Jiří Kurejko: Strategie pro vytvoření ideální front end zákaznické zkušenosti

496 views

Published on

Zákaznická zkušenost je jedním z horkých témat dneška
Klienti chtějí, aby se jejich obchod, banka, pojištovna, autobazar a další chovali v internetovém prohlížeči jako Google a vypadali jako produkty Apple
Porozumět zákazníkům a co je pro ně při používání bankovních front endů důležité: relevantní nabídka a bezpečnost

Published in: Economy & Finance
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
496
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Dobry den, dovolte mi se predstavit, jmenuji se Jiri Kurejko. Pracuji jako account manager ve spolecnosti Adastra, ktera je lokalnim partnerem spolecnosti Compuware. Hlavni cil Compuware je, aby technologie fungovaly, jak maji a dodavaly to, co maji. Dovolte mi predstavit Vam muj navrh na strategii pro vytvoreni idealniho front endu. Na prikladech Vam ukazu, ze vsechny tyto oblasti jsou relevantni. Pokud Vam to alespon ve trech z peti oblasti bude davat smysl, budu tuto strategii povazovat za uspesnou.
 • Začněme designem.Jaký by měl být design? Barevný, přeplácaný, složitý asi ne. Většinou nás v souvislosti s bankovním front endem napadnou slova jako funkční, decentní, jednoduchý, přívětivý. Je pak na individuálním vkusu, zda se určitý design někomu libí nebo ne.
 • Zároveň je v mnoha případech podmínkou, aby design a front end jako takový fungoval skrz různé kanály. V kontextu front endů to znamená pobočka, různé kiosky, internet banking a mobilní (smart) banking. Zde je příklad, jak je možné řešit například front end pro uživatele přistupující z mobilních zařízení.
 • Vystává poměrně často také otázka zda investovat do dedikované mobilní aplikace nebo použít optimalizovanou webovou stránku. Optimalizovaná stránka je výhodná v tom, že je poměrně rychlé ji vytvořit a je kompatibilní skrz řadu zařízení. Oproti tomu výhody nativních aplikací jsou možnosti přístupu například k fotoaparátu a udržení stylu na určité platformě.
 • Front end by měl být použitelný. Zdánlivě jednoduché věci ho mohou učinit velmi nepoužitelným. Například HSBC své korporátní mobilní bankovnictví zpřístupňuje po zadání generovaného PINu z tokenu. Toto může být pro korporátní klienty, kteří mají jeden token a několik nezávislých uživatelů problém. Všimněte si také jiného aspektu – jak vypadají částky zůstatků na účtech.
 • Použitelnost front endu se dá také zlepšit užitečnými prvky. Jako příklad by se dalo uvést několik druhů automatizace -doplňování do formulářů, jednoduché ukládání informací jako šablon, tlačítko „reply“ pro odpověď odchozí platbou na příchozí platbu. Důležité je i zjednodušení žargonu a používání slov, která nepotřebují několik odstavců na vysvětlení. Další trik je rozdělení na verze light a advanced.
 • Takže front end je hotový a teď potřebujeme ověřit, jestli ho opravdu uživatelé používají tak, jak by měli. Pro tento účel jsou výborné heatmapy, které mapují jednotlivé klikání uživatelů. Umožní Vám to tak identifikovat prvky, které fungují a které ne.
 • Sebelepší front-end se neobejde bez robustního back-endu. Návrh a realizace back-endů zpravidla spadá do oddělení architektury. Pro validaci logiky je možné sledovat tok transakcí aplikačními vrstvami. Je tak možné i vysledovat problémové prvky, chyby a bottlenecks. Což mě přivádí k poslední části
 • Dostupnost služby není vše. Velký problém může být pomalé načítání stránek v některých browserech, na některých zařízeních a v některých oblastech.
 • Strategie pro idealni front end je slozena z dobrehodesignu, pouzitelnosti a porozumeniuzivatelum. Stavinazakladechkvalitnihotechnickehoreseni, at uz se to tyka business logikynebovykonnosti. Jednotlivecastijsou pro celkovoustrategiidulezite a zabyvat se jimiizolovanenemavyznam, vzdy je potreba to videtjakocelek. A ten celek je potrebavidet z pohledukoncovehouzivatele a jehonebojejispokojenosti.
 • Jiří Kurejko: Strategie pro vytvoření ideální front end zákaznické zkušenosti

  1. 1. STRATEGIE PRO VYTVOŘENÍ IDEÁLNÍ FRONT END ZÁKAZNICKÉ ZKUŠENOSTIFS TECH 18.04.2012Jiří Kurejko, Adastra
  2. 2. Agenda Design Dostupnost Použitelnost Front End Logika Uživatel
  3. 3. Design – funkční, decentní, jednoduchý
  4. 4. Multichannel Optimalizovaná Nativní aplikaceKlasická website website
  5. 5. Mobilní internetové nebo nativní aplikace?• Která je nativní aplikace?
  6. 6. Použitelnost
  7. 7. Zpříjemnění používání Uložit jako šablonu IB LIGHT • Základní verze se třemi• SEPA platba do zemí EPH? nejpoužívanějšími funkcemi• Změnu trvalého příkazu k úhradě?• Globální nastavení? IB ADVANCED • Všechny pokročilé funkce a nastavení
  8. 8. Porozumějte chování: heatmap
  9. 9. Logika multichannel aplikací Jak Business Transakce prochází infrastrukturou? Které servery se používají? Kde se tráví nejvíc času? Mapujte každou transakci end-to-end v reálném čase Automatické mapování závislostí Identifikace chyb Drill down na úroveň kódu
  10. 10. Dostupnost a výkonnostInternet Explorer 7.0 - 9.8 s. iPad 3.2 - 18.7 s. iPhone - 43.0 s.Firefox 3.6.3 - 6.5 s. “Standardní web” testovaný na mobilním prohlížeči a WiFi připojení
  11. 11. Nejdůležitější je pohled koncového uživatele (real user monitoring) Optimalizujte výkonnost skrz celý „ Application Delivery Chain“ Cloud Zákazníci Privátní Veřejný Prohlížeče LokálníDatové centrum Třetí strany ISP Cloudové služby Virtuální/Fyzické vrstvy DB App Web Load PurePath™Mainframe Servery Servery Servery Balancery Hlavní ISP Pohled zákazníka/uživatele Databáze Network Content Delivery Web Mobilní WAN Network Services Komponenty Optimalizace Mobilní operátor Zařízení Zaměstnanci Zaměstnanci
  12. 12. Shrnutí Design Dostupnost Použitelnost Front End Logika Uživatel
  13. 13. ZávěremDěkuji za pozornost.Jiří Kurejkojiri.kurejko@adastragrp.com+ 420 725 827 069

  ×