Банківська система
України
Виконала:
Студентка ІІІ курсу фінансово-економічного факультету
Спеціальність 6508 фінанси та к...
У будь-якій державі, незалежно від економічної
системи
та
способу
організації
суспільних
відносин, банківська система віді...
Банківська система України є дворівневою і
складається з:

- Національного банку
України (верхній рівень)
- банків різних ...
Національний Банк України

• відповідає за підтримання стабільності національної
грошової одиниці та функціонування банків...
НБУ
здійснює
свою
діяльність
самостійно, незалежно від органів
державної влади, у своїй діяльності
підзвітний Президентові...
До другого рівня банківської системи
України належать комерційні банки
• можуть бути різними за формами власності, спеціал...
Банківська система є елементом економічного
базису суспільства, що розвивається за законами
ринкової економіки. Ця система...
Банківська
система
є
законодавчо
окресленою, чітко структурованою сукупністю
фінансових
інститутів,
які
займаються
банківс...
Банки органічно вплетені у загальний механізм
регулювання господарського життя
-

тісно взаємодіють із бюджетом і податков...
Специфіка банківської системи
проявляється в її функціях:
• а) створення грошей і регулювання
грошової маси;

• б) трансфо...
Для банківської діяльності характерний високий
ступінь ризику і банки працюють в умовах
постійної чи підвищеної загрози вт...
Динаміка зобов'язань банківської системи
України
Ефективність банківської системи країни
залежить
від
реструктуризації,

процесу

її

проведення належної державної
політик...
Висновок
Банківська система України становить органічну
частину
загальноекономічного
комплексу
і
безпосередньо взаємодіє з...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Банківська система України

102 views
96 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
102
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Банківська система України

 1. 1. Банківська система України Виконала: Студентка ІІІ курсу фінансово-економічного факультету Спеціальність 6508 фінанси та кредит група 1 Жуль Ірина Гаврилівна Перевірив: Мачуський Володимир Володимирович
 2. 2. У будь-якій державі, незалежно від економічної системи та способу організації суспільних відносин, банківська система відіграє ключову роль. Без розвинутої банківської системи неможливо навіть уявити собі розвинуту економіку держави.
 3. 3. Банківська система України є дворівневою і складається з: - Національного банку України (верхній рівень) - банків різних видів і форм власності (нижній рівень).
 4. 4. Національний Банк України • відповідає за підтримання стабільності національної грошової одиниці та функціонування банківської системи, • виступає емісійним центром держави, • банком банків, • банком уряду, • органом банківського регулювання і нагляду, • органом монетарного та валютного регулювання економіки.
 5. 5. НБУ здійснює свою діяльність самостійно, незалежно від органів державної влади, у своїй діяльності підзвітний Президентові України та Верховній Раді України, в межах їхніх конституційних повноважень; - є юридичною особою, має статутний капітал, який перебуває у державній власності, печатку із зображенням Державного Герба України, займається господарською діяльністю.
 6. 6. До другого рівня банківської системи України належать комерційні банки • можуть бути різними за формами власності, спеціалізації та сферами діяльності, • акумулюють значну частину кредитних ресурсів і надають своїм клієнтам повний комплекс фінансових послуг, включаючи кредитування, залучення депозитів, розрахункове обслуговування, займаються випуском і розміщенням цінних паперів та ін.
 7. 7. Банківська система є елементом економічного базису суспільства, що розвивається за законами ринкової економіки. Ця система внутрішньо організована, взаємопов'язана, має загальну мету та завдання.
 8. 8. Банківська система є законодавчо окресленою, чітко структурованою сукупністю фінансових інститутів, які займаються банківською діяльністю.
 9. 9. Банки органічно вплетені у загальний механізм регулювання господарського життя - тісно взаємодіють із бюджетом і податковою системою, системою ціноутворення, з політикою цін і прибутків, з умовами зовнішньоекономічної діяльності, взаємодіють з економікою, активно впливають на соціальну сферу, що проявляється в накопиченні коштів населення і підприємств, сприяючи зростанню рівня життя. Проте банківська система - не механічне об'єднання різних банків, а специфічна економічна структура, яка має особливе призначення і виконує спеціальні функції в економіці.
 10. 10. Специфіка банківської системи проявляється в її функціях: • а) створення грошей і регулювання грошової маси; • б) трансформаційна функція; • в) стабілізаційна функція.
 11. 11. Для банківської діяльності характерний високий ступінь ризику і банки працюють в умовах постійної чи підвищеної загрози втрати грошей та банкрутства.
 12. 12. Динаміка зобов'язань банківської системи України
 13. 13. Ефективність банківської системи країни залежить від реструктуризації, процесу її проведення належної державної політики у сфері банківської діяльності, поглиблення реформ у банківській сфері сучасної України.
 14. 14. Висновок Банківська система України становить органічну частину загальноекономічного комплексу і безпосередньо взаємодіє з економікою країни в цілому, її завдання - відігравати значну роль в утворенні оптимального середовища для мобілізації й вільного переливання капіталів, накопичення коштів для структурної перебудови економіки, приватизації й розвитку підприємництва.

×