Tisková zpráva
Boulogne-Billancourt , 11. července 2013
Díky Michelin olutions se stala společnost Michelin partnerem
dopr...
Editorial
Uvedení Michelin olutions na trh v květnu 2013 je výsledkem dlouhodobého procesu, který
ilustrují dva hluboce za...
S Michelin olutions inovuje firma produkty nabízené flotilám.
Michelin Solutions si klade za cíl pomoci partnerským přepra...
Tak se zrodila nejnovější společnost Michelinu, Michelin olutions. Byla navržena proto, aby
sloužila potřebám flotil kamio...
- Partnerství navržená pro úzkou spolupráci se zákazníky prostřednictvím
odborných Key Account manažerů, operátorů vozovýc...
Kromě podnikatelských omezení existují také omezení legislativní. Ve Francii například
ekodaň uvalená na kamiony je založe...
EFFIFUELTM
z řady Michelin Solutions: závazek, který lze
změřit v litrech na 100 km
Partnerství, které nabízí Michelin olu...
EFFIFUEL™ z nabídky Michelin olutions lze využít pro
všechny typy vozidel a značek kamionů.
Takto Michelin olutions vytvář...
Milníky Skupiny Michelin
Již víc než století věnuje Michelin na celém světě své odborné
znalosti a schopnosti snaze zlepšo...
2001: Michelin uvádí na trh Michelin Fleet Solutions pro podporu manažerů kamionových
vozových parků.
2001: Michelin uvádí...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Tisková zpráva michelin solutions-cz

639 views
548 views

Published on

Uvedení Michelin 􀆐olutions na trh v květnu 2013 je výsledkem dlouhodobého procesu, který ilustrují dva hluboce zakořeněné trendy:
• Zákazníci z podnikatelského prostředí – manažeři vozových parků – jsou konfrontování s velmi konkurenčním prostředím a hledají praktická, spolehlivá a dlouhodobá řešení, která by jim pomohla zvýšit efektivitu každodenních operací a marginální profit.
• Aby bylo možné maximálně využít kvalitu pneumatik Michelin, je důležité, aby byly podporovány službami vysoké kvality.

Smyslem Michelin 􀆐olutions je navrhovat, vyvíjet a uvádět na trh inovatnivní modely a vytvářet hodnoty ve všech oblastech, které mají vliv na mobilitu, pro dobro svých obchodních zákazníků, kteří řídí flotily nákladních automobilů, kamionů a zemních strojů.
Originalita těchto řešení je založena na několika klíčových aspektech nabídky:
• Výkonností cíle jsou garantovány smlouvou a zákazníci k nim mají přístup.
• Integrace celé řady akčních opatření, do níž patří více než jen pneumatiky.
• Podpora ekosystému parterů, kteří jsou odborníky v mnoha oblastech, například trénink, telematika a elektronika tak, aby bylo možné dodat jim integrované řešení, které je na trhu zcela jedinečné.
• Záruka vrácení peněz, pokud nedojde k naplnění cílů.
Dnes uvádí Michelin 􀆐olutions na trh EFFIFUEL™, prvotní řešení, které má za cíl snížit manažerům vozových parků v Evropě účty za paliva.
EFFIFUEL™ v sobě spojuje hlavní faktory, které ovlivňují spotřebu paliva, včetně školení pro řidiče a podpory, použití opravdu oddaného týmu palivových analytiků pro navržení kroků vedoucích ke zlepšení palivové účinnosti a zavádění systémů zajišťujících sledování dat vozidla v reálném čase. Dále jsou pak ve vývoji řešení, která pomohou našim zákazníkům z řad podnikatelů zlepšit mobilitu a která rozšíří portfolio Michelin Solutions v nadcházejících letech.
Prostřednictvím Michelin 􀆐olutions nabízí společnost svým zákazníkům celou širokou škálu svých odborných znalostí, které mají podpořit jejich přesun do světa bezpečnější, čistější a účinnější mobility.
Zároveň tento systém reaguje na velmi zásadní celospolečenská očekávání v oblasti udržitelného rozvoje a neustále hledá způsoby, jak zlepšit efektivitu.
Philippe Miret, výkonný ředitel, Michelin Solutions

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
639
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Tisková zpráva michelin solutions-cz

 1. 1. Tisková zpráva Boulogne-Billancourt , 11. července 2013 Díky Michelin olutions se stala společnost Michelin partnerem dopravních firem ve snaze pomoci jim snížit spotřebu paliva prostřednictvím inovativního řešení s názvem EFFIFUEL™ Michelin vztahy s médii: +33 1 45 66 22 22
 2. 2. Editorial Uvedení Michelin olutions na trh v květnu 2013 je výsledkem dlouhodobého procesu, který ilustrují dva hluboce zakořeněné trendy: • Zákazníci z podnikatelského prostředí – manažeři vozových parků – jsou konfrontování s velmi konkurenčním prostředím a hledají praktická, spolehlivá a dlouhodobá řešení, která by jim pomohla zvýšit efektivitu každodenních operací a marginální profit. • Aby bylo možné maximálně využít kvalitu pneumatik Michelin, je důležité, aby byly podporovány službami vysoké kvality. • Smyslem Michelin olutions je navrhovat, vyvíjet a uvádět na trh inovatnivní modely a vytvářet hodnoty ve všech oblastech, které mají vliv na mobilitu, pro dobro svých obchodních zákazníků, kteří řídí flotily nákladních automobilů, kamionů a zemních strojů. Originalita těchto řešení je založena na několika klíčových aspektech nabídky: • Výkonností cíle jsou garantovány smlouvou a zákazníci k nim mají přístup. • Integrace celé řady akčních opatření, do níž patří více než jen pneumatiky. • Podpora ekosystému parterů, kteří jsou odborníky v mnoha oblastech, například trénink, telematika a elektronika tak, aby bylo možné dodat jim integrované řešení, které je na trhu zcela jedinečné. • Záruka vrácení peněz, pokud nedojde k naplnění cílů. Dnes uvádí Michelin olutions na trh EFFIFUEL™, prvotní řešení, které má za cíl snížit manažerům vozových parků v Evropě účty za paliva. EFFIFUEL™ v sobě spojuje hlavní faktory, které ovlivňují spotřebu paliva, včetně školení pro řidiče a podpory, použití opravdu oddaného týmu palivových analytiků pro navržení kroků vedoucích ke zlepšení palivové účinnosti a zavádění systémů zajišťujících sledování dat vozidla v reálném čase. Dále jsou pak ve vývoji řešení, která pomohou našim zákazníkům z řad podnikatelů zlepšit mobilitu a která rozšíří portfolio Michelin Solutions v nadcházejících letech. Prostřednictvím Michelin olutions nabízí společnost svým zákazníkům celou širokou škálu svých odborných znalostí, které mají podpořit jejich přesun do světa bezpečnější, čistější a účinnější mobility. Zároveň tento systém reaguje na velmi zásadní celospolečenská očekávání v oblasti udržitelného rozvoje a neustále hledá způsoby, jak zlepšit efektivitu. Philippe Miret, výkonný ředitel, Michelin Solutions
 3. 3. S Michelin olutions inovuje firma produkty nabízené flotilám. Michelin Solutions si klade za cíl pomoci partnerským přepravním společnostem snížit účty za palivo Klíčová ponaučení Od samého začátku své existence je Michelin globálním hráčem na poli mobility. Navrhuje nejlepší možné pneumatiky a nabízí širokou škálu služeb. Společnost Michelin olutions, která vznikla v roce 2012, se plně věnuje zlepšování efektivity vozidlových flotil a zvyšování jejich provozního zisku. Ve Francii je přepravní odvětví v recesi a v roce 2012 zažilo 8% pokles v tunách na kilometr. Zároveň se dieselové palivo stalo nejvyšší nákladovou položkou řidičů kamionů. Prvotní nabídka Michelin olutions s názvem EFFIFUEL™ představuje průlomovou inovaci ve světě kamionů a výrazně překračuje tradiční podnikatelský model. EFFIFUEL™ je distribuován pod značkou MICHELIN® olutions a mottem “spokojenost nebo vám vrátíme peníze” a představuje pro řidiče kamionů bezrizikovou nabídku. Ilustruje závazek firmy Michelin zcela a bez výjimek podporovat efektivní mobilitu. Od doby svého založení zaujímá Michelin komplexní postoj k posilování mobility. Kromě navrhování nejlepších možných pneumatik pro všechny typy vozidel – od jízdních kol až po velkokapacitní letadla – Skupina také vyvinula služby, které mobilitu zjednodušují. Jeho historie byla svědkem mnoha významných příkladů těchto služeb, včetně map, průvodců, silničních značek a kanceláře pro plánování cest. Michelin byl také pionýrem v oblasti efektivnější mobility díky vynálezu radiální pneumatiky v roce 1946 a byl také první, kdo vyvinul v roce 1992 palivově úspornou pneumatiku. Michelin vždy podporoval prodej svých pneumatik prostřednictvím široké nabídky doplňkových služeb, které se pomalu začaly rozrůstat a staly se v některých případech dokonce klíčových bodem pro prodej pneumatik. Dnes Michelin ctí své závazky a snaží se posunout na další úroveň díky vývoji nových produktů - služeb.
 4. 4. Tak se zrodila nejnovější společnost Michelinu, Michelin olutions. Byla navržena proto, aby sloužila potřebám flotil kamionů, autobusů, osobních vozidel, nákladních aut a zemních strojů a navrhovala, vyvíjela a uváděla na trh inovativní řešení, která nebudou spočívat jen v pneumatikách. Z praktického pohledu vyvíjí tato nová společnost řešení1 pro celou řadu oblastí jako je například outsoursované řízení pneumatik, produktivita vozidel a úspory paliv. Cílem Michelin olutions je stát se partnerem, který vyřeší hlavní problémy spojené s mobilitou, kterým jsou manažeři flotil nuceni čelit, a zároveň bude podporovat jejich růst a sdílení hodnot, které vytvářejí. Výsledkem je pak vzájemná dohoda mezi zákazníkem a společností Michelin olutions, která specifikuje zdroje, které budou využívány a cíle, kterých je potřeba dosáhnout. Tato dohoda je možná díky: - Zkušenostem Michelinu s managementem vozových parků. Více než 70 let Michelin podporuje manažery flotil a umožnil více než 500 000 vozidel profitovat ze služeb, které nabízí. Speciální divize, Michelin Fleet Solutions, vznikla v roce 2001. - Jedinečný ekosystém expertů podporovaných partery, kteří jsou pečlivě vybíráni pro svou jedinečnost a vedoucí pozici na poli technologického vedení v takových oblastech, jako je cloud computing, telematika, elektronika, trénink řidičů a management vozových parků. Tato role systémového integrátora umožňuje Michelin Solutions zkrátit dobu, kterou trvá, než se inovace dostane na trh tím, že využije celou řadu inovací, které se netýkají jen pneumatik. Accenture2 , Atos Worldline3 aTyreCheck4 jsou tři z vybraných partnerů, se kterými Michelin vyvinul jedinečnou, síťovou, globální platformu řešení, která efektivněji slouží jeho zákazníkům. 1 Řešení spočívá mimo jiné v kombinaci výrobků, služeb, odborníků z praxe, inovativních technologií a IT systémů . 2 Accenture je společnost nabízející globální managementové, konzultační, technologické a outsoursové služby. Díky kombinaci jedinečných zkušeností napříč všemi odvětvími průmyslu a podnikatelského prostředí a velmi rozsáhlému výzkumu nejúspěšnějších společností světa spolupracuje Accenture s klienty a pomáhá jim se stát efektivními podniky či vládami. S přibližně 266 000 lidmi, kteří pracují pro klienty ve více než 120 zemích světa, vytvořila společnost ve fiskálním roce, který končil 31.srpna 2012, čistý obrat 27,9 miliard US$ f; www.accenture.com 3 Se svými 40 lety zkušeností ze světa platebních služeb přináší společnost Atos Worldline odbornost Atou ze světa hi-tech transakčních služeb. Jako lídr v oblasti end-to-end služeb pro kritické elektronické transakce se společnost Atos Worldline specializuje na elektronické platby (vydávání, získávání, terminály, karty, neplatební řešení a zpracovávání plateb), eCS (eSlužby pro zákazníky, občany a komunity) a služby pro finanční trhy. Atos Worldline se neustále snaží zkoumat a inovovat své služby tak, aby zákazníci měli užitek z jedinečných řešení a společnost byla schopna předvídat vývoj na trhu. Atos Worldline měla v roce 2012 obrat 927 milionů EUR a zaměstnává ve světě 5 300 lidí. Více informací na www.atosworldline.com 4 Společnost TyreCheck™, která sídlí v Irsku, se specializuje na služby a software. Byla založena v roce 2006 a od té doby každoročně stabilně roste. TyreCheck™ nabízí předním výrobcům pneumatik, jejich prodejcům a manažerům vozových flotil automatizovaná řešení. Systémy Inspection Management a Tyre Management nabízí zákazníkům automatizovaná řešení, která pokryjí všechny aspekty podnikání – prodeje, kontroly, management, podávání hlášení a sourcing, to vše díky správným nástrojům, které pomáhají zlepšovat efektivitu podnikání a spokojenost zákazníka a zároveň snižují náklady na služby a řízení zásob. TyreCheck™ působí v 18 zemích po celém světě a “stará” se o téměř milion vozidel ze své databáze. TyreCheck™ se dále rozvíjí a roste spolu se svými partnery. Cílem společnosti je pronikat na nové trhy a stát se světovým lídrem v oblasti inovativních řešenií managementu. www.tyrecheck.com
 5. 5. - Partnerství navržená pro úzkou spolupráci se zákazníky prostřednictvím odborných Key Account manažerů, operátorů vozových parků a auditorů, podpůrných týmů pro podnikatele a centra Michelin Solutions. - Globální přítomnost. Michelin Solutions funguje v Evropě od května 2013 a od roku 2014 a 2015 bude aktivní v severní Americe, jižní Americe, a Číně. Michelin Solutions se mohou spolehnout na síť servisních partner na celém světě. EFFIFUEL™: první inovativní řešení, které je okamžitě k dispozici S uvedením EFFIFUEL™, prvního řešení pro kamionové flotily, pracuje Michelin Solutions s řidiči kamionů na snížení jejich flotilového účtu za paliva. Ve světě dopravy tak jako ve světě mobility obecně tento společný závazek představuje průlomovou inovaci, která nabízí nové řešení při hledání ziskovosti průmyslu, jehož poptávka neustále v posledních letech díky recesi v Evropě klesá. EFFIFUEL™ umožňuje Michelinu vstoupit do nové fáze v systému výrobek – služba a dále pak tento nový business model, vyvinutý na základě Michelin Fleet Solutions, rozšiřovat. Palivo : nejsnáze ovlivnitelný parametr pro zlepšení provozního zisku EFFIFUEL™ představuje společnost Michelin olutions kamionovým společnostem a pomáhá jim snižovat jejich účty za palivo, které představuje poměrně významnou část jejich provozního rozpočtu: • Předpovědi očekávají roční nárůst čisté ceny dieselového paliva v dalších letech o 3 až 4%. V západní Evropě rostla cena diesel na čerpacích stanicích v letech 2005 až 2012 právě o 4 %. • Palivo tvoří téměř 30% flotilových nákladů v západní Evropě a až 40% v Evropě východní. Ve Francii tvoří palivo největší nákladovou položku dopravních společností. • U kamionu, který najede 120 000 km ročně, se měsíční rozpočet na palivo může rovnat nebo dokonce překročit roční rozpočet na pneumatiky. • Odhaduje se, že roční zisk, který vytvoří kamionový tahač, který je v provozu celý rok, se rovná přibližně čistým 3 000 EUR.
 6. 6. Kromě podnikatelských omezení existují také omezení legislativní. Ve Francii například ekodaň uvalená na kamiony je založena na emisích CO2 , které jsou přímo spojeny se spotřebou paliva. Je proto v zájmu všech tuto rozpočtovou položku optimalizovat. V rámci tohoto společného postupu pro zvýšení efektivity bude nejzásadnějsím indikátorem množství vypuštěného CO2 na převezenou tunu. Toto množství je přímo úměrné počtu litrů spotřebovaného paliva, kdy litr dieselové paliva a uvolní do ovzduší ekvivalent 2,65 kilogramů CO2 . Případová studie: Co získá přepravní společnost s řešením EFFIFUELTM ? Palivo představuje u 40ti tunového dálkového tahače, která najede ročně 120 000 km přibližně 29% provozních nákladů na kilometr. U stejného vozidla, které najede ročně 90 000 km po regionálních silnicích, představuje palivo 26% provozních nákladů na kilometr. Zatímco vozidlo určené pro regionální dopravu najede méně kilometrů, jeho fixní náklady jsou stejné a počet kilometrů najetých s prázdným tahačem je obecně vyšší. Snížení spotřeby paliva o 2,5 litrů na 100 km představuje roční úspory: • 3 200 EUR pro nákladovou kamionovou dopravu pro dlouhé tratě. To znamená snížení celkových nákladů spojených s vlastnictvím o nejméně 2,1% a snížení emisí CO2 o osm tun. • 2 400 EUR u regionální dopravy. To znamená snížení celkových nákladů spojených s vlastnictvím (TCO) o nejméně 1,9% a emisí CO2 o šest tun. U společnosti s čistým ziskem 2% se toto číslo zdvojnásobí, zatímco společnost s nulovým ziskem se dostane zpět na úroveň zisku. Tyto částky jsou vypočítány na základě nákladů v zemích západní Evropy. Na základě nákladů v zemích východní Evropy u kamionů, které najedou ročně víc než 150 000 kilometrů a platy, které se pohybují na úrovni 40% platů v západní Evropě, představuje úspora paliva u 40ti tunového tahače částku 4 200 EUR nebo pokles celkových nákladů spojených s vlastnictvím (TCO) ve výši 3,5%.
 7. 7. EFFIFUELTM z řady Michelin Solutions: závazek, který lze změřit v litrech na 100 km Partnerství, které nabízí Michelin olutions přepravním společnostem, je zcela nesrovnatelné s jakýmkoliv jiným na dnešním trhu. Řešení EFFIFUEL™ si klade za cíl pomoci řidičům kamionů dostat pod kontrolu a snížit náklady na palivo. V závislosti na počáteční situaci flotily, Michelin olutions ve spolupráci s danou společností definuje smluvně svůj závazek uspořit palivo a také zdroje, které je potřeba využít k dosažení cílů plus konkrétní výsledek a to, jak se rozdělí mezi partnery. Patří sem rovněž celá řada opatření, které jsou zaváděna v rámci Michelin olutions tak, aby pomáhala přepravním společnostem snižovat právě spotřebu paliva. Mezi nejdůležitější patří: − Kurzy ekologického řízení vozidel vedené odborníky, a monitoring chování řidiče za volantem na základě eko-skóre. − Palivoví analytici, kteří jsou experty na shromažďování a studium dat, která ovlivňují spotřebu paliva. − Instalace telematických displejových jednotek, které zajišťují řidičům kamionů viditelnost a pomáhají jim dálkově analyzovat parametry vozidla a spotřebu paliva. − Outsourcing a optimalizace managementu pneumatik na základě ceny za kilometr pro snížení spotřeby paliva. Toto opatření v sobě zahrnuje také instalaci systému monitoring tlaku v pneumatikách (TPMS) pro zlepšení bezpečnosti řidiče, kamionu a nákladu. “Některé z těchto služeb již existují samostatně,” vysvětluje Franck Estoquié, vedoucí marketingu Michelin olutions. “Co je však nové, je možnost pospojovat je dohromady v rámci jednoho řešení, efektivně je řídit a udělat z nich dlouhodobý závazek.” Řidiči kamionů často dostávají smlouvu na 4 roky. Počáteční audit typu vozidla, pneumatik, itinerářů, nákladové zátěže a zvyků řidiče pak pomáhá nadefinovat cíle, měřené v litrech na 100 kilometrů. Palivoví analytici Michelin Solutions provádí hloubkové studie a připravují pravidelné zprávy. “Myšlenka nespočívá v tom nahradit manažery flotil, ale spíše jim nabídnout zdroje, viditelnost a radu, jak optimalizovat procesy a zapojit nás do nich,” říká Estoquié. “Pokud je dosaženo společně stanoveného cíle, podělíme se o to, co získáme. Pokud ne, Michelin olutions nahradí část vzniklých nákladů poměrným dílem.” Takže pro řidiče kamionů je to operace bez rizik a může pomoci společnosti výrazně zlepšit provozní zisk.
 8. 8. EFFIFUEL™ z nabídky Michelin olutions lze využít pro všechny typy vozidel a značek kamionů. Takto Michelin olutions vytváří významné hodnoty jak pro zákazníka, tak pro Michelin. Hlavním cílem je začít využívat v roce 2013 Michelin Solutions ve většině evropských zemí a brzy také pokrýt severoamerický trh. Zatímco první řešení - EFFIFUEL™ – je určeno kamionovým flotilám, další budou odpovídat potřebám ostatních flotil, včetně osobních automobilů, nákladních vozů a zemních strojů. www.linkedin.com/company/michelin-solutions www.youtube.com/Michelinsolutions www.michelin-solutions.com fr.slideshare.net/Michelin-solutions twitter.com/Michelinsolutio contact@michelin-solutions.com
 9. 9. Milníky Skupiny Michelin Již víc než století věnuje Michelin na celém světě své odborné znalosti a schopnosti snaze zlepšovat mobilitu lidí a zboží. 1889: Založení Michelin et Cie. 1891: Michelin zaregistroval svůj první patent – demontovatelné a opravitelné pneumatiky. 1895: Michelin představil Éclair, první automobil vybavená pneumatikovými koly. 1898: “Zrození” Bibenda, Panáčka Michelina. 1900: Vydání prvního Průvodce Michelin. 1905: Uvedení nového běhounu Michelin s cvočky pro zlepšení přilnavosti záběru a životnosti pneumatiky. 1910: Vydání první silniční mapy Michelin v měřítku 1:200.000. 1913: Michelin vynalezl demontovatelné ocelové kolo. 1923: První pneumatika s nízkým tlakem (2,5 baru). 1926: Michelin vydává svého prvního Zeleného Původce pro turisty (Green Guide). 1930: Michelin registruje svůj nový patent, pneumatiku s integrovanou duší. 1938: Michelin představuje Metalic, první pneumatiku pro nákladní auta s ocelovou kostrou. 1946: Michelin vynalezl radiální pneumatiku. 1959: Michelin uvádí na trh první radiální pneumatiku pro zemní stroje. 1979: Radiální pneumatika Michelin vyhrává Mistrovství Formule 1 1981: První radiální pneumatika pro letadla Michelin X Air 1989: Michelin představuje na francouzské teletextové síti Minitel první on-line cestovní plánovač tras 1992: Uvedení první energeticky úsporné pneumatiky MICHELIN ENERGY™ na trh. 1993: Michelin přichází s novým výrobním procesem pneumatiky C3M 1995: Americký raketoplán přistává na pneumatikách Michelin. 1996: Michelin vyvinul pneumatiku s vertikálně zakotveným PAX Systémem. 1998: První Michelin Challenge Bibendum, největší světová akce zaměřená na ekologicky “čistá” vozidla. 1998: Panáček Michelin slaví 100. narozeniny. 2000: Panáček Michelin je zvolen mezinárodní porotou jako nejlepší logo všech dob
 10. 10. 2001: Michelin uvádí na trh Michelin Fleet Solutions pro podporu manažerů kamionových vozových parků. 2001: Michelin uvádí na trh největší pneumatiku pro zemní stroje na světě. 2003: Michelin uvádí na trh svou první řadu automobilového příslušenství. 2004: Přestavení nového sloganu společnosti: “Michelin, nejlepší cesta kupředu” 2004: Na trh byla uvedena pneumatika Michelin XeoBib, první zemědělská pneumatika s trvale nízkým tlakem 2005: Michelin nabízí pneumatiky pro nové letadlo typu Airbus A-380 - Představení MICHELIN Power Race, první závodní pneumatiky z dvojí směsi určené pro použití na silnici 2006: Michelin způsobuje převrat v oblasti výroby nákladních pneumatik díky technologii MICHELIN Durable Technologies. 2007: Představení nové pneumatiky MICHELIN ENERGY™ Saver, která snižuje spotřebu paliva o 0,2 litru na 100 kilometrů, což představuje úsporu 4 gramů emisí CO2 na kilometr 2008: Uvedení nové pneumatiky pro kamiony MICHELIN® X® ENERGY™ SAVERGREEN. 2009: Sté výročí vydání průvodce Michelin Francie. 2010: Uvedení pneumatik MICHELIN Pilot Sport 3 a MICHELIN Pilot Super Sport na trh. 2012: Uvedení nových pneumatik MICHELIN ENERGY™ Saver+ and MICHELIN Agilis+ na evropské trhy. 2012: V Evropě jsou uvedeny na trh dvě nové vysoce výkonnostní zimní pneumatiky - MICHELIN Pilot Alpin a MICHELIN Latitude Alpin. 2013: V Evropě je uvedena na trh novou řadu pneumatik pro kamiony MICHELIN X LINE Energy. . Klíčové údaje Michelin Solutions Založení 2012 Počet zaměstnanců: přibližně 800 Počet nasmlouvaných vozidel přibl. 500 000 Skupina Michelin: Klíčové ukazatele Založení společnosti: 1889 Výrobní základna: 69 továren v 18 zemích Celkový počet zaměstnanců: 113.400 po celém světě Technologické centrum: více než 6.000 výzkumníků na 25 místech na třech kontinentech – v severní Americe, Evropě a v Asii Roční rozpočet na vývoj 622 milionů EUR, o 5,1% více než v roce 2011 a výzkum v roce 2012: Roční výroba: 166 milionů pneumatik, více než 10 milionů map a průvodců prodaných ve více než 170 zemích, a 970 milionů cestovních plánů vygenerovaných prostřednictvím ViaMichelin Čistý roční obrat v roce 2012: 21,5 miliard EUR

×