Vilnius saugus miestas

1,851 views
1,700 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,851
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
332
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Vilnius saugus miestas

 1. 1. Vilnius saugus miestas
 2. 2. Pageidaujami Vilniaus mero prioritetai (%) Spinter tyrimai 2010 spalis N = 803 *galimi keli atsakymai, suma viršija 100 % Saugumo mieste užtikrinimą dažniau nurodė jauniausio amžiaus (18-25 m.) tyrimo dalyviai ir žemiausio išsimokslinimo atstovai, kamščių gatvėje mažinimą - moterys, sveikatos paslaugų prieinamumo didinimą – vidutinio ir vyriausio amžiaus (46 m. ir daugiau) respondentai.
 3. 3. AR JAUČIUOS I SAUGUS MIESTO GYVENAMO JOJ E APLINKOJE? 2009 m. statistika liudija... 77 % nusikalstamų veikų ir teisės pažeidimų užregist ruojami miestuose, iš jų 83,2 % – 5 didžiuosiuose šalies miestuose . Vilniuje: žemiausias nusikalstamų veikų ištyrimo lygis (29,5%) ; didžiausias užregistruotų nusikalstamų veikų skaičius (36,7%) ; didžiausias užregistruotų teisės pažeidimų skaičius (31,7%) ; dažniausiai registruojamos vagystės ir plėšimai (plėšimų skaičius 3–4 kartus didesnis palyginti su šiuo rodikliu kituose miestuose ir kaimo vietovėse) ; daugiausia teisės pažeidimų padaroma viešose vietose (45,8%), stoties rajone (9,7%), negyvenamose, apleistose patalpose (9,6%) ; didėja nusikalstamų veikų, susijusi ų su narkotinėmis m edžiagomis (34,5%) .
 4. 4. S augus miestas Programa startavo 2002 metais : v aizdo stebėjimo kamerų viešose vietose (CCTV) įdiegimas - 112 vnt .; d ėmesys alkoholio vartojimui viešose vietose, smulkių nusižengimų prevencija ir atsakomybės neišvengiamumas ; g reičio matavimo, visuomeninio transporto juostos arba raudonos šviesos kontrolės sistemos diegimas -19 vnt . - 49 vietos. (neveikia)
 5. 5. S augus miestas Programos dalys: ,,Saugi mokykla’’ - lankomumo kontrolė, saugi aplinka ir (CCTV) video stebėjimo sistema - nevyksta ,,Nesaugiausias baras ir naktinis klubas’’ - nevyksta ,,Nesaugiausia seniūnija ir gatvė’’ - nevyksta ,,Apsaugok mane’’ ,,Saugi kaimynystė’’ - merdi ,,Pastatų terliojimo’’ prevencija - nevyksta
 6. 6. S augus miestas Pagalba policijai: Aprūpinimas transporto priemonėmis ir motoroleriais; Iki 500 000 lt p remijų fondas geriausiems policininkams; Aprūpinimas papildomais degalais; Įsteigtas ir išplėtotas Vilniaus miesto viešosios tvarkos skyrius.
 7. 7. S augus miestas Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyrius: 22 darbuotojai, iš jų 16 dirba gatvėje; aprūpintas transportu, garso matavimo prietaisais, video kameromis ir t.t.; integruotas darbas su kitomis miesto tarnybomis: aplinkos apsauga, tra n sporto parkavimas ir nutempimas ir t.t.
 8. 8. Ką dar ysime ? Priemonės ir iniciatyvos Vaizdo stebėjimo kamerų (CCTV) įdiegimas ne tik miesto centre, bet ir miegamuosiuose rajonuose prie mokyklų, darželių. Stebėjimo vietų decentralizacija. Teisės pažeidimų e- žemėlapio sudarymas Vilniaus mieste ir viešas jo skelbimas gyventojams (aktualu pasirenkant gyvenamąją vietą, planuojant naujas statybas, vykdant komercinę veiklą) . “ Smulkių” teisės pažeidimų prevencijos projektų rengimas ir realus įgyvendinimas Vilniaus mieste (pagal problemines sritis: šunų ir kitų gyvūnų, alkoholio apyvartos, rūkymo, šiukšlinimo, aplinkos teršimo viešose vietose, triukšmo ir viešosios rimties trikdymo priežiūros bei kontrolės, pastatų niokojimo, jaunimo elgesio viešose vietose, masinių renginių, vagysčių iš butų, automobilių, plėšimų).
 9. 9. Ką dar ysime ? Priemonės ir iniciatyvos Romų taboro, auto/geležinkelio stoties prieigų aplinkos pertvarkymas. Viešųjų parkų, gatvių, atokių gyvenamųjų vietovių apšvietimas, aplinkos sutvarkymas, šiukšliadėžių įrengimas, patruliuojančių pareigūnų skaičiaus padidinimas. Dėmesys alkoholio, narkotikų vartojimui, triukšmui, šiukšlinimui, šunų ir kitų gyvūnų ekskrementams, benamiams, valkataujantiems ir elgetaujantiems asmenims viešose vietose. Nuolatinis dėmesys aplinkos dizainui ir infrastruktūrai (projektuojant naujus pastatus - saugos specialistų leidimas; apsauginių grotų ant rūsio langų ir bendrojo naudojimo patalpų įrengimas; rūpinimasis pastatų, kiemų švara, nenaudojamais automobiliais; būtina gerai apšviesti kiemus, įėjimus į laiptines, automobilių stovėjimo vietas; išvalyti apleistas vietas, surinkti šiukšles, iškirsti nereikalingus krūmus; šalinti užrašus ant sienų; įrengti rekreacines zonas vaikams ir jaunimui, stiprinti kaimynysčių bendruomenes).
 10. 10. Tikslai Didinsime viešosios tvarkos apsaugos tarnybos (savivaldybių policijos) kompetenciją ir įgaliojimus, kontroliuojant viešosios tvarkos ir kitų taisyklių laikymąsi viešose vietose. Pasisakome už Municipalinę policiją. Įsteigsime bendrą miesto valdymo centrą, kuris apjungtų saugumo ir transporto (CCTV) kameras, viešąjį transportą ir specialiąsias tarnybas.
 11. 11. T eisinė aplinka / pagrindimas Įstatyminė nuostatos “dalyvavimas, bendradarbiavimas....” reikšmė .....suvokiama kaip nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų kontrolės ir prevencijos vietinių programų kūrimas ir įgyvendinimas, pasitelkiant savivaldybių teritoriją aptarnaujančias policijos įstaigas bei į šią veiklą įtraukiant verslo ir visuomenines organizacijas bei vietos bendruomenes ir gyventojus. ------- Minėta savivaldybių funkcija yra savarankiškoji, t.y. savivaldybės, įgyvendindamos šią funkciją, turi LR Konstitucijos ir įstatymų nustatytą sprendimų iniciatyvos, jų priėmimo bei įgyvendinimo laisvę ir yra atsakinga už šios funkcijos atlikimą.... Vadinasi, savivaldybės turi teisę tiesiogiai rūpintis viešosios tvarkos priežiūra ir kontrol e bei gyvenamosios aplinkos saugumu, t.y. įgyvendinti šią teisę praktiškai.
 12. 12. NUO IDĖJOS “SAUGUS MIESTAS” LINK REALIŲ VEIKSMŲ “SAUGU(S) MIESTE”
 13. 13. Ačiū už dėmesį

×