Приватност во бизнисите и јавните организации  Ванчо ОрданоскиEmail:          vordan@infoproject.bizInfo:   ...
Приватност во бизнисите и јавните организации  Cloud-computing, најголемиот пресврт     - Повеќе отворени одошто одг...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Vanco Ordanoski - Privacy in the businesses and public organizations

586 views

Published on

Presentation at the conference Freedom and privacy on the Internet (FPI), 2012, Skopje, Macedonia

Published in: Technology
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
586
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Vanco Ordanoski - Privacy in the businesses and public organizations

 1. 1. Приватност во бизнисите и јавните организации Ванчо ОрданоскиEmail: vordan@infoproject.bizInfo: http://vanco.ordanoski.name http://mk.linkedin.com/in/vancoordanoskiTwitter: @ordanoskivBlog: http://instantekspert.blogspot.comwww.metamorphosis.org.mk/fpi #fpi12
 2. 2. Приватност во бизнисите и јавните организации Cloud-computing, најголемиот пресврт - Повеќе отворени одошто одговорени прашања Проблемот со трети правни лица - SaaS - Софтверот како услуга - Правни прашања Приватноста на вработените во модерна ИТ околина - Аудитинг - Реконструкција на текот на вашиот ден Cloud во јавните организации - Национална здравствена картичка - Автоматско известување на граѓаните - Немаме гаранција за приватностwww.metamorphosis.org.mk/fpi #fpi12

×