Liupkeviciutes emocijos pranesimas_vu_2013

2,035 views
1,514 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,035
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
518
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Liupkeviciutes emocijos pranesimas_vu_2013

 1. 1. Vaiko jausmų išreiškimo iratpažinimo svarba darželyje ” Auklėtoja Gintarė Liupkevičiūtė Vyr. auklėtoja Ingrida Balickienė 2013
 2. 2.  Dažnai tarp ikimokyklinio amžiaus vaikų kyla konfliktai, kurie kartais perauga į patyčias ir agresiją. Dažnai tai vyksta todėl, kad vaikai neįsijaučia į kito padėtį, emocinę būseną, nuotaiką. Norint ugdyti gebėjimą atpažinti kito emocinę būseną, svarbu, kad vaikai nuo mažens gebėtų suvokti ir įvardinti savo ir kitų jausmus, nuotaikas ir gerbti vienas kitą.
 3. 3.  Mūsų lopšelyje – darželyje vykdomas tęstinis projektas “SUPRASK MANE”. Pradėjome 2006 metais ir vykdome kasmet.
 4. 4. PROJEKTAS “SUPRASK MANE” Tikslas: siekti, kad vaikai gebėtų suvokti, atpažinti ir įvardinti savo ir kitų nuotaiką.
 5. 5. LAUKIAMAS REZULTATAS Vaikai gebės įvardinti savo dienos nuotaiką, gebės suvokti kito nuotaiką, sumažės konfliktinių situacijų tarp vaikų.
 6. 6. PROJEKTO EIGA Prasidėjus projektui, auklėtojos, auklytės ir vaikai kasdien, ryte atėję į grupę, išsirinkdavo savo nuotaiką atitinkantį paveikslėlį, perrištą juostele. Pasikabindavo ant kaklo ir nešiodavo, kad kiti vaikai matytų ir mėgintų atpažinti jų nuotaiką.
 7. 7. Projekto metu su vaikais pokalbio metoduaiškindavomės:Ką, kokia nuotaika mums parodo?Ką galime spręsti matydami vienokią arkitokią nuotaiką vaiko veide?Kiek pasirinkęs paveikslėlį vaikasverbaliniu ar neverbaliniu būdais parodosavo nuotaiką.Pvz. Kaip būti, kokiu būti, kai tu liūdnas/piktas/linksmas?
 8. 8.  Grupės auklėtojų pokalbiai – diskusijos, aptarimai, reflektavimas apie vaikų pasirenkamas nuotaikas, kiekvieną projekto savaitę.
 9. 9.  Kai kuriais projekto etapais vaikai kasdien žymėdavo savo nuotaikas “NUOTAIKŲ KALENDORIUOSE”.
 10. 10. NUOTAIKAS ATITINKANTYS PAVEIKSLĖLIAILiūdnas LinksmasLabai liūdnas Labai linksmasPiktas Išsigandęs
 11. 11. REZULTATAIKiekvienos grupės auklėtojos pateikdavoatsakingam už projektą pedagogui: diagramas apie tai, kaip vaikai rinkosi tamtikras nuotaikas;refleksiją, apie teigiamą ar neigiamą patirtįprojekto eigos grupėje.Atsakingas už projektą pedagogas, Mokytojųtarybai pristatydavo susistemintą grupių auklėtojųpateiktą medžiagą. Vykdavo projekto aptarimas irvertinimas.
 12. 12. Refleksijos pavyzdys X grupės Y auklėtojos refleksija.Projektas „Suprask mane“ buvo informatyvus ir naudingas. Vaikai drąsiairinkdavosi nuotaikų kortelę, kuri atitiko jų savijautą . Vaikai pradėjo suvokti,ką kiekviena nuotaika reiškia, išmoko gerbti vienas kitą, išsakė, kaipkiekvienas jaučiasi, gebėjo sustabdyti netinkamą kito vaiko veiksmą.Bendradarbiaudamos mes, abi grupės auklėtojos, aptardavomės vaikųpasirinktas nuotaikas, spręsdavome iškilusias problemas, aiškindavomės,kodėl vaikai dažniausiai rinkosi tam tikrą nuotaiką. Išsiaiškinus priežastis,ne tik, mes auklėtojos, geriau pažinome vaikus, bet vaikai geriau pažinovieni kitus. Supratome, kaip jie elgiasi esant tam tikrai nuotaikai. Pateikti rezultatai diagramose padėjo pamatyti, kokias nuotaikasvaikai dažniausiai rinkosi. Tai pagalbinė priemonė rengiant kitą, ateinantįprojekto etapą ir individualizuojant veiklas vaikams. Projekto privalumai:  vaikai suvokia nuotaikų įvairovę;  atpažįsta kitų vaikų nuotaikas;  mažėja konfliktinių situacijų;  auklėtojos ir vaikai geriau pažįsta vieni kitus.
 13. 13. Diagramos pavyzdys 3% 5% 1% Labai linksmi Linksmi Liūdni Labai liūdni34% 57% Pikti Išsigandę X grupės projekto „Suprask mane“ nuotaikų kalendoriaus rezultatai
 14. 14. IŠVADOS Vaikai dažniau įvardindavo nuotaikas ir išgyvenimus bei adekvačiau reaguodavo į kitų nuotaikas (pvz. kai nepatinka kito elgesys vaikai sako: “STOP, man nepatinka, kai tu taip darai”.). Vaikų įgyta patirtis sumažino konfliktus.
 15. 15. Katinas LEOPOLDAS sakė: SUGYVENKIME DRAUGIŠKAI

×