• Save
Kronika szkoły 2011 12
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Kronika szkoły 2011 12

on

 • 1,552 views

 

Statistics

Views

Total Views
1,552
Views on SlideShare
1,535
Embed Views
17

Actions

Likes
0
Downloads
0
Comments
0

1 Embed 17

http://www.sp16.szczecin.pl 17

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft PowerPoint

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

Kronika szkoły 2011 12 Kronika szkoły 2011 12 Presentation Transcript

 • Rok szkolny 2011/2012KRONIKA SZKOŁY
 • WYDARZENIA
 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGOPrzemówienie pana dyrektora mgr Marka Niedzielskiego rozpoczęło inaugurację roku szkolnego 2011/12. W swoimprzemówieniu pan Dyrektor szczególnie serdecznie powitał najmłodszych - 192 uczniów klas pierwszych oraz 110przedszkolaków, którzy w tym roku rozpoczną naukę w naszej szkole.Nie zabrakło również miłych słów dla pozostałych uczniów, którym pan Dyrektor życzył samych sukcesów w nauce.Również wystąpienie przewodniczącego Rady Rodziców pana Grzegorza Jasińskiego obfitowało w życzenia samychdobrych wyników w nauce dla uczniów. Następnie uczniowie klasy piątej przedstawili nam krótką część artystycznąprzygotowaną pod czujnym okiem pani Wiesławy Hedder i Anny Hejzner. Po występach uczniowie udali się do klas naspotkania z wychowawcą.
 • PASOWANIE KLAS PIERWSZYCHW piątek 16 września odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor MarekNiedzielski, który w swym przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na rolę rodzica w edukacji i wychowaniu dziecka oraz szkoły, która jest instytucjąwspierającą rodzica w jego działaniach.Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3 e pod czujnym okiem p. Ewy Krajniak. Część oficjalną uroczystości rozpoczęło wprowadzenie nasalę sztandaru szkoły. Pierwszoklasiści kierując prawą dłoń w kierunku sztandaru powtarzali za panem Dyrektorem słowa przysięgi. Po ślubowaniupan dyrektor Marek Niedzielski oraz jego zastępczynie pani Mirosława Szymosiuk i Barbara Sztark przystąpili do pasowania uczniów. Na koniecwszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe.
 • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - FESTYNDnia 9 września 2011 r. uczniowie klas Id, Ie, If i Ig uczestniczyli w festynie „Pierwszy dzwonek – Bezpieczna droga do szkoły”, który odbył się natorze kartingowym przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie, zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.W organizacji przedsięwzięcia Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie wspierali przedstawiciele służb mundurowych:zachodniopomorska Policja, Fundacja "Razem Bezpieczniej", Straż Miejska, Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Polskie Koleje Państwowe,Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Izba Celna oraz Inspekcja Transportu Drogowego.
 • Galeria zdjęć FESTYN REKREACYJNO-SPORTOWY - „EKOLOGICZNE POŻEGNANIE LATA”W sobotę 24 września 2011 r. po raz dwunasty w dziejach szkoły odbył się rekreacyjno-sportowy z okazji pożegnania lata. połączony zobchodami 65-lecia istnienia naszej szkoły. Wzięli w nim udział zarówno zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicyszkoły, jak również społeczność dzielnicy Gumieńce.Nie zabrakło tradycyjnego już korowodu, który tym razem otworzyli uczniowie klasy 6a wjeżdżając na boisko rowerami, aby tym samymzachęcić do korzystania z alternatywnych środków komunikacji. Po nich swoje ekologiczne stroje zaprezentowali pozostali uczestnicyfestynu. Uczniowie klas starszych zatroszczyli się o edukację ekologiczną uczestników festynu roznosząc ulotki informujące o tym, jakkażdy z nas może dbać o środowisko. Można było obejrzeć wystawy i prezentacje zdobyczy techniki w służbie ratowania natury.
 • SPOTKANIE Z POLICJANTEMDnia 5 października 2011 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu „Bezpieczny Pierwszak” - zorganizowanym przez KomendęMiejską Policji w Szczecinie i firmę Unity Line. Celem spotkania było poznanie zasad, dzięki którym dzieci potrafią rozpoznawać zagrożeniaruchu ulicznego, a droga do szkoły i domu staje się dla nich bardziej bezpieczna.Zajęcia trwały 45 minut i dostosowane były do zdolności i możliwości uczniów. Do szkoły przyszli policjanci oraz animator, który wcielił się wrolę Małego Wikinga. W czasie spotkania poruszane były bardzo ważne zagadnienia: przejście przez ulicę, bezpieczne poruszanie się podrodze, bezpieczny dojazd środkami transportu.
 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJŚwięto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym ministerstwem edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie każda rocznica tego wydarzenia jest uroczyścieobchodzona w instytucjach związanych z oświatą, stanowi również okazję do nagrodzenia osób wyróżniających się w dziedzinie edukacji.Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina otrzymali:pan dyrektor Marek Niedzielski oraz nauczyciel historii pan Leszek Kocik.Nagrodę Dyrektora SP 16 otrzymały panie:Bielawska Ewa, Bonk Anna, Dudzik Małgorzata, Dziekanowska Ewa, Dziel Maria, Gebhardt Dorota, Hauzer Elżbieta, Hintertan Małgorzata,Karathanasis Małgorzata, Krajniak Ewa, Lisowska Teresa, Matyja Danuta, Niewiarowska Jolanta; Obertas Beata, Pańczak Angela, Rybak Iwona,Skibniewska Elżbieta, Sztark Barbra
 • ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBANasza szkoła już po raz drugi włączyła się w ogólnopolską kampanię na rzecz dobrego chleba „żytniego na zakwasie” propagowanąprzez Fundację Dobre Życie. 17 października (Światowy Dzień Chleba) zainaugurowaliśmy w czytelni szkolne obchody tego święta.Podczas spotkania – biesiady połączonej z degustacją chleba można było wysłuchać m.in. montażu słowno-muzycznego „Naszchlebuś”, pogadanki na temat zdrowego pieczywa oraz obejrzeć film „Muzeum Chleba”
 • ŚWIĘTO DYNI29.10.2011 r. realizując kolejny punkt planu Szkoły Promującej Zdrowie, uczniowie klasy 5b i 5c postanowili ,,zaprosić” do zabawypomarańczowe warzywo. W prosty i praktyczny sposób przybliżali walory odżywcze i smakowe dyni, zachęcając tym samym do wzbogacaniajadłospisu o nowe, czasem nieznane potrawy czy sposoby jej serwowania.Zapraszali uczniów klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami do odwiedzania stoisk, na których królowały: pestki, dżemy, ciasta iinne przetwory. Rozdawali samodzielnie wykonane ulotki informacyjne i przepisy. Ogromnym wzięciem cieszyły się placuszki dyniowepieczone wg receptury pani pedagog.Nauka przez zabawę przynosi efekty. Starsi uczniowie świetnie wchodzili w rolę edukatorów. Wspólne przygotowania, dekoracje, przydział zadań, atakże sprzątanie uczą odpowiedzialności i pokazują jak ważne są właściwe relacje interpersonalne.
 • TĘCZOWE ŚNIADANIE8 listopada z okazji Dnia Zdrowego Śniadania klasa Vf przygotowała tęczowe śniadanie. Uczniowie podzieleni zostali na pięć grup kolorystycznych- co znalazło odzwierciedlenie w ich ubiorze i przyniesionych produktach na wspólne śniadanie.W ten sposób powstała „tęcza” z owoców i warzyw, co nie znaczy, że tylko one były jedzone podczas śniadania. Z apetytem zjadano równieżkolorowe kanapki z wędliną, białym i żółtym serem. Śniadanie było kolorowe, zdrowe i dało dużo energii na czas spędzony w szkole.Tęczowe barwy produktów żywnościowych, a zwłaszcza warzyw i owoców to nie tylko radość dla naszych oczu. To także bogactwo witamin,składników mineralnych i błonnika!. Barwa wiąże się z określonymi substancjami odżywczymi. Aby być zdrowym należy codziennie jeśćwartościowe śniadanie złożone z produktów kolorach tęczy.
 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie i nauczycielenosili własnoręcznie wykonane kotyliony.Uczniowie klas III-VI uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanej przez swoich rówieśnikówz klasy 2a, 4c, 6d oraz chór szkolny. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczn y przybliżył uczniomokoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwynarodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.
 • DZIEŃ BURAKAW czytelni z udziałem zaproszonych rodziców, pracowników szkoły i uczniów rozpoczęliśmy obchody święta - koronacją buraka ćwikłowego na królawarzyw. Dokonała jej p. dyrektor B. Sztark, która uzasadniając ten wybór mówiła o jego dużym znaczeniu w leczeniu wielu schorzeń.Członkowie Koła Teatralnego Czytelni przygotowali przedstawienie w oparciu o scenariusz napisany przez rodzica Juli Guzikowskiej „Kaczkadziwaczka zakochana w buraczkach”. Podczas buraczanego spotkania odbyły się prezentacje o burakach, prelekcja p. D. Chylewskiej o produkcjicukru oraz występy wokalno–taneczne (m.in. buraczana samba). Największą atrakcją tego dnia była degustacja potraw z buraka i soku buraczano-jabłkowego. Burak ze względu na swoje walory zdrowotne i smakowe powinien często gościć na naszych stołach, a za rok znów spotkamy się na jegoświęcie.
 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIAMiękki, puchaty i taki z łatką - 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulankaprzy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy tojutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"Działające przy czytelni Pogotowie Czytelnicze przygotowało ekobajkę „Czarodziejskie ziarenka”, z którą zapoznali się najmłodsi z grupy „0”.Również dla nich czytaliśmy książki Cz. Janczarskiego o Misiu Uszatku. Na spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Misia zerówkowiczezapoznali się z postacią Misia Uszatka znanego z dobranocek już kilku pokoleniom Polaków. Dzieci kochają misie i tego dnia przyniosły je zesobą do szkoły.
 • ZABAWA KARNAWAŁOWAWe wtorek 14 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0 - III. Zabawę poprowadzili dobrze znani wszystkim dzieciom artyści.Tym razem naszemu Mikołajowi towarzyszył pan Florek. Jak zwykle nie zabrakło konkursów, tańców, a przede wszystkim wspaniałych strojówprzygotowanych przy pomocy rodziców.Wszystkim zaproszonym wróżkom, kowbojom, czarownikom, sportowcom, więźniom, czyli jednym słowem - naszym uczniom zabawa bardzo siępodobała.
 • W ZDROWYM CIELE…W połowie lutego w świetlicy szkolnej hasłem naczelnym zajęć było zdrowe odżywianie. W tym czasie przeprowadzonowiele pogadanek na temat konieczności spożywania warzyw i owoców oraz ograniczenia słodyczy. Dzieci uczestniczyły wróżnorodnych zajęciach mających na celu promocję zdrowia.Jeden dzień akcji został poświęcony korzyściom płynącym ze spożywania miodu. W tym dniu uczniowie mogli spróbowaćchleba z różnymi rodzajami miodu, oraz podzielić się nim z młodszymi kolegami z grupy 0c.
 • ŻYWA LEKCJA HISTORII27 lutego gościliśmy w naszej szkole animatorów, którzy przedstawili nam "Żywą lekcję historii". Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątychuczestniczyli w rycerskim pokazie. Dzięki scenografii i rekwizytom wszyscy mieli okazję przenieść się do średniowiecza, a niektórzy mogli nawetuczestniczyć w rycerskim pojedynku.Dowiedzieliśmy się jak długa i trudna była droga od giermka do rycerza. Szlachetne cechy rycerzy stały się bliższe wielu chłopcom, a niektóredziewczyny zamarzyły o towarzystwie honorowego rycerza.
 • ŚWIATOWY DZIEŃ PSAObchodzony w naszej szkole 9 marca Światowy Dzień Psa był doskonałą okazją, by dostrzec jak ważną rolę odgrywają zwierzęta w naszym życiu i ile potrafiądać nam bezinteresownej miłości. Takie cechy jak wierność i przywiązanie nieodmiennie łączone są w literaturze z psem, stąd wystawa książek im poświęconacieszyła się dużym zainteresowaniem.Czworonożni bohaterowie tacy jak Lampo, Puc, Reksio czy Lassie znani są każdemu dziecku już od najmłodszych lat. Z przynoszonych przez uczniów inauczycieli zdjęć własnych psów powstała ekspozycja „Pies w fotografii”.Największą atrakcją święta był pokaz psich umiejętności zaprezentowanych przez grupę sportową UniwerPSYtet TEAM. Uczniowie mieli okazję zapoznać się zpodstawowymi obowiązkami właściciela psa, możliwościami szkolenia oraz z zasadami bezpiecznych kontaktów z tymi sympatycznymi czworonogami.Spotkania ze szkoleniowcem psów p. M. Jędrzejczak i jej podopiecznymi (owczarkiem belgijskim i berneńskim psem pasterskim) były podstawą „żywej” lekcjiprzyrody, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.
 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNYWiosna w 2012 roku rozpoczęła się 20 marca o godz. 6.14. Uczennice z Pogotowia Czytelniczego odwiedzały tego dnia klasy z inscenizacją"Powitanie wiosny".A dla wszystkich czytających dedykują wierszyk: "Wiosną skrzydła dzieciom rosną. I dzieci całe w piórkach rosną na podwórkach. Tyle dzieci i kwiatów tyle, na ulicach wschodzą żonkile."
 • DZIEŃ TEATRUZ okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Koło Teatralne Czytelni przygotowało przedstawienie "Przygody Pchły Szachrajki". Ten znakomity idowcipny tekst J. Brzechwy nic nie traci na swej aktualności i jest grany w wielu teatrach Polski.
 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTYWe wtorek 3 kwietnia 2012 r. o godz. 9.00 szóstoklasiści zasiedli do swojego pierwszego poważnego egzaminu w życiu. Sprawdzian trwał 60minut i można uzyskać 40 pkt. Testy ocenią egzaminatorzy powołani przez dyrektora OKE. Nauczyciele nie sprawdzają prac uczniów ze swojejszkoły. Sprawdzianu nie można nie zdać. Wyniki mają charakter informacyjny i nie są brane pod uwagę przy rekrutacji do gimnazjumrejonowego.
 • DZIEŃ ZIEMI"Dbamy o naszą Ziemię" - pod takim hasłem dzieci wraz z nauczycielkami świetlicy podjęły się sprzątania okolicy. Akcja ta była związana zMiędzynarodowym Dniem Ziemi, który obchodziliśmy 22 kwietnia. Podjęta inicjatywa jest wynikiem dbałości o środowisko i wpajaniaproekologicznych postaw wśród dzieci.
 • Galeria zdjęćŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKISzkolne obchody Święta Polskiej Niezapominajki odbyły się w piątek 11 maja w pięknej, słonecznej oprawie na terenie szkolnego ogroduedukacyjnego. Specjalnie na tę okazję uczniowie z koła przyrodniczego posadzili kępy niezapominajek wzdłuż drogi wjazdowej do szkoły.Dobrym wydaje się pomysł, by "ruchliwej uliczce" nadać nazwę Alei Niezapominajkowej.Już po raz trzeci braliśmy udział w obchodach Święta Polskiej Niezapominajki w Bibliotece Głównej US. W tym roku uniwersyteckaniezapominajka przebiegała pod hasłem "Zieleń to życie", a uczniowie naszej szkoły zaprezentowali "Pchłę Szachrajkę całą w niezapominajkach".Przedstawienie, które obejrzeli pracownicy naukowi i studenci US zostało przyjęte z dużym aplauzem.
 • Galeria zdjęćWYJAZD UCZNIÓW DO LYCHENKolejna 20 osobowa grupa uczniów i uczennic wraz z czwórką opiekunów z SP16 wzięła udział w przygotowanym przez Dyrekcję i GronoPedagogiczne Pannwity Grundschule Lychen programie. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Dzień gry dla człowieczeństwa i tolerancji”. Wten sposób poprzez sport propagowano więzi narodowe, solidarność i tolerancję. Na meczu obecna była redaktorka z miejscowej gazety"Templiner Zeitung" Michaela Kumkar, która ze szczegółami opisywała nasz turniej i resztę spotkania polsko-niemieckiego, zwracając równieżuwagę na wieloletnią już współpracę między szkołami. Artykuł można było przeczytać już następnego dnia.W Annenwalde nasi uczniowie brali udział warsztatach plastycznych i wykonywały samodzielnie zegar słoneczny, który zostanie umieszczonyna budynku SP16 oraz poznawali faunę i florę miejscowego rezerwatu przyrody, którym bytują bobry. Następnie odwiedzili stadninę koni gdzieatrakcję stanowił przejazd bryczką oraz jazda na kucykach. Wieczorem po powrocie do Lychen dzieci udały się do rodzin swoich niemieckichkoleżanek i kolegów gdzie rodziny indywidualnie troszczyły się o swoich małych gości.
 • ŚWIĘTO RODZINYDnia 18 czerwca w stołówce szkolnej odbyła się coroczna uroczystość pt. „Święto Rodziny”. Impreza ta byłapodsumowaniem II półrocza pracy świetlicy. Uczniowie uczęszczający do świetlicy prezentowali swoje talenty przedliczną publicznością. Były tańce, aerobik, przedstawienie, recytacja wierszy, a także śpiewanie piosenek i występcyrkowy. Po zakończeniu programu artystycznego przybyłych gości zaproszono na słodki poczęstunek.
 • Galeria zdjęćPOŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości była chwila, gdy młodzież, zwróciła się do Pana Dyrektora słowami: Szkoła jest jak okręt płynący po wzburzonych falach rzeczywistości. A każdy okręt, aby bezpiecznie dopłynąć do portu, potrzebuje mądrego i dobrego kapitana. Panie Dyrektorze! Ta szkoła ma szczęście, że za jej sterami stanął właśnie Pan! Dzięki Pańskiej determinacji, a przede wszystkim oddaniu i sercu „Szesnastka” od dwudziestu lat spokojnie omija rafy trudności i nie rozbija się o skały niepowodzeń. Dziś, żegnając się z Panem, dedykujemy Panu jakże przepiękne słowa tekstu Maksa Ehrmanna i życzymy Panu jeszcze wielu lat żeglugi, u kresu której czeka na Pana spokojny i bezpieczny port spełnionych marzeń. Zagrana na skrzypcach i zaśpiewana przez uczniów Dezyderata dopełniła ten niezwykły moment. No cóż, czasu nie można zatrzymać. My mówimy Absolwentom: „Do widzenia! Chwyćcie wiatr w żagle i płyńcie po oceanie życia w poszukiwaniu swoich szczęśliwych wysp!”
 • Galeria zdjęćUROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012Apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012 dla klas I-III przygotowali uczniowie klasy II f pod czujnym okiem pani Jolanty Stebnickiej, adla klas IV – VI – uczniowie pod opieką pani Anny Zbiegień. Uroczystość tę uświetniła swoją obecnością Pani Ewelina Kołodziej, InspektorWydziału Oświaty Urzędu Miasta, która odczytała zgromadzonym pismo Pana Prezydenta Piotra Krzystka. Po uroczystym powitaniu PanDyrektor Marek Niedzielski wręczył laureatom konkursów nagrody i dyplomy.Następnie odbyła się część artystyczna. Piosenki o lecie wprawiły wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój. Na koniec Pani Dyrektor MirosławaSzymosiuk życzyła udanych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
 • OLIMPIADY, KONKURSY, PRZEGLĄDY
 • PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ24 listopada 2011 r. soliści Przemysław Kapela i Michał Wiącek oraz zespół wokalno- instrumentalny "Kropelki" w składzie JuliaPiotrowska, Julia Miklis, Nikola Ignaszak, Emilia Reszta, Aleksandra Chojecka i Iga Zawadzka z klasy 2a pod opieką p. EwyBielawskiej wzięli udział w XI Przeglądzie Pieśni i Piosenki Polskiej w Zespole Szkół nr 10 w Szczecinie.Wśród 54 uczestników, zdobyli tytuł Laureata w kategorii soliści - Przemysław Kapela i zespoły. W sobotę 26 listopada wzięli udziałw Gali, w czasie której jeszcze raz zaprezentowali swoje utwory i odebrali zwycięskie statuetki.
 • FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJJuż po raz 13 odbywa się w Szczecinie Festiwal Pieśni Bożonarodzeniowej. Solistka Emilia Reszta oraz zespółw składzie: Julia Piotrowska, Julia Miklis, Nikola Ignaszak, Iga Zawadzka, Ola Kułak i Natalia Łuniewska z klasy2a pod opieką p. Ewy Bielawskiej wyśpiewały tytuł Laureata w Rejonowym Festiwalu PiosenkiBożonarodzeniowej.Eliminacje odbywały się w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Nasze artystki zakwalifikowały się doPrzeglądu Miejskiego.
 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGOWeronika Gosk, Viktoria Karczewska-May oraz Julia Orłowska pod opieką p. Anny Karczewskiej-May wzięły udział w "Międzyszkolnymkonkursie języka angielskiego" zorganizowanym przez SP nr 51 w Szczecinie. Do konkursu przystąpiło 14 zespołów ze szczecińskich szkółzarówno publicznych jak i prywatnych.Po dwugodzinnej rywalizacji i wspaniałym współzawodnictwie nasza drużyna zajęła II miejsce. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów ipamiątkowe zdjęcia.
 • FINAŁ XIII FESTIWALU PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ8 stycznia 2012 r. laureatka XIII Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej Emilia Reszta z klasy 2a wzięła udział w gali konkursu,która odbyła się w szczecińskiej Operze. Ceremonię otwarcia rozpoczął arcybiskup A. Dzięga. Zwycięzcy konkursu zaprezentowaliswoje utwory i odebrali nagrody z rąk p. Elżbiety Masojć.Uroczystość zakończyła kolęda "Oj maluśki" w wykonaniu zaproszonych gości.
 • KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJDnia 15 lutego odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dobrą znajomością językaangielskiego. Repertuar prezentowany przez uczestników był umiejętnie dobrany.
 • XI ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY28 lutego w auli Pałacu Młodzieży odbyło się finałowe spotkanie XI Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o TematyceReligijnej pod patronatem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W zmaganiach półfinałowych uczestniczyły zespoły z przedszkoli, szkółpodstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i zespołów szkół.W trakcie finału wręczono nagrody i wyróżnienia za przedstawienia, scenografię, plakaty teatralne, najciekawszy scenariusz autorski orazdla wyróżniających się aktorów. Tradycją finałowych spotkań są występy nagrodzonych zespołów.
 • MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJDnia 22 marca odbył się międzyszkolny XII Festiwal Piosenki Angielskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 51 w Szczecinie. W konkursie wzięłoudział prawie 30 zespołów i solistów z różnych szczecińskich szkół podstawowych. Naszą szkołę, pod opieką p. Małgorzaty Juzenas oraz p. Małgorzaty RóżySawickiej reprezentowały dwa zespoły i dwoje solistów.Soliści:Kasjan Szlempo, z klasy 1f, Emilia Mróz z klasy 3e,Zespoły:Maja Grieger, Anna Drabik, Piotr Zając z towarzyszącym zespołem tanecznym w składzie: Natalia Nowakowska, Sandra Burnat, Weronika Brzozowska,Aleks Malski, Marek Tyszkiewicz, Kuba Koralewski z klasy 2forazViktoria Karczewska-May, Gabriela Augustyniak z klasy 3f
 • KONKURS MATEMATYCZNY „RUSZ GŁOWĄ”W dniu 22 marca 2012 r. w Szkołach Salezjańskich odbyła się VII edycja konkursu matematycznego dla szkół podstawowych „Ruszgłową”. W konkursie wzięło udział 12 szkół – z każdej szkoły mogło wziąć udział sześciu uczniów – po jednym z każdego poziomu.Pierwsza część eliminacji finałowych trwała 45 min i polegała na samodzielnym rozwiązywaniu zadań nietypowych – łamigłówek,zadań logicznych itp.
 • MALI MISTRZOWIE JĘZYKA23 marca w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie odbyła się siódma już edycja wojewódzkiego konkursu „Mali Mistrzowie Języka”. Odczterech lat językowe zmagania młodzieży objęte są honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Głównym celemkonkursu jest zachęcenie młodego pokolenia Polaków do świadomego posługiwania się polszczyzną, która wcale nie jest łatwa.W tegorocznych zmaganiach językowych udział wzięli uczniowie z 24 szkół. Konkurs odbywał się w trzech etapach. Dwa pierwszeprzeprowadzone zostały na terenie szkół, które zgłosiły chęć wzięcia w nim udziału. Ostatni etap odbył się w siedzibie głównego organizatorakonkursu, czyli w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie. Do 2. etapu zakwalifikowało się 333 uczniów, a do finału aż 94 z 21 szkół. Z tegogrona, w każdej kategorii wiekowej, wyłonieni zostali laureaci, czyli mistrzowie języka.
 • UDZIELAMY POMOCY PRZEDMEDYCZNEJW marcu uczennice naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim konkursie z zakresu pomocy przedmedycznej i warsztatachratownictwa medycznego. Dziewczęta musiały rozwiązać trudny test, następnie wykonać zadanie praktyczne. Zarówno z testem jak iopatrunkiem trójstronnym świetnie sobie poradziły zajmując I miejsce w konkursie.
 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNYUczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznymzorganizowanym przez Gimnazjum nr 43. Młodzi aktorzy, pod kierunkiem pani Angeli Pańczak iAgnieszki Parchucik, zaprezentowali się w spektaklu pt. „Narcyz”.
 • V GMINNY PRZEGLĄD FORM ARTYSTYCZNYCH16 czerwca 2012r. uczniowie klasy 2a prezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalne na V Gminnym Przeglądzie FormArtystycznych w Przecławiu. Wykonywali utwory muzyki dziecięcej i średniowieczną muzykę francuską. Wspólne muzykowanie dostarczyłowielu przeżyć i sprawiło wiele radości.
 • LEKCJE W SZESNASTCE SĄ SUPER!!!17 maja 2012 w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, odbyło się oficjalne zakończenie i wręczenie nagród w II edycjiOgólnopolskiego Konkursu Informatycznego "eDukacja z Panem T.I.K-iem - przewodnik multimedialny".Podczas uroczystości ogłoszono szczegółowe wyniki konkursu:3 miejsce w Polsce zajął uczeń naszej szkoły - Przemysław Piech z klasy 5fautor filmu pt. "Lekcje w szesnastce są super!!!"
 • SUKCESY UCZNIÓW
 • SUKCESY PRZEDMIOTOWE wyróżnienie Joanna Walczyńska w XI Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o Tematyce Religijnej pod patronatem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi za rolę Laury Vicuny w przedstawieniu "Tajemnica Laury Wicuny" oraz za scenariusz przedstawienia "Laura Vicuna laureatka Joanna Walczyńska w IV Konkursie Historycznym zorganizowanym przez LO XIII I miejsce Grzegorz Kaup - klasa 1f w Turnieju Szachowym w kategorii do lat 8 - "Ferie z szachami"- zorganizowanym przez Klub Szachowy Gryf Szczecin I miejsce Barbara Witkowska - klasa I f X edycja Międzyszkolnego Konkursu Komputerowego „Kartka Bożonarodzeniowo - Noworoczna” - konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 41 w Szczecinie I miejsce Santina Oyarce-Yuzzelli "Kto jest eko - ten zajdzie daleko" - Konkurs został zrealizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Szczecinie w ramach Kampanii Edukacyjno- Informacyjnej „Człowiek a środowisko” II miejsce Magdalena Matyja "Kto jest eko - ten zajdzie daleko" - Konkurs został zrealizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Szczecinie w ramach Kampanii Edukacyjno- Informacyjnej „Człowiek a środowisko” wyróżnienie Joanna Walczyńska - klasa VI za najpiękniejszy list napisany odręcznie
 • SUKCESY PRZEDMIOTOWE Hubert Budzyński kl VIe w Konkursie Mały Pitagoras zorganizowanym przez Gimnazjum nr 20 laureatka Joanna Walczyńska w IV Konkursie Historycznym zorganizowanym przez LO XIII laureatka Joanna Pańczyszyn w III Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez LO XIII laureat Hubert Budzyński w XII Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez LO XIII I miejsce Weronika Gosk w IV Międzyszkolnym konkursie "W krainie bajki i baśni" II miejsce Zuzanna Kłoszewska w IV Miedzyszkolnym konkursie "W krainie bajki i baśni" I miejsce zespołowo: Tamara Zbiegień, Joanna Walczyńska, Magdalena Augustyniuk w Wojewódzkim konkursie z zakresu pomocy przedmedycznej i warsztatach ratownictwa medycznego. wyróżnienie Krzysztof Parchucik w Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego pt. "Walentynka po niemiecku" wyróżnienie Aleksandra Zawiła w XI Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o Tematyce Religijnej pod patronatem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi za scenariusz przedstawienia "Laura Vicuna„
 • SUKCESY PRZEDMIOTOWE wyróżnienie Marcelin Makowski - klasa VI Ogólnopolski Multitest Historyczny Laureat Grzegorz Stefaniak - klasa VI Ogólnopolski Multitest Historyczny Laureat Konstanty Iljutczyk klasa VI Ogólnopolski Olimpus Historyczny - sesja jesienna III miejsce Weronika Szymanowicz kl 2e w międzyszkolnym konkursie literacko-plastycznym -"Jestem bezpieczny na drodze" II miejsce zespołowo: Weronika Gosk, Viktoria Karczewska-May oraz Julia Orłowska w Międzyszkolnym konkursie języka angielskiego Laureaci Solistka Emilia Reszta i zespół w składzie:Julia Piotrowska, Julia Miklis, Nikola Ignaszak, Iga Zawadzka, Ola Kułak i Natalia Łuniewska wyśpiewały tytuł Laureata w Rejonowym Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej i zakwalifikowały się do Przeglądu Miejskiego Laureat Przemysław Kapela oraz zespół "Kropelki" z klasy kl 2a laureatami XI Przeglądu Pieśni i Piosenki Polskiej zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 10 w Szczecinie
 • NA SPORTOWO
 • Galeria zdjęćFESTYN REKREACYJNO-SPORTOWYW czasie festynu z okazji pożegnania lata nie zabrakło atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Najmłodsi mieli do dyspozycji plac zabaw,gokarty, trampoliny, dmuchane zamki-zjeżdżalnie i Ekociuchcię. Starsi natomiast mogli zagrać w kręgle, tenis ziemny, minigolf lub piłkę nożnączy streetballa, a także sprawdzić swoją sprawność fizyczną na ,,wiszącym moście”.
 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJW czwartek 13 października na terenie naszej szkoły odbył się Turniej piłki nożnej chłopców o Puchar Dyrektora SP 16zorganizowany przez p. Andrzeja Ossowicza. Do walki stanęły drużyny z SP 37, SP 45, SP 35, SP 54 oraz dwie drużyny z SP 16.W ostatecznej rozgrywcezawodnicy SP 16 zwyciężyli z zawodnikami Szkoły Podstwowej nr 37 - 3 : 1
 • ZAWODY PŁYWACKIE15 listopada 2011 roku na pływalni „Floating Arena” odbyły się zawody pod nazwą „Wpław do Mistrzostw Europy”. Naszą szkołę reprezentowało 14uczniów z klas I-VI. Zawodnicy pod opieką Beaty Grodkowskiej i Doroty Kowalewskiej wywalczyli wysokie 9 miejsce w Szczecinie w punktacjidrużynowej na 27 startujących szkół.Na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści:- Julia Hedder (2 miejsce w konkurencji- 25m stylem grzbietowym, na 57 zawodniczek),- Fabian Kamiński ( 3 miejsce w konkurencji -25m stylem dowolnym, na 38 zawodników i 12.m - 25m stylem grzbietowym, na 55 zawodników).
 • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJW piątek 25 listopada odbył się w naszej szkole "Mikołajkowy Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP16" zorganizowany przez p. AndrzejaOssowicza i p. D. Kowalewską w którym udział wzięły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 45, 35, 37, 54 oraz dwie drużyny z SP 16.Klasyfikacja turnieju:I miejsce - SP 45II miejsce - SP 37III miejsce - SP 16 - I
 • BIEG NOWOROCZNY4 stycznia w Lasku Arkońskim odbyła się cykliczna impreza p.n. "Bieg Noworoczny im. Lecha Korybuta-Daszkiewiczna". Pod opieką p. BeatyGrodkowskiej, p. Doroty Kowalewskiej, p. Elżbiety Hauzer i p. Katarzyny Marcińczyk uczniowie naszej szkoły wystartowali już po raz 10. Z„szesnastki” brało udział 49 dziewcząt oraz 50 chłopców na około 280 startujących z całego Szczecina.W kategorii szkół podstawowych nasi reprezentanci w obu kategoriach zdobyli zaszczytneI MIESCE W SZCZECINIE!!!
 • SOBOTY PŁYWACKIECelem imprezy jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży szczecińskich szkół podstawowych, a jej organizatorem jest Miejski KlubPływacki i Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Organizacje te pragną poprzez rywalizację sportową młodzieży niezrzeszonej wklubach i organizacjach sportowych propagować sport pływacki wraz z jego pozytywnymi aspektami zdrowotnymi, wychowawczymi ispołecznymi.FABIAN KAMIŃSKI z klasy 1astartował w kategorii klas II – został MISTRZEM SZCZECINA SOBÓT PŁYWACKICH W STYLU DOWOLNYM
 • WIOSNA Z SZACHAMI14 kwietnia odbył się pierwszy turniej tegorocznej edycji cyklu "Cztery Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. Celemrozgrywek jest popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców Szczecina i okolic ze szczególnym uwzględnieniem dzieci imłodzieży.Grzegorz Kaup - uczeń klasy 1f zdobył II miejsce w kategorii do lat 8
 • MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI WE FRANCJISzkolne zespoły koszykówki chłopców i dziewcząt pod opieką trenerów Czesława Dasia i Hanny Steciuk oraz pani Katarzyny Marcińczyk i DorotySiateckiej wyjechały na Międzynarodowy Turniej Koszykówki do Pace we Francji. Wyjazd na turniej połączony był ze zwiedzaniem atrakcjiturystycznych Paryża.W turnieju chłopców uczestniczyło 30 zespołów m.in. z Chin, Litwy, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji, Algerii, Tunezji, Włoch, Maroko,Czech, Belgii i Polski. Natomiast w turnieju dziewczynek uczestniczyło 7 zespołów m.in. z Hiszpanii, Szwajcarii, Francji i Polski. Nasi uczestnicyturnieju o rok młodsi od pozostałych graczy zajęli: dziewczęta – 7, a chłopcy – 26 miejsce.
 • TURNIEJ DEICHMANN MINI MISTRZOSTW EUROPYW tym roku już po raz piąty na terenie naszej szkoły rozgrywane były Mini Mistrzostwa Europy Deichmann, czyli jednej z największychorganizowanych w Polsce cyklicznych imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 7-11 lat. Z roku na rok zainteresowanie imprezą jestcoraz większe.Dzieci w swoich nowych strojach piłkarskich wybiegły na boiska, aby zbierać swoje pierwsze futbolowe szlify. Jak zwykle pierwsze weekendy sązawsze bardzo ciekawe, ponieważ drużyny się poznają i scalają. Każdy gol, udana akcja, lub interwencja bramkarza sprawiają dzieciomniesłychaną radość. To co można zaobserwować podczas Deichmann Mini Mistrzostw Europy, to prawie same pozytywne emocje. Nawet poporażkach młodzi zawodnicy podają sobie ręce dziękując za spotkanie, i już myślą o kolejnym pojedynku.
 • FINAŁ MISTRZOSTW SZCZECINA W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT14 maja w naszej szkole został rozegrany Finał Mistrzostw Szczecina w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2011/12,do którego zakwalifikowały się drużyny : SP 13, SP 16, SP 51 i Katolicka Szkoła Podstawowa.Mecz o I miejsce SP 16 – SP 51 1 : 3Szkoły Podstawowe Nr 51 i 16 zajmując I i II miejsce wezmą udział w rozgrywkach wojewódzkich. W obu meczach turnieju nasza drużyna wykazałasię ogromną wolą walki. W bramce świetnie spisywała się Sandra Rutkowska, w obronie – Zuzanna Kaczmarczyk, a obie bramki dla naszegozespołu strzeliła Sandra Bukowska.
 • MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄTFinały województwa zachodniopomorskiego odbyły się 9 maja w Radowie Małym w kategorii dziewcząt. W zawodach zmierzyły się ze sobą pocztery najlepsze drużyny dziewcząt wyłonionych z wieloetapowych rozgrywek w całym województwie.Finałowy turniej dostarczył emocji zarówno uczestnikom zawodów jak i widzom. Rozgrywki dziewcząt były niezwykle wyrównane. ReprezentantkiSP 16 ze Szczecina pokonały gospodarza finałów, dziewczęta z SP Radowo Małe 44: 34. W drugim meczu fazy pucharowej zawodniczki z SP 56 zeSzczecina odniosły zwycięstwo nad koleżankami z SP 10 z Koszalina – 52:44.Mecz o I miejsce to z kolei dobry występ ubiegłorocznych mistrzyń województwa zachodniopomorskiego, dziewcząt z SP 16 ze Szczecina, którezwyciężyły z reprezentantkami SP 56 ze Szczecina - 57:40 i tym samym uzyskały prawo do ponownego reprezentowania swojego województwa wfinale krajowym programu Energa Basket Cup. W meczu o III miejsce SP Radowo Małe pokonało SP 10 Koszalin pięcioma oczkami 52:47.
 • DZIEŃ SZTAFET22 i 23 maja 2012 r. reprezentacje klas I - III (chłopcy i dziewczęta) pod czujnym okiem pani Eli Hauzer i Kasi Marcińczyk wzięły udział worganizowanym corocznie przez Miejski Ośrodek Sportu "Dniu Sztafet" na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej w Szczecinie.Do zawodów przygotowywaliśmy się właściwie przez cały rok szkolny ale było warto.Nasi chłopcy zdobyli: TRZY ZŁOTE MEDALE w kategorii klas I, II i IIIDziewczynki nastomiast zdobyły: SREBRNY MEDAL - klasy I DWA ZŁOTE MEDALE - klasy II i III
 • EURO 2012Przed meczem Polski z Czechami uczniowie klasy 1f wraz z wychowawczynią p. D. Gebhardt odwiedzili „Auto-Gryf” - Autoryzowany Dealer Fiata,gdzie trwa konkurs rysunkowy "Zwycięzca EURO 2012". Każde dziecko samodzielnie wybiera temat rysunku - może to być ulubiony zawodnik,najlepsza drużyna, najładniejszy stadion piłkarski…, wszystkie inne pomysły dzieci są również mile widziane.Okazało się, że wiedza najmłodszych uczniów naszej szkoły na temat EURO 2012 zadziwiła pracowników "FIATA", a jej odzwierciedleniem byłaróżnorodność przygotowanych prac. Wszystkie dzieci otrzymały pierwsze miejsca i nagrody - modele samochodów, a zwycięzca – Oliwier otrzymałwyróżnienie – samochód sterowany (jak na salon samochodowy przystało).
 • KRZYSZTOF KOZIOROWICZ GOŚCIEM NASZEJ SZKOŁYKoszykówka jest tą dyscypliną sportu, która na całym świecie cieszy się ogromnym powodzeniem, a przez młodzież jest wręcz uwielbiana. Nazaproszenie trenera minikoszykówki - p. Czesława Dasia odbył się w naszej szkole trening z udziałem Krzysztofa Koziorowicza - szkoleniowcanajmłodszych adeptów koszykówki.
 • SPORTOWE IGRZYSKA SZKÓŁ PODSTAWOWYCHDnia 24-go czerwca na parkingu Centrum Handlowego STER odbyły się „Sportowe Igrzyska” Szkół Podstawowych organizowane przezfirmę P&G i hipermarket REAL. W trakcie różnych konkurencji sportowych zawodnicy musieli wykazać się m.in.: szybkością, zwinnością,celnością i skocznością. Po każdym wyścigu przyznawano punkty, które w połączeniu z głosami klientów hipermarketu składały się nakońcowy wynik rywalizacji szkół.Reprezentacja naszej szkoły w ogólnej klasyfikacji zajęła III miejsce (tuż za SP Mierzyn, SP 48), za co szkoła otrzymała talon nasprzęt sportowy w wysokości 500 złotych.
 • Galeria zdjęćDZIEŃ SPORTU SZKOLNEGOJak co roku Dzień Dziecka jest zarazem Dniem Sportu Szkolnego. Impreza przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego cieszy siędużym powodzeniem wśród uczniów. Konkurencje sportowe pozwalają sprawdzić swoje siły i umiejętności. Cieszy nas to, że nikt i tym razemnie zapomniał o zasadzie fair play.
 • SUKCESY UCZNIÓW
 • SUKCESY SPORTOWE Mistrzynie wojewodztwa w koszykówce dziewcząt Skład zwycięskiej drużyny SP 16 Szczecin: Weronika Baszak, Marika Deniziuk, Justyna Grabowska, Wiktoria Keller, Julia Modzelik, Oliwia Jędrzejczak-Pyta, Zuzanna Berbecka, Maria Juchniewicz, Sara Weremczuk, Anna Jankowicz, Sandra Rutkowska, Weronika Czapiewska I miejsce - zespołowo w IV Międzyszkolnym Tunrnieju Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 27 w Szczecinie I miejsce - zespołowo w Biegu Noworocznym - X Memoriale Lecha Korybuta-Daszkiewicza w kategorii dziewcząt Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2011/12 I miejsce - zespołowo w Biegu Noworocznym - X Memoriale Lecha Korybuta-Daszkiewicza w kategorii chłopców Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2011/12 miejsce Julia Hedder w zawodach pływackich dla Szkół Podstawowych "Wpław do Mistrzostw Europy" III miejsce Kamiński Fabian w zawodach pływackich dla Szkół Podstawowych "Wpław do Mistrzostw Europy" I miejsce zespołowo w Turnieju piłki nożnej chłopców o Puchar Dyrektora SP 16
 • Koniec