Виконала :
Студентка 3 курсу ФЕТАУ
ЕМП-301
Порохня Наталія М.




Конституція України Основний Закон держави
України. Ухвалений 28 червня
1996 року на 5-й сесії Верховної
Ради Україн...











свобода людини
рівність людей у своїй гідності та правах
невідчужуваності та непорушності прав та свобод...


Обов'язки є невід'ємною складовою частиною
(елементом) конституційно-правового статусу
людини і громадянина. Обов'язки ...


1. Обов'язок дотримуватися
Конституції і законів України. Це
один із найважливіших
обов'язків людини і громадянина,
пер...


2. Обов'язок захисту Вітчизни, незалежності та територіальної
цілісності України, шанування її державних символів. Цей ...


3. Обов'язок охорони культурної
спадщини, відшкодовування
завданих збитків передбачений
ст. 66 Конституції України. Цей...


4. Обов'язок не заподіювати шкоди
природі передбачається ст. 66
Конституції України. Необхідність
забезпечити охорону д...


5.Обов'язок поважати честь і гідність інших людей, не
посягати на їхність інших людей, не посягати на їхні
права і своб...


6. Обов'язок набуття повної
загальної середньої освіти.
Нарівні з визначенням права
кожної особи в Україні на освіту,
с...




7. Обов'язок піклування про дітей та про непрацездатних
батьків передбачений у ст. 51 Конституції України. Батьки
зо...






8. Обов'язок сплати податків і зборів вперше передбачений у ст.67
Конституції України. Конституція зобов'язує кож...
Конституція - це
Основний Закон, де
записані всі права та
обов'язки громадян .
Незнання законів не
звільняє від юридичної
...
Конституційні обов'язки людини і громадянина
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Конституційні обов'язки людини і громадянина

313 views
250 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
313
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
157
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Конституційні обов'язки людини і громадянина

 1. 1. Виконала : Студентка 3 курсу ФЕТАУ ЕМП-301 Порохня Наталія М.
 2. 2.   Конституція України Основний Закон держави України. Ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято – День Конституції України. Чинна Конституція України складається з 15 розділів . 161 стаття зібрана у 14 розділів, а XV розділ містить 16 перехідних положень . Тексту Конституції передує Преамбула.
 3. 3.        свобода людини рівність людей у своїй гідності та правах невідчужуваності та непорушності прав та свобод людини гарантованості прав і свобод людини і громадянина невичерпності конституційного переліку прав і свобод людини і громадянина рівності конституційних прав і свобод громадян України та рівності їх перед законом єдності прав людини та її обов'язки перед суспільством
 4. 4.  Обов'язки є невід'ємною складовою частиною (елементом) конституційно-правового статусу людини і громадянина. Обов'язки тісно пов'язані з правами та свободами. Це підтверджує і закріплення прав, свобод і обов'язків людини і громадянина в єдиному розділі Конституції України. Як і права людини, конституційні обов'язки людини стосуються найважливіших сфер життєдіяльності особи, суспільства і держави .
 5. 5.  1. Обов'язок дотримуватися Конституції і законів України. Це один із найважливіших обов'язків людини і громадянина, передбачений ст. 68 Конституції України. Цей обов'язок має загальне значення і не має винятків. Він стосується всіх осіб, які знаходяться на території України, як громадян, так і негромадян України. Цей конституційний обов'язок передбачає дотримання, насамперед, Конституції України як акта прямої дії, тобто дотримання конституційної законності. Водночас він поширюється і на виконання інших законів України, які складають систему чинного законодавства.
 6. 6.  2. Обов'язок захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів. Цей обов'язок передбачений ст.65 Конституції України. Захист Вітчизни, насамперед, регулюється Законом України від 6 грудня 1991 року «Про оборону України». Ним передбачається, що кожний громадянин України, незалежно від національності, расової приналежності, віросповідання, ідеологічних переконань, трудової чи іншої діяльності зобов'язаний захищати Україну від посягань, підтримувати громадський порядок та інше.  Проходження військової служби громадянами України відбувається відповідно до Закону України від 25 березня 1992 р. «Про загальний військовий обов'язок та військову службу».
 7. 7.  3. Обов'язок охорони культурної спадщини, відшкодовування завданих збитків передбачений ст. 66 Конституції України. Цей конституційний обов'язок спрямований насамперед на збереження матеріальних і духовних цінностей українського народу, його культурний розвиток. «Основи законодавства України про культуру» (ст. 11) та Закон Української РСР від 13 липня 1978 р. «Про охорону та використання пам'яток історії та культури» передбачають вимоги дбати про збереження культурної спадщини, охороняти пам'ятки історії та культури.
 8. 8.  4. Обов'язок не заподіювати шкоди природі передбачається ст. 66 Конституції України. Необхідність забезпечити охорону довкілля є одним з найголовніших завдань як держави, так і кожної людини. Це пов'язано зі значними негативними наслідками, до яких призводить невиконання екологічних вимог. Прикладом таких явищ є забруднення територій України та деяких інших країн, яке сталося внаслідок Чорнобильської катастрофи. Обов'язок дотримання вимог екологічної безпеки, раціонального природокористування й охорони екологічного середовища став загальнонаціональним завданням.
 9. 9.  5.Обов'язок поважати честь і гідність інших людей, не посягати на їхність інших людей, не посягати на їхні права і свободи. Цей конституційний обов'язок є найважливішою умовою дотримання законності і правопорядку в суспільстві та державі. Він закріплений у ст. 68 Конституції України і передбачає обов'язок кожного не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Дотримання цього обов'язку значною мірою унеможливлює конфлікти між окремими особами або мінімізує їх.
 10. 10.  6. Обов'язок набуття повної загальної середньої освіти. Нарівні з визначенням права кожної особи в Україні на освіту, ст. 53 Конституції України передбачає обов'язок кожного мати повну загальну середню освіту. Цей обов'язок забезпечується насамперед державою та батьками неповнолітніх дітей.
 11. 11.   7. Обов'язок піклування про дітей та про непрацездатних батьків передбачений у ст. 51 Конституції України. Батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Кодексом законів про шлюб та сім'ю передбачається обов'язок батьків у вихованні дітей (ст. 61), обов'язок утримувати своїх неповнолітніх дітей і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги. Водночас, конституційним обов'язком є піклування повнолітніх дітей про своїх непрацездатних батьків. Утримання непрацездатних батьків, якими визнаються інваліди 1 і 2 групи та пенсіонери, які потребують допомоги, є обов'язком їх повнолітніх дітей, які досягли 18-річного віку. Цей обов'язок здійснюється добровільно. При потребі кошти на утримання батьків стягуються в судовому порядку.
 12. 12.    8. Обов'язок сплати податків і зборів вперше передбачений у ст.67 Конституції України. Конституція зобов'язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Крім того, усі громадяни зобов'язані щорічно подавати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за кожен минулий рік у порядку, визначеному законодавством . Система оподаткування в Україні, види податків, зборів та інших обов'язкових платежів й інші питання податкового характеру регулюються Законом України від 25 червня 1995 р. «Про систему оподаткування». Стосовно особливостей сплати податків громадянами, то вони визначаються законодавством України .
 13. 13. Конституція - це Основний Закон, де записані всі права та обов'язки громадян . Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності, яка міститься в частині 2 статті 68 Конституції України .

×