• Share
 • Email
 • Embed
 • Like
 • Save
 • Private Content
PREZENTACJA SHORTLIST CONSULTING
 

PREZENTACJA SHORTLIST CONSULTING

on

 • 257 views

 

Statistics

Views

Total Views
257
Views on SlideShare
257
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
1
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

  PREZENTACJA SHORTLIST CONSULTING PREZENTACJA SHORTLIST CONSULTING Presentation Transcript

  • Przedstawiamy Shortlist
  • Korzyści ze współpracy z Shortlist
  • Otrzymują Państwo od nas następujące korzyści Znajomość branży komunikacji marketingowej Na bieżąco monitorujemy rynek komunikacji marketingowej pod kątem dostępnych usług oraz nowych narzędzi do komunikacji reklamowej. Używając wystandaryzowanych narzędzi, przeprowadzamy regularny przegląd podmiotów z rynku usług marketingowych, stale aktualizując dane o ich kompetencjach. Unikalne kompetencje Zapewniamy wyjątkowe efekty pracy, wynikające z unikalnego połączenia kompetencji, wiedzy i doświadczenia z dwóch różnych obszarów:  development / new business w branży komunikacji marketingowej,  procurement / dział zakupów marketingowych po stronie korporacji. Optymalizacja Optymalizujemy zakupy marketingowe w relacji jakość-cena i wspieramy w zarządzaniu ryzykiem dostawców usług marketingowych. Pomagamy Państwu wykorzystywać szanse rynkowe, stwarzane przez podmioty dynamicznie rozwijające się w różnych kategoriach reklamowych i specjalizujące się w różnych rodzajach komunikacji reklamowej. Obiektywność/Transparentność Gwarantujemy pełną transparentność i obiektywność przeprowadzanych procesów, używając jednakowych narzędzi do analiz i oceny wszystkich pozyskiwanych z rynku ofert. Efekty naszej pracy są w pełni weryfikowalne.
  • Otrzymują Państwo od nas następujące korzyści Pełna poufność Zapewniamy całkowitą poufność wszelkich zapytań, wstępnych analiz, analiz właściwych i kwestii dotyczących Państwa działalności. Najwyższe standardy etyczne Stosujemy równe, bezstronne podejście do wszystkich agencji/firm. Marta Macke, Pitch Consultant, Partner Shortlist jest arbitrem Komisji Etyki Reklamy przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy.
  • Czym zajmuje się Shortlist? Pełną organizacją i koordynacją procesu przetargowego oraz pomocą w wyborze agencji lub partnera w zakresie komunikacji marketingowej. Analizą i optymalizacją relacji z obecnym partnerem. Emergency 24/7 – pomocą w znalezieniu partnera w napiętych ramach czasowych. Szkoleniami w zakresie organizacji i optymalizacji procesu przetargowego.
  • Pełna organizacja i koordynacja procesu przetargowego oraz pomoc w wyborze agencji lub partnera w zakresie komunikacji marketingowej
  • Potrzebują Państwo znaleźć partnera? Chcecie przeprowadzić przetarg? Możemy Wam pomóc. Poszukiwanie odpowiedniego partnera z branży komunikacji marketingowej do obsługi Państwa marki i realizacji kampanii jest bardzo trudne i czasochłonne. Na rynku jest mnóstwo agencji i podmiotów, posiadających różne kompetencje i różne specjalizacje reklamowe. Trudno zdecydować, które z nich odpowiadają Państwa potrzebom i wymaganiom. Państwa czas jest cenny, z nami możecie go zaoszczędzić. Shortlist zna rynek, pomoże Wam wyselekcjonować odpowiednich partnerów, przeprowadzić proces przetargowy, zoptymalizować uzyskane efekty w zakresie jakości i ceny. I wybrać najlepiej.
  • Jakiego partnera pomożemy Państwu wybrać? Zajmujemy się pełną organizacją i koordynacją procesu przetargowego oraz pomocą w wyborze agencji komunikacji marketingowej lub partnera, który zrealizuje na Państwa potrzeby każdą (dostępną już na rynku lub jeszcze nie) usługę reklamową z zakresu:  strategii marki i strategii komunikacji,  brandingu i identyfikacji wizualnej,  badań marketingowych,  komunikacji ATL,  mediów (realizacja przetargów na dom mediowy, audyty jakościowe i kosztowe),  komunikacji PR,  komunikacji BTL,  kreacji i produkcji POSM,  eventów i incentive’ów,  kreacji i produkcji Interactive (w tym Social Media, Mobile Marketing, SEM, SEO, Performance Marketing),  produkcji i postprodukcji kampanii (produkcja RTV, print, digital),  strategii i realizacji komunikacji B2C, B2B (programy i platformy lojalnościowe, motywacyjne).
  • Jak pracujemy w procesie przetargowym? ETAP 1: analiza potrzeb ETAP 2: analiza rynku i RFI – request for information ETAP 3: zapytanie ofertowe RFQ – request for quality and quotation ETAP 4: negocjacje jakości, cen i kontraktów
  • ETAP 1: analiza potrzeb  Pomagamy w uzgodnieniu Państwa potrzeb: typ zadania, zakres prac, typ agencji / partnera do ich realizacji, harmonogram procesu, założenia budżetowe, itp.  Definiujemy przedmiot zakupu – usługę, którą chcecie Państwo pozyskać.  Opracowujemy lub optymalizujemy brief.  Tworzymy benchmark historyczny na potrzeby oceny pozyskiwanych z rynku ofert.
  • ETAP 2: analiza rynku i RFI – request for information  Analizujemy rynek: tworzymy LongListę potencjalnych partnerów (na podstawie wiedzy, danych z rynku, rankingów, współpracy ze stowarzyszeniami zrzeszającymi agencje komunikacji marketingowej).  Prezentujemy modele zakupowe dostępne na rynku w danej kategorii usług i pomagamy Państwu w decyzji o docelowej umowie.  Przygotowujemy dokumenty i przesyłamy Zapytanie o Informację RFI (Request For Information) oraz umowę o zachowaniu poufności NDA (Non-Disclosure Agreement).  Obsługujemy agencje / partnerów w przypadku pytań zwrotnych i prowadzimy obsługę zwrotną umów NDA.  Pomagamy w ocenie prezentacji kompetencji (credentials) agencji / partnerów oraz danych zebranych w dokumentach RFI.  Selekcjonujemy ShortListę trzech maksymalnie czterech agencji / partnerów do przetargu.
  • ETAP 3: zapytanie ofertowe RFQ – request for quality and quotation Opracowujemy narzędzia do oceny:  Kryteria i Arkusz Oceny agencji / partnerów,  Kartę Wyboru Dostawcy. Opracowujemy narzędzia przetargowe:  dokumenty formalno-prawne RFQ (wysyłane do agencji/partnerów wraz z Briefem),  tabele kosztowe zawierające zmienne kosztowe i jakościowe,  Kluczowe Warunki Umowy przy współpracy. Przeprowadzamy przetarg:  przesyłamy dokumenty RFQ,  uczestniczymy i/lub prowadzimy spotkania briefingowe i debriefingowe,  obsługujemy partnerów powracających z pytaniami do treści RFQ,  uczestniczymy w prezentacjach agencji / partnerów w charakterze Państwa doradcy i adwokata diabła,  weryfikujemy, analizujemy i zestawiamy uzyskane dane z Państwa benchmarkiem historycznym.
  • ETAP 4: negocjacje jakości, cen i kontraktów  Przeprowadzamy finalne negocjacje: elementów jakościowych i komercyjnych uzyskanych ofert oraz kluczowych warunków umowy przy współpracy.  Pomagamy w wyborze zwycięskiej agencji / partnera: przygotowujemy raport końcowy z wynikami jakościowymi i cenowymi RFQ oraz rekomendacje wyboru na potrzeby Państwa finalnej decyzji wewnętrznej.  Przygotowujemy wspólnie z Państwem feedback dla niewybranych podmiotów.
  • Analiza i optymalizacja relacji z obecnym partnerem
  • Potrzebują Państwo pomocy agencji? Jesteście Państwo niezadowoleni z tego co już macie? Możemy Wam pomóc. Współpraca klienta z agencją może stracić rozmach. To wie każdy. Rzadziej wiemy jak temu zaradzić. I to długoterminowo. Możemy Wam pomóc. Współpracując z wysokiej klasy konsultantami, używając transparentnych kryteriów i arkusza oceny agencji / partnerów wspólnie z Państwem przeprowadzimy analizę, ocenimy dotychczasowe działania i znajdziemy odpowiedź jak rozwiązać Wasz problem. Shortlist pomaga w opracowaniu narzędzi do współpracy z agencją, modeli współpracy z partnerami, arkuszy oceny i systemów motywacji (bonus/malus). Pomagamy budować trwałe relacje klienta z agencją. Trwały związek z agencją to więcej niż tylko usługa, za którą płacicie. Zapłaćcie więc mniej za więcej.
  • Emergency 24/7 – pomoc w znalezieniu partnera w napiętych ramach czasowych
  • Mają Państwo kłopot z realizacją swojego projektu? Potrzebujecie natychmiastowej pomocy przy zleceniu? Możemy Wam pomóc. Na bieżąco monitorujemy rynek komunikacji marketingowej pod kątem dostępnych usług oraz nowych narzędzi do komunikacji reklamowej. Używając wystandaryzowanych narzędzi, przeprowadzamy regularny przegląd podmiotów z rynku usług marketingowych, aktualizując na bieżąco dane o ich kompetencjach. Dzięki dogłębnej znajomości rynku i kompetencji poszczególnych agencji oraz bliskiej współpracy ze stowarzyszeniami zrzeszającymi agencje z branży komunikacji marketingowej, wiemy kto najlepiej wywiąże się z postawionego zadania w określonym czasie. Oszczędzą Państwo swój cenny czas, zlecając Shortlist pilne znalezienie partnera czy podwykonawcy do pilnego projektu.
  • Szkolenia w zakresie organizacji i optymalizacji procesu przetargowego
  • Nasze szkolenia można znaleźć w ofercie Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, ale realizujemy je dla naszych Klientów także bezpośrednio. Prowadzimy szkolenia z zakresu:  Idealnego Procesu Przetargowego/Zakupowego na usługi marketingowe dla firm – dedykowane Działom Zakupów, Procurementu i Marketingu,  Idealnego Procesu Przetargowego dla agencji komunikacji marketingowej,  Strategii New Business dla agencji komunikacji marketingowej. Tworzymy także indywidualne programy szkoleń dla naszych Klientów z zakresu zakupu i organizacji przetargów na usługi reklamowe, zgodnie z potrzebami organizacji i wymogami wewnętrznej polityki zakupowej spółki (przetargi publiczne, niepubliczne, zagadnienia istotne dla rodzaju komunikacji marketingowej prowadzonej przez Klienta, itp.).
  • Jak pracujemy? Działamy i myślimy, zgodnie z przejrzystymi, odpowiedzialnymi zasadami najlepszych praktyk, stosując pełną poufność i najwyższe standardy etyczne uzgodnione w Zasadach Przetargowych Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR przygotowane wspólnie z EACA (European Association of Communications Agencies). Efekty naszej pracy są:  Decydujące,  Bez zarzutów,  Przystosowane do wszelkich potrzeb Klienta.
  • Kto dla Państwa pracuje? Marta Macke – Pitch Consultant / Partner http://vizualize.me/martamacke# Arbiter Komisji Etyki Reklamy przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy. Od 1995 roku związana z branżą reklamową (15 lat w DDB Group – do 2012 Business Development Director oraz 2 lata w Saatchi&Saatchi) zdobywała doświadczenie w szczególności w zakresie:  Business development i pozyskiwania nowych klientów,  Zarządzania współpracą z klientem i jej koordynacją,  Kierowania współpracą z klientami międzynarodowymi (koordynacja prac w 18 krajach Europy Centralnej i Wschodniej dla firmy Unilever),  Badań rynkowych,  Zarządzania projektami,  Zarządzania zasobami ludzkimi,  Strategii reklamowych,  Przygotowania kampanii reklamowych. Kiedy nie pracuje Marta jeździ na nartach i czynnie działa w środowisku narciarskim.
  • Kto dla Państwa pracuje? Magdalena Spisak – Procurement Consultant / Partner Zarządzała zakupami marketingowymi marek z portfolio spółki CANAL+ Cyfrowy (Cyfra+, Canal+, Ale Kino+, Planete+, Domo+, Kuchnia+, Minimini+, Teletoon+/Hyper+). W szczególności odpowiedzialna była za:  Opracowywanie przetargów i prowadzenie postępowań zakupowych RFQ,  Negocjacje warunków komercyjnych i umów z kontrahentami spółki,  Analizę rynku dostawców w kategoriach marketingowych,  Optymalizację procesów marketingowych spółki,  Analizę ofert rynkowych, opracowywanie rekomendacji wyboru dla zarządu i raportowanie do centrali spółki. Wcześniej, pracując w polskich i sieciowych agencjach reklamowych (BNA, DDB), zdobywała doświadczenie w obsłudze budżetów marketingowych. Pracowała w zespole odpowiedzialnym za wprowadzenie na polski rynek spółki Polbank. Z ramienia Client Service obsługiwała m.in.: Telekomunikację Polską, Logitech, Duracell. Jako Procurement Manager realizowała także projekty dla Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Kiedy nie pracuje Magda również żyje :) śpi, śni, gotuje, rozmawia z ludźmi, je, podróżuje, tańczy, „lepi” garnki, prowadzi warsztaty z bajek filozoficznych, kocha, spaceruje w tempie serialu „Moda na Sukces”…
  • Publikacje: Media i Markting Polska – sierpień 2013 czytaj artykuł na: facebook.com/media/set/?set=a.55590623782963 7.1073741829.414512575302338&type=1
  • Publikacje: Media i Markting Polska – listopad 2013 czytaj artykuł na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5576671 34320214.1073741830.414512575302338&type=3
  • Zainteresowała Państwa nasza prezentacja? Sprawdźcie nas w praktyce! Możemy Wam pomóc. Marta Macke marta.macke@shortlist.com.pl +48 502 59 59 72 www.facebook.com/ShortlistConsulting Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne, logotypy i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli czyli Shortlist Consulting – Marta Macke.