НОВ ИЗГЛЕД
ДЕЛ 2: КризатаСирија
Разбирање на онашто се појавува да биде уште
Соединетите Американски Држави
ХЕМИСКИмасакро...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

SYRIA CRISIS - (USA) CHEMICAL WEAPONS ATTACK (macedonian)

143 views

Published on

Published in: News & Politics
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
143
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

SYRIA CRISIS - (USA) CHEMICAL WEAPONS ATTACK (macedonian)

  1. 1. НОВ ИЗГЛЕД ДЕЛ 2: КризатаСирија Разбирање на онашто се појавува да биде уште Соединетите Американски Држави ХЕМИСКИмасакротна странска почва: На САДхемиско оружје програма започна за време на Првата светска војна . Хемиско оружје производство насочени главно против луѓе завршила во 1969 година.Задевет годинипомеѓу 1962 и 1971 година околу 20 милиони галони defoliants и хербициди се попрскува врзВиетнам,ЛаосиКамбоџаод страна наамериканскатаармијарезултат во околу400.000 луѓе убиениили осакатени и 500.000 деца родени со дефекти при раѓањето, како резултат на што беа наречени "виножито хербициди"воОперација ранчот рака.САД се откажа од хемиско оружје во 1997 година и уништување на складирани оружје се уште е во тек.- За образовните / информативни цели: Исечи & пејст од: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._chemical_weapons_topics Разбирање Зошто се чини дека Соединетите Американски Држависе брзаше даиздејствува договорза целите на она што се појавува да биде неговата улога воавгуст 2013"ХЕМИСКИ масакрот"во Сирија. САД на терористички РЕЖИМ Америка (т.е. предводена од правен советникБејкер Donelson Bearman Колдвел и Berkowitz-Авторна "ИракНЕТОЧНОизвештај" наводно"оружје за масовно уништување")сега, се чини, се фокусиранинивниот следен жртви - Сирија претседател Башар Ал-Асад и сириската војска. Прашање:ДалиСоединетите Американски Државиуништувањесвојотарсенал на хемиско оружје? Дали има смисла дека Соединетите Американски Држави е брзаат дастигнат-А-зделка"Напред"на Обединетите нации извештај - односно когаистражувањеоткрива дека Обединетите нации има загриженост наСоединетите Американски ДржавиАнгажирањево ваквитепрактики-хемиска војна,незаконско/НЕЗАКОНСКИнапади од беспилотни летала,воени злосторства,итн Се појавува да биде уште еднаигра надвор од Соединетите Американски Држави на Америка ТЕРОРИСТИЧКИ ПРИРАЧНИК - Којводачитесе прависе занимавасоѓаволотсега? ТаргетирањенаNEXT Блискиот ИстокЛИДЕР Соединетите Американски Држави на Америка Сака да FALL: http://www.slideshare.net/VogelDenise/obama-read-my-lips-obama-fraudgate-macedonian

×