Your SlideShare is downloading. ×
Aкваріумні рослини азії
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Saving this for later?

Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime - even offline.

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply

Aкваріумні рослини азії

1,040
views

Published on

Published in: Education

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
1,040
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
7
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. Підготував: вчитель біології ЗОШ І-ІІІ ст. с. Висипівців Рій І. М.
 • 2. Ознайомлення учнів із найбільш поширеними в акваріумах рослинами, що населяють біотопи Азії. В презентації представлені лише найпростіші в утриманні рослини, вирощувати які зможуть і акваріумісти-початківці.
 • 3. Папороть, що утворює красиві плаваючі зелені острівці. Рослина дуже ніжна. Має виражений сезонний характер росту з періодом спокою взимку. Вимагає яскравого освітлення, температура води – 20- 28С.
 • 4. Красива і невибаглива рослина для заднього або середнього плану висотою до 50 см. Утримувати рослину слід в тропічному акваріумі при температурі 24-25С. Вода повинна бути мякою, з нейтральною реакцією. До освітлення рослина невибаглива, деякий час може витримувати затінення.
 • 5. Невибаглива рослина для заднього плану , висотою до 60 см. Але навіть за сприятливих умов зростає досить повільно. На відміну від інших видів апоногетонів не має розвиненої кореневої системи. Оптимальна температура води – 24-26С. Освітлення може бути помірним, проте чим яскравіше освітлення тим інтенсивніше забарвлення листків.
 • 6. Невибаглива рослина заднього плану, висотою до 50 см, при сприятливих умовах може сягати і 70см. Цей вид має багато форм. Вимагає яскравого освітлення, погано переносить затінення. Температура води - 24-28 С. Необхідно контролювати кількість молюсків в акваріумі, оскільки вони можуть обїдати ніжні листки апоногетона.
 • 7. Одна з найкрасивіших рослин тропічних рослин висотою до 60 см. Ціниться за красиві листки. Рослина дуже ніжна та дуже вибаглива до умов утримання. Барклайя дуже теплолюбна рослина, оптимальна температура 26-28С. Освітлення помірне.
 • 8. Одна з найпоширеніших акваріумних рослин, висотою до 1 м. Розміщують валіснерію здебільшого на задньому плані і біля бічних стінок. Рослина невибаглива, добре росте протягом всього року. Для валіснерії необхідна мяка вода з температурою 20-28С. До освітлення невибаглива.
 • 9. Одна з найпоширеніших акваріумних рослин висотою до 80 см. Розміщують валіснерію здебільшого на задньому плані і біля бічних стінок. Рослина невибаглива, добре росте протягом всього року. Для валіснерії необхідна мяка вода з температурою 20-28С. Вимагає дещо більшого освітлення ніж інші види валіснерій.
 • 10. Невибаглива рослина висотою до 60 см для заднього плану. При сприятливих умовах росте досить швидко і виростає вище рівня води. Оптимальна температура води – 22-26С. Освітлення яскраве.
 • 11. Одна із невибагливих рослин, особливо підходить для початківців, тому що росте майже в любих умовах. Рослина висотою до 40 см, тому підходить для заднього плану. Росте доволі швидко, тому вимагає постійного формування. Оптимальна температура – 245-28С. Освітлення яскраве.
 • 12. Невибаглива рослина, що росте практично в любих умовах. Висота рослини до 50 см, тому рослина підходить для заднього плану. При сприятливих умовах може виростати вище рівня води. Оптимальна температура води – 22- 26С. Освітлення яскраве.
 • 13. Красива і невибаглива рослина висотою до 50 см. Ідеальна рослина для початківців, створить баланс в акваріумі при його запуску. Її швидкий ріст попередить появу водорослей. Оптимальне розміщення в центрі акваріума. Може розвиватися і як плаваюча в товщі води рослина. Оптимальна температура – 24-28С. Освітлення – від помірного до яскравого.
 • 14. Кладофора –це не рослина , а колонія зелених водоростей. В акваріумі служить прекрасним фільтром. Кладофору можна утримувати тільки в холодноводних акваріумах при температурі 18-20С, оскільки при вищій температурі колонія розпадається на окремі частини. Характер освітлення суттєвої ролі не відіграє.
 • 15. Доволі рідкісна рослина в акваріумах, хоча особливих умов, крім простору не вимагає. Листки кринума можуть виростати до 2 м. Цибули при посадці слід заглиблювати в грунт на 1/3, щоб не загнили. Температура води – 22- 28С. Освітлення – від помірного до яскравого.
 • 16. Красива рослина з довгими вузькими гофрованими листками, висотою до 50 см, яку вирощують на задньому плані або біля бокових стінок. Завдяки своїм декоративним характеристикам і відносній невибагливості широко поширена в акваріумах. Оптимальна температура – 24-28С. Освітлення може бути від помірного до яскравого. Краще росте в твердій воді.
 • 17. Криптокорина Вендта дуже мінлива за забарвленням і формою листків. Розрізняють 4 форми криптокорини Вендта. Рослина середнього плану, висотою близько 25 см. Надає перевагу помірному освітленню, напівтінь, температуру 23 - 28 С.
 • 18. Одна з найдрібніших криптокорин. Дуже гарно виглядає в першому ярусі акваріумних рослин, створює суцільний килим заввишки близько 5 см. Надає перевагу помірному освітленню, напівтінь, температуру 22 - 30 С.
 • 19. Красива рослина з роду криптокорин, висотою до 25 см, яку висаджують на передньому плані. Рівномірно росте протягом року. Оптимальна температура води – 22-28С. Освітлення може бути від помірного до яскравого, може переносити затінення. Краще росте в твердій воді.
 • 20. Рослина заднього або середнього плану, висотою до 50 см. Існує кілька форм цієї рослини. Має характерні вузькі зелені листки, нижня сторона яких – фіолетова. Інтенсивність забарвлення залежить від освітлення. Рослина важка у вирощуванні. Вимагає сильного освітлення, температура води 22 – 28С.
 • 21. Одна з найкрасивіших рослин заднього плану. Висота рослини до 50 см. Лімнофіла слугує сховищем для мальків, активно насичує киснем і очищає акваріумну воду. Вимагає яскравого освітлення, температури - 23-26 С , чистої , свіжої води.
 • 22. Невибаглива до складу води і освітлення рослина. Яванський мох легко прикріплюється до різних підводних предметів, тому підходить для декорування каміння, гілок дерев чи акваріумних приладів. Мох – добре сховище для мальків риб. Оптимальна температура -24-28С.
 • 23. Одна з найпоширеніших акваріумних рослин висотою до 50 см. Оптимальна температура утримання - 22-26С. Вода в акваріумі повинна бути мякою, в твердій воді рослина деградує. Освітлення сильне.
 • 24. Поширена акваріумна рослина , висотою до 40 см, яку культивують на середньому чи задньому плані акваріума або біля бокових стінок. Оптимальною для утримання є температура не нижче 24С. Добре росте у старій воді. Освітлення – яскраве.
 • 25. Поширена акваріумна рослина , висотою до 30 см, яку культивують на середньому чи передньому плані акваріума або біля бокових стінок. Оптимальною є температура не нижче 24С. Добре росте у старій воді. Освітлення – від помірного до яскравого, може витримувати короткотривале затінення
 • 26. Плаваюча на поверхні рослина із звисаючим вниз корінням. Коріння слугує місцем нересту багатьох риб, а також сховищем для мальків. Також коріння є природним фільтром, який очищає воду. Оптимальна температура 24-30С.
 • 27. Красива і компактна рослина переднього плану, висотою до 10 см. При сприятливих умовах росте швидко, утворюючи густі зарості. Слід бути обережним з вибором мешканців акваріума, оскільки травоїдні риби поїдають листки погостемона. Рослина невибаглива до умов утримання.
 • 28. Плаваючий на поверхні води ажурний яскраво- зелений мох, що утворює красиві острівці. Використовується в якості природнього субстрату для нересту риб і сховища мальків. Найкраще росте в мякій воді при температурі 22-26 С. Освітлення яскраве.
 • 29. Рослина належить до рослин-космополітів, в тому числі і в Азіїї. Рослина невибаглива, тому широко поширена в акваріумах. Може рости на задньому плані і в товщі води. Роголисник світлолюбна рослина, оптимальна температура – 20С, чим вища температура , тим швидший ріст спостерігається. Рослина добре очищає воду.
 • 30. Красива рослина заднього плану висотою до 60 см. Рослина невибаглива, проте, щоб отримати червоні листки потрібне яскраве освітлення. Температура води – 20- 30С.
 • 31. Папороть, що плаває на поверхні води. В акваріумі створює “живий коврик” на поверхні, який захищає мешканців від світла, служить місцем нересту, схованки мальків. При сприятливих умовах росте досить швидко. Очищає воду від нітратів. Температура води – 15-30С. Освітлення вимагає яскравого.