Barcelona slaidid

542 views
465 views

Published on

Published in: Travel
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
542
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
32
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • \n
 • \n
 • \n
 • \n
 • \n
 • \n
 • \n
 • \n
 • \n
 • \n
 • Barcelona slaidid

  1. 1. Barcelona Viljar Põvvat
  2. 2. Riik: HispaaniaKataloonia Barcelona pealinn: Vahemere Asukoht: rannikElanike arv: 1 615 900 Pindala: 100,4km² Barcelona lipp:
  3. 3. Ajalugu • Legendi järgi asutas tänapäeva linna kohale Barcino koloonia kartaago väejuht Hamilkar Barkas, Hannibali isa. Roomlased ehitasid linna kohale oma kindluse umbes 15 eKr. 5. sajandil vallutasid linna läänegoodid ja 8. sajandil maurid. Aastal 801 vallutas linna Karl Suure poeg Ludwig Vaga. Aastal 985 rüüstas Barcelonat Córdoba kaliif Al-Mansur. Keskajal oli Barcelona Aragóni kuningriigi pealinn.Pärast liitu Aragóni ja Kastiilia vahel linna areng pidurdus. Linn rüüstati 1640–1652püsinud Kataloonia Vabariigi likvideerimise käigus ja Hispaania pärilussõja ajal 1714.Felipe V lammutas pool kaupmeeste elurajooni tsitadelli ehitamiseks, et vaenulikkulinna ühekorraga karistada ja kontrollida. Katalaani keele kasutamine asjaajamiseskeelustati.Linna uus tõus algas 19. sajandil, kui Barcelonast sai Hispaania juhtiv tööstuslinn. Sedamärkis ka katalaanide rahvusliku meelsuse tõus. Anarhistidel oli Kataloonias suuremmõju kui kusagil mujal. Hispaania kodusõja ajal oli Barcelona üks vabariiklastekeskusi.Frankistid vallutasid ta 26. jaanuaril 1939.
  4. 4. Sagrada FamíliaBasílica i Temple Expiatoride la Sagrada Família,tuntud ka kui SagradaFamília, on suur katoliiklikkirik Barcelonas,Hispaanias.Selle arhitektiks oli AntoniGaudí (1852–1926). Tahakkas projektiga tegelema Text1883. aastal ja oma eluviimased 15 aastatpühendus ta sellele täielikult.Sagrada Família onBarcelona (ja Hispaania) ükssuurimaid turistiatraktsioone.
  5. 5. Torre • Torre Agbar (lühend firmanimest Aguas de Barcelona) on pilvelõhkuja Hispaanias Barcelonas.Torre Agbar on 144,4 meetrigakõrguselt kolmas hooneBarcelonas. Sel on 38 korrust,neist 4 maa-alused.Hoone valmis 2005. aasta juulisja selle avas pidulikultHispaania kuningas 16.septembril 2005.
  6. 6. Arc de Triomf• Arc de Triomf on Kataloonias Barcelonas asuv triumfikaar. See valmis 1888. aasta maailmanäituse jaoks. Arhitekt oli Josep Vilaseca i Casanovas.
  7. 7. Kuulus kunstnik Pablo Picasso • Pablo sündis José Ruiz y Blasco ja María Picasso y Lópezi perre esimese lapsena. Tema täisnimi oli Pablo (ka Pablito) Diego José Santiago Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispín Crispiniano de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz Picasso.Tema isa oli kunstiteadlane, kes tegutses peamiselt kohalikusmuuseumis kuraatorina. Picasso esimesed kunstialased teadmised onjust pärit isalt, näiteks õlimaalide tegemise oskus. Kogu lapsepõlvekestel külastas Pablo mitmeid kunstikoole, kus tema isa tunde andis.Vaatamata suurele kogemustepagasile mis nende aastatega kogunes eilõpetanud Picasso kunagi Madridi Kunstiakadeemiat. Picasso esimesedkunstikatsetused leidsid aset Barcelonas. Sellal toetas teda JaimeSabartés, kes oli hiljem palju aastaid Picasso sekretär. Tema esimesedtööd olid mõjutatud peamiselt isa eestkostest. 23. eluaastal asus taPrantsusmaale. Siit said ka alguse tema erinevad kunstiperioodid.Peale Esimest maailmasõda muutus Picasso radikaalseks patsifistiks.Suurkunstnik ei võtnud osa Esimest maailmasõjast, Hispaaniakodusõjast ega isegi Teisest maailmasõjast ainuüksi patsifistlikelprintsiipidel. Peale Esimest maailmasõda austas ta kõrgeltkommunistlikkuelulaadi, olles ise äge kommunist. Selle sõjaperioodideüks kuulsamaid teoseid on "Guernica", kus kajastatakse sõjakoledusi javerevalamise mõttetust.Peale Teist maailmasõda astus Pablo Prantsuse KommunistlikkuParteisse. Kuigi partei kritiseerimine Stalini juhikultuse ümber jahendaskunstniku suhtumist kommunismi, sellest hoolimata ei hüljanud ta omanägemusi ideoloogiast kui ühest riigikorrast. 1962 sai ta lojaalsekommunismipooldajana ka Lenini rahupreemia.
  8. 8. Kliima diagramm Viimase aasta andmed 2011 Miinimum Maksimum 3022.5 15 7.5 0 Jaanuar Veebruar Märts Aprill Mai Juuni Juuli August September Oktoober November Detsember
  9. 9. Sademete hulk100755025 0 Jaanuar Veebruar Märts Aprill Mai Juuni Juuli August September Oktoober NovemberDetsember
  10. 10. Tänud vaatamast!

  ×