Rancangan mengajar
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Like this? Share it with your network

Share

Rancangan mengajar

  • 2,660 views
Uploaded on

 

  • Full Name Full Name Comment goes here.
    Are you sure you want to
    Your message goes here
    Be the first to comment
    Be the first to like this
No Downloads

Views

Total Views
2,660
On Slideshare
2,660
From Embeds
0
Number of Embeds
0

Actions

Shares
Downloads
33
Comments
0
Likes
0

Embeds 0

No embeds

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
    No notes for slide

Transcript

  • 1. RANCANGAN MENGAJAR KAEDAH DEMONTRASI ( EKONOMI ASAS) Tarikh 2 Jun 2005 Masa 80 minit Tingkatan Tingkatan 4 Bilangan Murid 38 orang Tema Pelajaran Penawaran
  • 2. Liputan Kurikulum
    • Topik ini meliputi faktor-faktor yang mempengaruhi penawaran
  • 3. Objektif Pembelajaran
    • Di akhir pengajaran pelajar dapat mengenal pasti faktor-faktor yang mempengaruhi penawaran
    • Pelajar dapat menggunakan persembahan slaid dalam kaedah belajar sendiri.
    • 3. Dapat memahirkan pelajar melayari laman web.
    • 4. Pelajar dapat memuat turun data-data ke dalam fail MS Word.
  • 4. Pengetahuan Sedia Ada
    • Pelajar telah mempelajari keluk penawaran dalam pelajaran yang lepas
  • 5. Hasil Pembelajaran
    • Pelajar dapat menyenaraikan sekurang-kurangnya 2 daripada 3 faktor yang mempengaruhi penawaran
    • Pelajar dapat memperkukuhkan kemahiran menggunakan komputer dalam mencari maklumat dan memuat turun maklumat dari Internet ke fail MS Word.
    • Dapat mempertingkatkan minat pelajar untuk menggunakan TMK dalam Pengajaran dan Pembelajaran ekonomi asas.
  • 6. Persediaan Guru
    • Menyediakan set slaid berkenaan tajuk
    • Persediaan alatan tayang LCD projektor
    • Menyediakan senarai laman web yang berkaitan
  • 7. Persediaan TMK
    • Menyediakan dokumen-dokumen MS Word untuk digunakan dalam demontrasi
    • Menyediakan satu set slaid
    • Menyediakan visual untuk pengintegrasian
    • Menyediakan senarai laman web yang berkaitan
  • 8. Keperluan Khas
    • Projektor LCD
    • Komputer
    • Talian Internet
  • 9. Penerapan TMK
    • Pelajar dapat pengetahuan tentang persembahan MS PowerPoint, Internet dan memuat turun data ke dalam MS Word
    • Pengintegrasian MS Word, MS PowerPoint, dan Internet
    • Pelajar dapat menggunakan komunikasi elektronik melalui e-mail
  • 10. Aktiviti Pelajaran
    • Set induksi. – guru menayangkan gambar kemarau dan banjir menggunakan slaid persembahan.
    • Guru membincangkan factor-faktor yang mempengaruhi penawaran berpandukan perisian komputer seperti MS Word, Ms PowerPoint dan Internet.
    • Guru menunjukkan cara membuat copy and paste data-data dari internet ke dalam fail MS Word.
    • Pelajar memuat turun data-data ke dalam fail MS Word
    • Pelajar melayari internet bagi menjawab soalan.
  • 11. Aktiviti Guru
    • Guru mendemontrasikan cara mencari bahan daripada internet.
    • http//:www.bizedac.uk/vitual/via/theories/supply_ curve_movements.htm
    • http //:www.netmba.com/econ/micro/supply/curve/
    • 2. Guru mendemontrasikan cara menyelidik pangkalan data untuk mendapatkan maklumat khusus.
    • Guru mendemontrasikan cara menyimpan maklumat yang dicari dengan betul.
  • 12. Aktiviti Pelajar
    • Pelajar memerhatikan demontrasi guru dan melayari internet mengikut arahan guru.
    • 2. Pelajar memuat turun data-data ke dalam fail MS Word.
    • 3. Pelajar mengakses server/pelayan sekolah mencari nota tentang faktor-faktor yang mempengaruhi penawaran.
    • 4. Pelajar menjawab soalan dan menghantarkan jawapannya kepada guru melalui e-mail.
  • 13. Laman Web
      • http//:www.bized ac.uk/vitual/via/ theories/ supply_curve_movements.htm
      • http//:www.netmba.com/econ/micro/ supply/curve/
  • 14. Literasi
    • Pelajar membaca nota yang terdapat di dalam MS Word dan Internet
    • Pelajar menterjemah data-data dari Internet ke bahasa Melayu
  • 15. Penerapan Nilai Murni
    • Menerapkan amalan jangan terlalu mementingkan keuntungan dalam menjalankan perniagaan.
  • 16. KBKK
    • Pelajar diminta membandingkan harga sayur-sayuran di Malaysia pada hari biasa dan pada musim kemarau
    .
  • 17. Bahan Rujukan TMK
    • Slaids persembahan
    • Internet
  • 18. Bahan Rujukan Bukan TMK
    • Buku Teks Ekonomi Asas Tingkatan 4
    • Buku Kerja Ekonomi Asas
    • Kamus Inggeris/Melayu
  • 19. Penilaian
    • Soalan objektif berinteratif dalam komputer
    • Pelajar diminta menjawab soalan subjektif dan menghantar jawapannya kepada guru melalu e-mail.