Narkotyki  prezentacja
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Narkotyki prezentacja

on

 • 3,313 views

 

Statistics

Views

Total Views
3,313
Views on SlideShare
3,313
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
14
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft PowerPoint

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

Narkotyki  prezentacja Narkotyki prezentacja Presentation Transcript

 • Narkomania to uzależnienie od środkówodurzających, psychoaktywnych,działających na układ nerwowy, i obieraniebodźców zewnętrznych przez człowieka.Istnieją dwa rodzaje uzależnień: psychiczne ifizyczne.
 • Uzależnienie fizyczne występuje po odstawieniunarkotyku lub zmniejszeniu jego dawki. Pojawia sięwtedy zespół abstynencyjny inaczej zwany głodemnarkotykowym. Stan głodu narkotykowegowygląda inaczej w czasie odstawiania różnychnarkotyków. Głównymi objawami są bóle głowy, kości,stawów, mięśni, uczucie zmęczenia, wymioty. Objawyte mijają po zażyciu kolejnej dawki narkotyku.
 • Uzależnienie psychiczne to stan w którym człowiek odczuwasilną psychiczną potrzebę odurzenia się narkotykiem. Przytym rodzaju uzależnienia nie występują żadne zmiany worganizmie.Narażona jest jedynie psychika.Większość narkotyków powoduje jednak uzależnieniezarówno psychiczne jak i fizyczne. Dodatkowo podczasdługotrwałego stosowania różnych substancji występujetak zwana tolerancja.Polega ona na tym, że człowiek uodparnia się na ichdziałanie i musi zażywać ich coraz więcej aby odczuwać tensam efekt.
 •  Heroina to biała, sypka i bezwonna substancjapółsyntetyczna. Pochodna morfiny. Zażywa się jąwciągając przez nos lub wstrzykując w żyły. Ma silnedziałanie przeciwbólowe, zwiotcza mięśnie oraz możepowodować euforię. Silnie uzależnia fizycznie ipsychicznie. Morfina jest głównym psychoaktywnym składnikiemopium. Jest to substancja stała o białym kolorze. Wmedycynie jest używana jako środek znieczulający.
 •  Kokaina to substancja pochodzenia naturalnego,produkowana z liści krasnodrzewa pospolitego.Najczęściej występuje w postaci proszku wciąganegonosem lub cracku który się pali. Powoduje krótkie, alemocne doznania narkotyczne, w postaci euforii,większej pewności siebie, a w większych dawkachhalucynacje. Uzależnia fizycznie i psychicznie. Amfetamina jako używka ma postać białego proszku.Głównymi efektami amfetaminy jest euforia,pobudzenie, brak potrzeby jedzenia i snu,przyśpieszona akcja serca.Kokaina wpostaci białegoproszku
 •  Marihuana jest to substancja produkowana zwysuszonych i lekko sfermentowanych kwiatostanówKonopi Canabis Sativa. Działa uspokajajająco,poprawia nastrój, zwiększa apetyt, rozluźnia mięśnie izmniejsza ciśnienie śródgałkowe. Uzależnia tylkopsychicznie. haszysz to żywica konopi uformowana w gródki.Efekty jak w przypadku stosowania marihuany, jednakdużo intensywniejsze.Marihuana