Radore Hakkında

1,030 views

Published on

Radore 2004 yılında bireysel ve kurumsal web hosting hizmeti üretmek amacıyla kuruldu. Artan internet kullanım oranları ve hızla gelişen yeni nesil internet altyapısının doğurduğu yüksek kapasite ihtiyaçlarına farklı, esnek ve “ileri” çözümler üretmek için 2005 yılında ilk veri merkezi yatırımını yaptı. Zaman içinde Radore Türkiye’nin en verimli ve en yüksek kapasiteye sahip özel veri merkezlerinden bir tanesi haline geldi. Bugün Radore 30 kişiyi aşkın ekibi ve hali hazırda üçüncü jenerasyonunu işlettiği 3.000 sunucu kapasiteli veri merkeziyle toplamda 1.600’ün üzerinde kişi ve kuruma veri merkezi hizmetleri sunmaktadır. Radore, “Deloitte Technology Fast50” sonuçlarına göre 5 yılda %1101 büyüme oranıyla, Türkiye’nin en hızlı büyüyen veri merkezi ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen 8. teknoloji şirketi oldu. “Deloitte Teknoloji Fast500 2012 EMEA Programı” sonuçlarına göre de EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen 123. Teknoloji şirketi seçildi.

Published in: Technology
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,030
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Radore Data Centersahip olduğu benzersiz teknik alt yapısı, yüksek erişilebilirlik oranı, birebir yedeklilik anlayışı ve gösterdiği yüksek enerji tasarrufu performansı ile, yeni nesil internet veri merkezleri arasında, Türkiye’de türünün tek örneği konumundadır.Radore Data Center çağın ihtiyaçlarına uygun, ileri barındırma ve yayımlama hizmetleri sunmaktadır, bununla birlikte geleneksel veri merkezi hizmetleri dışında ani ve kurumlara özel ihtiyaçlara da en iyi şekilde yanıt verebilmektedir.
 • Radore Hakkında

  1. 1. Radore Radore, 2004 yılında bireysel ve kurumsal “web hosting” hizmeti üretmek amacıyla kuruldu. Bugün Radore 30 kişiyi aşkın ekibi ve hali hazırda üçüncü jenerasyonunu işlettiği 3,000 sunucu kapasiteli veri merkeziyle toplamda 1,600’ün üzerinde kişi ve kuruma veri merkezi hizmetleri sunmaktadır.
  2. 2. 2004’ten Bugüne 2004 2005 2006 2007 2008 MART OCAK OCAK MART ŞUBAT Radore kuruldu. İlk kiralık sunucu satışa Microsoft ile yazılım 60 metrekarelik ikinci Çağrı merkezi 7/24 sunuldu. kiralama anlaşması jenerasyon veri merkezi destek vermeye yapıldı. (SPLA) devreye girdi. başladı. TEMMUZ Anlık 20Mbps internet TEMMUZ erişimi ile hizmet vermeye Radore Microsoft başladık. Gold Certified Partner oldu. EKİM Telekomünikasyon Kurumu EYLÜL tarafından, İnternet Servis SSL Sertifikaları satışa Sağlayıcı olarak yetkilendirildik. sunuldu. KASIM ARALIK İnternet erişim kapasitesi İnternet erişim kapasitesi 250 Mbps’e çıkartıldı ve ilk 80Mbps’e çıkartıldı. “cloud” sunucu satışa sunuldu.
  3. 3. 2004’ten Bugüne 2009 2010 2011 2012 ŞUBAT MART NİSAN OCAK Artan talepler doğrultusunda, Radore “Uptime Experts” 1,000 Mbps kapasiteli Data Center, Ipv6’ya hazır hale geldi, içMetrocity’de üçüncü jenerasyon veri olarak anılmaya başlandı. doğrudan Avrupa internet iletişimde yalnızca Ipv6 kullanılmaya merkezi yapımına başlandı. erişim kapasitemiz başlandı TEMMUZ 1,500 Mbps’e artırıldı. MART Ekstra 1,000 Mbps İTÜ Formula-G ekibinin ürettiği ilk NİSAN kapasiteli, 1,000 Mbps güneş enerjili yarış aracı Arıba’nın İnternet erişim kapasitesi Superonline internet erişimi sponsorlarından olduk. 500 mbps’e çıkartıldı. ile beraber 3 farklı operatörden yedekli internet MAYIS erişimi sağlandı. Radore, Dell Registered EYLÜL Partner oldu. 450 metrekarelik yeni veri HAZİRAN merkezi Metrocity’de açıldı ve İnternet erişim kapasitesi 1,000 Mbps kapasiteli 1,000 mbps’e çıkarıldı. erişim kapasitemiz “Cloud” başarı öykümüz, 2,000 Mbps’e artırıldı. dell.com’da yayımlandı. KASIM Başarı hikayemiz, Paris Dell Storage Forum 2012de yayımlandı.
  4. 4. 2004’ten Bugüne Radore, “Deloitte Technology Fast50 ve Fast 500 EMEA 2012” sonuçlarına göre 5 yılda %1101 büyüme oranıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen veri merkezi, Türkiye’nin sekizinci, EMEA bölgesinin de en hızlı büyüyen 123. teknoloji şirketi oldu.
  5. 5. Hizmetlerimiz Sunucu Sunucu Kabin Kafes Sanal Veri Barındırma Kiralama Kiralama Kiralama Merkezi Yazılım İnternet Canlı Yayın Ofis Kiralama Erişim Diğer Hizmetleri Kiralama Hizmetleri Hizmetleri Hizmetler
  6. 6. Hizmetlerimiz Sunucu Barındırma Ayrıştırılmış özel kabin tasarımları ve sunucu barındırma ihtiyaçlarına göre yine özel olarak yapılandırılmış veri merkezi alanı sayesinde Radore Data Center, her tipteki sunucu ve network donanımına ev sahipliği yapabilir.
  7. 7. Hizmetlerimiz Sunucu Kiralama İleri seviye sunucu ve donanım kiralama servisleri Radore Data Center üzerinden sağlanır. Bu servis, her türdeki sunucu ve donanımların, ihtiyaçlar doğrultusunda Radore tarafından temin edilerek, hizmet alan kişi ve kurumların kullanımına sunulmasıyla başlar. Söz konusu donanımlara ait tüm fiziksel risk Radore Data Center tarafından üstlenilir.
  8. 8. Hizmetlerimiz Kabin Kiralama Kabin kiralama servisleri, özellikle sunucu barındırma ihtiyaçları tek parçada dört üniteden fazla olan kişi ve kurumlar tarafından kullanılır. İhtiyaç ve kapasiteye bağlı olarak özel tasarımlı tam, yarım ve çeyrek olarak ayrıştırılmış, özel güvenlikli kabinler müşterilere tahsis edilir. İkinci internet erişimi için uplink ya da kullanılan donanımların ihtiyaçları doğrultusunda ikinci enerji kaynağı bağlanabilir.
  9. 9. Hizmetlerimiz Kafes Kiralama Bu serviste, kiralanan kabinler Radore Data Center’ın modüler kafes sistemiyle özel olarak çevrilir ve yalnızca müşterinin giriş / çıkışına olanak sağlayacak şekilde kartlı, parmak izi okuyuculu ya da şifreli güvenlik donanımları ile koruma altına alınır. Kiraladığı kafese erişmek isteyen müşteri, güvenlik noktalarından geçtikten sonra, özel bölmeler sayesinde, yetkilendirildiği alana ulaşır.
  10. 10. Hizmetlerimiz Sanal Veri Merkezi Sanal Veri Merkezleri, veri merkezleri içerisinde bulunan ve içlerinde bulundukları veri merkezi alt yapısını kullanan, ancak internet erişimi ve ağ için kendi ekipmanlarını kullanan yapılardır. Bu servis, yüksek kapasite ve spesifik ihtiyaçlara yanıt vermektedir. Müşteri dilerse kendi IP adreslerinin anonsunu kendi cihazları üzerinden yapıp, kendi ağı üzerinden tam kontrole sahip olur.
  11. 11. Hizmetlerimiz Ofis Kiralama Sunduğumuz tüm izleme ve takip hizmetlerinin dışında, aldığı veri merkezi hizmetinin takibini kendi ekibince özel olarak yaptırmak veya bir sebepten ötürü veri merkezine yakın olması gereken kişi ve kurumlar, Radore ofisi içindeki özel ofis alanlarını kiralayabilirler. Bu hizmette, duş, mutfak, tuvalet, ofis mobilyaları gibi tüm ihtiyaçlar Radore ofis kiralama servisleri tarafından karşılanır.
  12. 12. Hizmetlerimiz Canlı Yayın Hizmetleri Radore CDN üzerinden sağlanan giriş ve orta seviye CDN hizmetinin yeterli olmadığı streaming / canlı yayın ihtiyaçları, Radore Data Center’dan sunulur. Tüm görüntü, ses ya da canlı yayın servisleri, müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak projelendirilir ve yayımlanır.
  13. 13. Hizmetlerimiz İnternet Erişim Hizmetleri Radore, G-İSS-125 numaralı İnternet Servis Sağlayıcı lisansıyla, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından internet erişimi sağlama konusunda yetkilendirilmiştir. Sunulan erişim kapasitesi, müşteriye Metro Ethernet, G.SHDSL ya da Wireless olarak sağlanır.
  14. 14. Hizmetlerimiz Yazılım Kiralama Hizmetleri Radore Data Center’da barındırılan sunucular, sağlanan yazılım kiralama servisleriyle hiçbir yatırım maliyeti olmaksızın, kiralama usulleriyle lisanslanabilirler. Microsoft, Parallels, Cpanel, Directadmin gibi üreticilerin yazılımları standart olarak, diğer üreticilere ait yazılımlar ise müşteri ihtiyaçları doğrultusunda özel anlaşmalı olarak sağlanabilir durumdadır.
  15. 15. Diğer Hizmetlerimiz HOSTING CLOUD CDN Paylaşımlı web Infrastructure as a Lokasyon bazlı hosting servisleri Service (Iaas) Cloud içerik dağıtım ağı
  16. 16. Radore Radore Topoloji 2013 OcakAltyapısı
  17. 17. Radore Altyapısı İNTERNET ENERJİ Üç farklı internet servis sağlayıcı 500 KW Enerji Kapasitesi 35 Gbps internet erişim kapasitesi ATS switch fiber optik altyapı 2 adet 1,100 kVA’lık Caterpillar 1.6 Tbps ana omurga kapasitesi jeneratör 2x(N+1) yedekli UPS sistemi Busbar Hattı
  18. 18. Radore Altyapısı GÜVENLİK SOĞUTMA MetroCity ve Radore’ye ait tüm giriş 1,500,000 BTU’luk soğutma gücü, çıkışların 7/24 dijital ve fiziksel «Indirect Free-cooling» özellikli 6 takibi, veri merkezi içinde optik adet hassas kontrollü klima, 6 adet duman dedektörlü yangın algılama soğuk hava koridoru, tam yedekli ve FM200 yangın önleme sistemi, su otomatik pompa sistemi ve nem kontrol sensörleri, enerji kontrol yazılımları
  19. 19. Radore Altyapısı NETWORK OPERASYON MERKEZİ UPTIMEVeri merkezi network’ü 10 Gigabit Radore Çağrı Merkezi ile birlikte, Radore, sahip olduğu kuvvetliEthernet arayüzlerini kullanır. Veri Operasyon Merkezi de 365 gün altyapısı ve 10 yılı aşkın merkezi omurgasının network boyunca 7 / 24 hizmet vermektedir. tecrübesi ile veri merkezi katmanında Brocade ürünleri hizmetlerinde %99,999 uptime kullanılmaktadır. garantisi sunar.
  20. 20. Referanslarımız
  21. 21. Referanslarımız 11 Dijital Elma Sepeti Kitap Ambarı Platin Outsourcing Adil Işık Epiderm Poliklinikleri Kollektif ProjeLabs Adonis İstanbul Turizm Ve Havacılık etedarik.com konutkredisi.com.tr Projepark Alamarka Faturamatik La Gazetta Tekstil Publicis Modem Amk Spor Finans Gündem La Senza Redd Artcore Creative Finnet 2000 laledevri.com.tr Reklam 5 Digital Interactive Agency Artech Digital Productions Florence Nightingale Lidyana Renk Mobil Atayurt Belediyesi Game Bayi Luxybox Runway (Promat) Atlas Yazılım: Araç Takip Sistemleri Game Turk Malatya Belediyesi saatiniyarat.com Avmmall Gen 3 Creative Maltepe Rotary Kulübü Santek Information Technology ayakkabipazari.com GNC Markalonga Social Shopping SenOyna Beetech Information Technologies Gravi Mavikelebek New Media Solutions Sıla Gencoğlu Beijing ELEX Technology Co. Ltd. Hacettepe Üniversitesi Medya Portakal SikayetVar.com bektobacco.com Haluk Levent Memurlar.net Socar Türkiye Beta Shoes happy.com.tr Merlinin Kazanı Sony Müzik Türkiye Beycon Group Hizmet İş Sendikası Metro Turizm Sözcü Gazetesi Bir Film Prodüksiyon hobbytime.com.tr Metrocity AVM Tarkan Blue House ICA Teknoloji Microsoft Türkiye TechPoint Bobiler.örg Idesse Grup MV Holding Teknografi Kontör Programı (Online Bayi Platformu) bonbonmarket.com Inveon Nano DRM Dijital Medya Ajansı terliklerdunyasi.com.tr burcucicekcilik.com.tr İstanbul Bilim Üniversitesi Nine West Thomas Türkiye Callpoint Telekomünikasyon İstanbul Ticaret Borsası Nişantaşı Anadolu Lisesi Tolgahan Sayışman Cizre Devlet Hastanesi İstanbul Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı Nizip Kaymakamlığı Trend Tech Click Line Digital Marketing Agency İtü Sözlük Olimpiyat Komitesi Türkiye Köprü ve İnşaat Cemiyeti Clock Work: Digital Marketing Agency İzmir Barosu Oyungezer Uğur Dershanesi - İzmir Coolshark: Video Advertising Network Jet Çorap Özgün Unnado creaconic.com JFK Hastanesi Pandora Kitap Vatan TV Day 1 Entertainment Kadıoğlu Hastanesi Peak Games VIP Dükkan Dönence Yapım Karayolları 118. Şube Şefliği pembepanjur.com Zargan Eleman Online Keyfruit Pırlant Zaytung
  22. 22. Daha fazlası için... info@radore.com +90 212 344 04 04 Büyükdere Cad. No:171 Metrocity AVM 4B, No:39-46S, 1.Levent İstanbul - Türkiye

  ×