FOTOGRAF SANATCISI CAN AKIN Ankara - Beypazari Fotograf sergisi

2,688 views

Published on

MEVLANA FOTOĞRAFLARIM BEYPAZARI FESTİVALİNDE
50.000 KİŞİ TARAFINDAN GEZİLEREK TÜRKİYE DE REKOR KIRDI..

Bakan, milletvekili, belediye başkanları ile binlerce vatandaşın katıldığı 'Geleneksel Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali'nin ilk gününde yurt içi ve dışından gelen misafirler, halk dansları oyunlarını sergilediler.

BEYPAZARI'nda 'Geleneksel Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali' coşkuyla kutlandı. Katılımın oldukça yoğun olduğu festivalin açılışına yurt içi ve yurt dışından gelen misafirler, geleneksel halk oyunlarını sergilediler.

Festivale Devlet Bakanı Beşir Atalay, Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Hayrettin Türe, Ankara Milletvekili Sait Yazıcıoğlu, Adalet Bakanlığından Nizamettin Kalaman, Başbakanlık Müsteşar yardımcısı Özgün Ökmen, Yargıtay üyeleri Satılmış Altıngöz, Erkan Öztürk, Tarım Bakanlığı Müsteşarı Hamit Hayaloğlu, MHP Başkan Yardımcısı Abdurrahman Küçük, Cezayir Büyükelçisi Hindistan Büyükelçisi Japon Kültür Derneği Başkanı Kanji Isimoto, Beypazarı Kaymakamı, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz Şair ve Fotoğraf sanatçsı Can Akın ve çok sayıda davetli ve katılım oldu.

İki gün süren festivalin açılışında konuşan Devlet Bakanı Beşir Atalay, festivale katılmaktan çok mutlu olduğunu, Ankara'nın diğer ilçelerine örnek olacak ve sürekli gelişim gösteren Beypazarı'nı takip ettiklerini, gelen misafirleri gezmek amaçlı Beypazarı'na yönlendirdiklerini belirti.

Bakan Atalay, Ankara'da kişi başına düşen milli gelirin en fazla olduğu ilçelerin başında Beypazarı'nın geldiğini belirtirken, "Kısacası Beypazarı tam bir açık hava müzesi konumundadır" dedi. Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise açılışta yaptığı konuşmada, geleneksel hale getirdikleri festivalde dünya kültürlerini buluşturduklarını belirtirken, "Festival sayesinde kaynaşmayı sağlıyoruz. Beypazarı'nı, yaşayan tarih olarak dünyaya tanıtmaya devam diyoruz" dedi. Japon Türk Kültür Derneği Başkanı Kanjı İshimoto ise konuşmasında, Beypazarı'na yıllar önce gezi için geldiğini belirtirken, "Buradaki değerleri gördük ve insanlarımıza bunları tanıtmaya başladık. Şimdide festivale geldik" dedi.

Açılış konuşmasından sonra bakan ve beraberindeki korteş Halk Evinde sergilenen Can Akın "Mevlana Fotoğraf Sergisini" açmak üzere bir kilometrelik yolu araç trafiğine kapalı olduğundan davul ve zurna eşliğinde Mehter Müziği ile yürüyerek sergiye gelerek açılışı yapmıştır…

Açılış Konuşmasında Can Akın'a ait bu sergiyi açmaktan mutluluk duyduğunu ve bu sergiyi burada açmak için yapılan girişimlere teşekkür etmiştir..

Açılış konuşmasında : Devlet Bakanı Beşir Atalay, Değerli arkadaşlar, bilindiği gibi Mevlana'nın doğumunun 800'üncü yıl dönümü. Bu sene 2007 yılı Unesco tarafından Mevlana Yılı olarak kabul edildi. Türkiye'de Hem Kültür Bakanlığının hem diger bütün kuruluşların böyle faaliyetleri var. Bizde Hükümet olarak destekliyoruz. Yurt dışında bütün büyükelçiliklerimiz Mevlana'yı anma ve tanıtım faaliyetleri yapıyor, dolayısı ile Beypazarı'nın önemli gününde festivalin içinde birde Mevlana kısmı olması, sergi olması ayrı bir zenginlik olmuş, Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

Açılış sırasında Can AKIN tarafından dizayn edilen üzerinde Mevlana Resmi bulunan şild Devlet Bakanı Beşir Atalay tarafından Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a, "Hem bu festival için, hem de Beypazarı'na verdiği emek için, Hem de Beypazarı'na Mevlana Fotoğraflarını bu vesile ile sergilediği için, Can Akın Bey tarafından veriliyor, bende takdim ediyorum." Diyerek, Mevlana fotoğraflarına gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür etmiştir. Ayrıca Kendisini Beypazarı na davet eden Can

Published in: Art & Photos
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,688
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
18
Actions
Shares
0
Downloads
14
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

FOTOGRAF SANATCISI CAN AKIN Ankara - Beypazari Fotograf sergisi

 1. 1. UNESCO 2007 MEVLANA YEAR CAN AKIN ŞAİR VE FOTOĞRAF SANATÇISI Can Akın Mevlana Konulu Fotoğrafları Ankara Beypazarı ilçesinde 50.000 Kişi Ziyaretle Rekor Kırdı 50.000Views
 2. 9. Republıc Of Turkey Deputy Prime Minister, Ministry Of Internal Affairs
 3. 10. Republıc Of Turkey Deputy Prime Minister, Ministry Of Internal Affairs
 4. 11. Republıc Of Turkey Deputy Prime Minister, Ministry Of Internal Affairs
 5. 12. Republıc Of Turkey Deputy Prime Minister, Ministry Of Internal Affairs
 6. 24. Japon-Türk Kültür Değişim Derneği
 7. 25. Japon-Türk Kültür Değişim Derneği
 8. 26. Japon-Türk Kültür Değişim Derneği Başkanı Kanji İshimoto
 9. 27. Japon-Türk Kültür Değişim Derneği
 10. 28. Japon-Türk Kültür Değişim Derneği Başkanı Kanji İshimoto ve eşi Chieko İshimoto
 11. 29. Japon-Türk Kültür Değişim Derneği Başkanı Kanji İshimoto
 12. 30. Can Akın Mevlana Konulu Fotoğrafları Beypazarı ilçesinde 50.000 Kişi ziyaretle rekor kırdı http://www.turklider.org/TR/EditModule.aspx?tabid=1038&mid=8373&ItemID=6727&ItemIndex=26 Can AKIN ŞAİR VE FOTOĞRAF SANATÇISI Mr _ canakin @ yahoo . co . uk Mr _ canakin @ hotmail .com VIDEO CAN AKIN - BEYPAZARI BULGARISTAN FOLK EKIBI                                      CAN AKIN BEYPAZARI BULGARISTAN FOLK EKIBI

×