Your SlideShare is downloading. ×
Case study: 140. výročí Staropramene
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Case study: 140. výročí Staropramene

1,414
views

Published on

Pivovary Staropramen slavily na podzim roku 2009 140. výročí založení. A vzhledem k jejich reklamnímu sloganu „Kdy jsi naposledy udělal něco jinak?“ bylo třeba přijít s opravdu originální oslavou.

Pivovary Staropramen slavily na podzim roku 2009 140. výročí založení. A vzhledem k jejich reklamnímu sloganu „Kdy jsi naposledy udělal něco jinak?“ bylo třeba přijít s opravdu originální oslavou.

Published in: Entertainment & Humor

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
1,414
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  23.3.2010
 • 2. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  Pivovary Staropramen slavily na podzim roku 2009 140. výročí založení. A vzhledem k jejich reklamnímu sloganu „Kdy jsi naposledy udělal něco jinak?“ bylo třeba přijít s opravdu originální oslavou.
  Cíle klienta: oslovit příznivce piva ve věku 18-24, sekundárně až 35 let, netradiční formou, zaměřit se na Prahu potažmo Střední Čechy a vygenerovat buzz, který se odrazí i v publicitě v tradičních médiích. To vše s velmi střízlivým rozpočtem.
 • 3. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  Audit sociálních médií naznačil jasný potenciál a jako stěžejní komunikační platformu celé kampaně jsme proto na základě analýzy vybrali Facebook, který jsme podporovali dalšími kanály v oblasti sociálních i tradičních médií (z logiky věci s důrazem na online).
  Hlavní princip kampaně jsme postavili na aktuálně stále populárnějším geocachingu– vyhledávání „schovek“ dle GPS souřadnic. Vytipovali jsme pro Staropramen 140 skrýší na území Prahy a okolí v místech výhradně spojených s historií Staropramene.
  Sociální média nevnímáme izolovaně, ale vždy v kontextu s tradičními médii. Při rekrutaci soutěžících jsme proto využili i síly mediálních partnerů, internetové televize Stream.cz, jednoho z nejnavštěvovanějších portálů SMS.cz a 365dni.cz, Rádia 1 a společnosti ISIC, která podpořila nábor i SMS marketingem, direct mailem a rozdáváním letáků mezi studenty. Všichni partneři se do soutěže zapojili za symbolické věcné plnění.
  .
 • 4. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  Po počáteční rekrutacijsme po tři týdny každý všední den odtajnili deset „kešek“, souřadnic s popisem (indicií) i fotkou (abychom se neomezili pouze na majitele GPSek).„Keška“ měla podobu plastové tuby obsahující unikátní voucher s ochranným prvkem, na jehož základě jsme vydávali CoolKegy. Úkolem fanoušků fanpage www.facebook.com/Staropramen140 bylo kešku najít, vyfotit se s ní a pochlubit se na Facebookuostatním.
 • 5. Pro sud piva i vylezu na strom!
 • 6. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  Rychlost hledačů daleko předčila všechna očekávání. Díky internetu v mobilu i rozsáhlým sociálním sítím pátračů většina kešek zmizela do deseti minut! V celém průběhu soutěže jsme neustále komunikovali s fanoušky a stali se součástí nové komunity hledačů a přátel piva Staropramen.
 • 7. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  Výsledky předčily očekávání
  Během necelých dvou měsíců se fanoušky fanpage stalo přes 3000 uživatelů, většina z nich ve věku 18-34 let, převažovali muži (70 %). Při schovávání kešek zdolali brigádníci přes 887 kilometrů, zaznamenali jsme 890 „I like“ a 488 uživatelských fotografií během dvou měsíců. Z tradičních médií o projektu referovaly např. Novinky.cz, bulvární média nebo Metro.
 • 8. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  Nadšení soutěžící…
  Nejcennějším výsledkem soutěže ale byly desítky pozitivních ohlasů fanoušků:
  Jan Škornička: Já se též připojuji ke GRATULACÍM :) Staropramen je prostě nej :) Už jsem si svůj soudek taky dovez a hezky uložil :) těším se na další akce. :)
  StepanKonrad: Sud je doma. Uz se krasnevyjima v pokoji a uziva si cestnehomista. Timto chci podekovatcelemu Staropramenu za tuto sqelousoutez. Bylo to uzasne. Tesim se na fotky z predavani :)
  Tomáš Nosek: Tak já taky poděkuju, byl to fakt skvělej nápad kterej se povedlo i výborně realizovat.
  Lukáš Dvořák: Chtěl bych se přidat k řadě děkovným vzkazům, kterých je tu nepočítaně. Byla to skvělá akce a už se těším na další! :-)
 • 9. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  …i klient
  „Originální, inovativní a přesně podle zadání. Takové řešení komunikace ke 140 letům pivovaru Staropramen nám nabídla agentura PR Point. Exekuce projektu a jeho výsledky předčily naše očekávání,“ zhodnotil kampaň Pavel Barvík, tiskový mluvčí společnosti Pivovary Staropramen, a.s.
 • 10. Najdi si svůj sud a oslav 140. výročí Staropramene!
  Proč jsme na projekt pyšní:
  S minimálním rozpočtem jsme dokázali vyvolat buzz v sociálních médiích, podpořit nebo vybudovat vztahy fanoušků ke značce, posílit emoční spojení se značkou a „sekundárně“ vygenerovat vlastním projektem publicitu v tradičních médiíchněkolikanásobně přesahující investici do soutěže.
  Potvrzením úspěchu jsou nadšení soutěžící (dnes již brandambassadoři Staropramene) i klient.
 • 11. Kontakty
  PR.Konektor s.r.o.
  Prokopská 8 tel.: +420 277 000 450
  118 00 Praha 1 tel.: +420 257 213 411
  CzechRepublic office@prkonektor.cz
  www.prkonektor.cz
  Děkujeme za pozornost.

×