IIBA ERAF finansets-linda-vituma_30.05.2012

655 views
607 views

Published on

Viedoklis par darbu ERAF finansētos valsts IT projektos.

Published in: Education
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
655
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
8
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

IIBA ERAF finansets-linda-vituma_30.05.2012

  1. 1. ERAF finansēts IT projekts PV redzējumā Linda Vītuma SIA “eBIT”
  2. 2. Trīs projektiProjekts “Viss labi” - 2010 - 2011.gads; sistēma realizētapēc būtības, nevis pēc burta; apmierināts klients; sistēmaveiksmīgi ieviesta produkcijā.Projekts “Viss bailīgi” - 2011 - 2012.gads; sistēmarealizēta pēc būtības; visi nobijušies; sistēma daļēji ieviestaprodukcijā.Projekts “Viss slikti” - uzsākts 2011.gadā; ir mēģinājumssistēmu realizēt pēc būtības, bet vairāk sanāk pēc burta; visistresā; sistēma pakāpeniski tiek ieviesta “pilotdarbināšanā”.
  3. 3. Kas ir labi?ERAF “formālisms”sargā Piegādātāju nostihiskas sfēraspaplašināšanas.Par ERAF projektarezultātu ir atbildīgsne tikai Piegādātājs, betarī Pasūtītājs!
  4. 4. Kas ir slikti?Nekvalitatīvs nolikums =neatgriezeniski viduvējsprojekta gala rezultāts.Pasūtītāja vājāizpratne par savuatbildību kopējārezultāta sasniegšanā =paaugstināti projektafinanšu un kalendārāgrafika riski.
  5. 5. Jautājums diskusijai Nr.1• Lūgums raksturot ERAF projektu prasību aizstāšanas kārtību - kāda tā ir; kāpēc tā ir tieši tāda?• Konteksts: Novērojums, ka prasību aizstāšana ERAF projektos ir ļoti smagnēja un praktiski netiek izmantota procedūras smagnējuma dēļ.
  6. 6. Jautājums diskusijai Nr.2• Vai VARAM kolēģaprāt ERAF projektu nolikumos tiek pievērsta pietiekama uzmanība reālo biznesa problēmu identificēšanai, mērķu noteikšanai un sasniedzamo mērķu izvērtēšanas kritēriju noteikšanai?• Konteksts: Bieži vien IT projektu nolikumi ir piesātināti ar norādēm par sistēmas realizāciju, bet tajā trūkst reālās problēmas un sasniedzamā mērķa apraksta, kā arī norādes uz to, kā Pasūtītājs pārliecināsies / varēs izmērīt, ka mērķis ir sasniegts.
  7. 7. Jautājums diskusijai Nr.3• Bieži vien situāciju ERAF finansētos IT projektos var raksturot šādi:• Uztop sliktas kvalitātes nolikums, ir smagnēja izmaiņu vadības procedūra, kā rezultātā projekta izstrādes laikā nav iespējams mainīt un uzlabot projekta kvalitāti, jo prioritāte ir atbilstība (sliktam) nolikumam.
  8. 8. Paldies par uzmanību Lai mums veicas!

×