FOTOGRAF SANATCISI CAN AKIN Ankara Milli Piyango Talih Kusu Galerisi Mevlana Sergisi

2,993 views
2,887 views

Published on

CAN AKIN "BASIN BÜLTENİ" - "2007 MEVLANA HUZUR VE SEVGİ YILI ANISINA"

2007 Yılının UNESCO tarafından Dünya Mevlana Huzur ve Sevgi yılı ilan edilmesi nedeniyle, Şair ve Fotoğraf Sanatçısı Can AKIN tarafından çekilen Mevlana Tören Fotoğrafları, kültürümüzün daha iyi tanınması ve insanlarımıza huzur ve sevgi dolu bir yaşamda anlam bulabilmeleri amacıyla Ankara-Kızılay'da bulunan Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisinde 02 Ekim 2007 tarihinden itibaren sergilenmeye başlamıştır. Serginin açılışı Ramazan Ayı'na denk gelmesi nedeniyle saat 12.30'da Maliye Bakanlığı Müsteşarı Sami KENEZ, Milli Piyango Genel Müdürü İhya BALAK, Maliye Bakanlığı Personel Daire Başkanı Seyhan SÜZER ve Sanatçı Can AKIN tarafından birlikte gerçekleştirildi.
Serginin açılışında konuşan sanatçı Akın, "Eserlerini Türkiye' de 6 ay içerisinde İstanbul, Giresun, Zonguldak ve Ankara'da 9 kez sergilediğini; binlerce kişinin bu sergilere geldiğini; kamuoyunun ilgisi nedeniyle sergilerin devam edeceğini ve sergideki fotoğrafların sanal ortamda da görülebileceğini" belirtti.'' Ayrıca, 2005 yılında Konya'da yapılan Mevlana Şeb-i Aruz törenlerinde çektiği fotoğrafların Dünya'da ilgiyle karşılandığını ve ödüllendirildiğini de vurgulayan Sanatçı, serginin açılmasında katkıda bulunan herkese teşekkür etti.
Sanatçı, törende ayrıca desteklerinden dolayı Maliye Bakanlığı Personel Daire Başkanı Seyhan SÜZER'e plaket sundu.
TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Yardımcıları Nazım Ekren ve Mustafa Said Yazıcıoğlu, Bayındırlık Ve İskân Bakanı Faruk Nafız Özak, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, TBMM Milletvekilleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hamza Yerlikaya, Kemalettin Nalcı, Sayıştay Savcısı; Sami Süzer, Polis Akademisi Başkanı Vadi Çiçekli , Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen , Emniyet Müdürü Atilla Çınar, Belediye Başkanı Secaattin Gonca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Beypazarı Belediye Başkanı Av. Mansur Yavaş ve Selcen Bayün'ün gönderdikleri mesaj veya çiçekler ile Sanatçı'yı kutladıkları bildirildi.
Sergiye ayrıca Gazi Üniversitesi öğrencileri özel ilgi göstermesinin yanısıra Ankara'da bulunan yabancı misyonlar da sergiye gelmişlerdir. Öte yandan, internet gruplarından oluşan gruplar topluca tanışmak amacıyla gelmişlerdir.
Sanatçı sergi nedeniyle kendisini Ankara'da yalnız bırakmayan Maliye ve Milli Eğitim Bakanlıkları ile Emniyet Teşkilatı mensubu tüm arkadaşlarına ve Milli Piyango İdaresive personeline, TRT ve Kanal A, Kanal B, Anadolu Ajansı, Hürriyet, Anka Haber Ajansı, Mak Ajans, Today's Zaman, Haber Türkiye, İnankara, Haberler.Com, Telehaber.Com, Haber Kazanı, Sondakika.Com, Haber X, Board.Gen.Tr, Foto Etkinlik, Net Medya, Haber Tv, Haber Bankası, Hüfk Forum Göksel Keysan, Life Haber, Haber Grup, Ankara Haber, Ankara Rehberi, Tnn Haber, Radıo Mydonose, Tüm Gazeteler.com,Özgür Gündem, Türkiye Haber, Bilgi Paylaşım Rehberi, A. Aydın Baykara Turkishpaintings.Com, Volkan Yılmaz'a basın yolu ile sergiyi duyurdukları için teşekkür etmiştir.
Şair ve Fotoğraf Sanatçısı Can AKIN tarafından, bu yıla özel olarak düzenlenen sergiler; insanlığın huzuru ve sevgiyi hatırlamalarına ve kültürler arası yakınlaşmaya vesile olması için Mevlana'nın sözlerinde yaşam bulan "Gel, Gel Ne Olursan Ol, Yine Gel" hizmet koşulsuzluğunda yürütülmektedir.
Saygılarımla,

CAN AKIN

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,993
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
11
Actions
Shares
0
Downloads
17
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

FOTOGRAF SANATCISI CAN AKIN Ankara Milli Piyango Talih Kusu Galerisi Mevlana Sergisi

  1. 1. CAN AKIN ŞAİR VE FOTOĞRAF SANATÇISI UNESCO 2007 MEVLANA YEAR
  2. 25. REPUBLIC OF TURKEY ANKARA CITY http://www.turklider.org/TR/EditModule.aspx?tabid=1038&mid=8373&ItemID=7845&ItemIndex=18 Can AKIN ŞAİR VE FOTOĞRAF SANATÇISI Mr _ canakin @ yahoo . co . uk Mr _ canakin @ hotmail .com VIDEO                                      03:46 CAN AKIN MEVLANA FOTOGRAFLARI gönder

×