Виконали студенти ІІІ курсу
2 групи, 6508/1
Аржановський А.
Гунько О.
Яковлєва О.
Найважливіша функція сім'ї — продовження людського роду.
Виконання цієї функції надзвичайно важливе і для кожної
людини, і...
Турбота про дітей, а пізніше обов'язок дітей допомагати своїм батькам
стали моральними нормами і закріплені настановами ба...
Сімейний кодекс України
Стаття 150. Обов'язки батьків щодо виховання
та розвитку дитини
Батьки зобов'язані виховувати дити...
Стаття 151. Права батьків щодо виховання дитини
Батьки мають переважне право перед іншими особами
на особисте виховання ди...
Стаття 153. Права батьків та дитини на спілкування
. Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне
спілкування, зокр...
Здійснення
батьками своїх
прав та
виконання
обов'язків мають
ґрунтуватися на
повазі до прав
дитини та її
людської
гідності...
Поняття "дитина" ("діти")
вживається в двох значеннях.
По-перше, це громадяни, які не
досягли певного віку: правовий
стату...
Народившись, дитина отримує право на громадянство,
має право жити і виховуватися у сім’ї, знати своїх
батьків, отримувати ...
Півторарічний громадянин має право:
- відвідувати ясла;
Трьохрічний громадянин має право:
- відвідувати дитячий садок;
Шестирічний громадянин має право:
- відвідувати школу;
Десятирічнийгромадянин
маєправо:
дати згоду на зміну свого імені та прізвища
дати згоду на своє всиновлення або передачу в...
Чотирнадцятирічний громадянин:
- може вибирати місце проживання (за згодою батьків);
- має право за згодою батьків укладат...
П’ятнадцятирічний громадянин має право:
- вступу на роботу (24 годинний робочий тиждень).
Шістнадцятирічний громадянин має
право
отримати
паспорт
взяти
шлюб при
наявності
поважних
причин;
управляти
мопедом
при їз...
Сімнадцятирічний громадянин підлягає початковому ставленню
на військовий облік (видається приписне свідоцтво).
У 18 років настає повна дієздатність громадянина.
Отримує всі права та накладає на себе будь-які
обов’язки.
Усе в житті людини починається зі сприйняття
світу очима дитини. Саме тому важливо,
коли вона знає свої права з дитинства....
Права та обов'язки батьків і дітей
Права та обов'язки батьків і дітей
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Права та обов'язки батьків і дітей

276 views
235 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
276
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
111
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Права та обов'язки батьків і дітей

 1. 1. Виконали студенти ІІІ курсу 2 групи, 6508/1 Аржановський А. Гунько О. Яковлєва О.
 2. 2. Найважливіша функція сім'ї — продовження людського роду. Виконання цієї функції надзвичайно важливе і для кожної людини, і для всього суспільства. З перших днів існування людського суспільства батьки опікувалися своїми дітьми, передавали їм свій досвід, допомагали обирати життєвий шлях, знаходити гідне місце в житті.
 3. 3. Турбота про дітей, а пізніше обов'язок дітей допомагати своїм батькам стали моральними нормами і закріплені настановами багатьох релігійних учень. Нині ці норми записано в законодавстві нашої держави. А саме в Конституції України та Сімейному Кодексі України
 4. 4. Сімейний кодекс України Стаття 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав і свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов'язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
 5. 5. Стаття 151. Права батьків щодо виховання дитини Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини. Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
 6. 6. Стаття 153. Права батьків та дитини на спілкування . Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування, зокрема, якщо хтось із них перебуває у надзвичайній ситуації (лікарні, місці затримання та позбавлення волі тощо).
 7. 7. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Стаття 155. Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства. Батьківські права не можуть здійснювати ся всупереч інтересам дитини. Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків і підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
 8. 8. Поняття "дитина" ("діти") вживається в двох значеннях. По-перше, це громадяни, які не досягли певного віку: правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (18 років). До досягнення нею 14 років дитина вважається малолітньою. У віці від 14 до 18 років дитина є неповнолітньою. По-друге, діти — це особи, які походять від інших осіб (своїх батьків) та є їхніми родичами першого ступеня по прямій нисхідній лінії (найближчий ступінь родства).
 9. 9. Народившись, дитина отримує право на громадянство, має право жити і виховуватися у сім’ї, знати своїх батьків, отримувати від них захист своїх прав і законних інтересів. На ім’я дитини може бути відкрито рахунок у банку.
 10. 10. Півторарічний громадянин має право: - відвідувати ясла;
 11. 11. Трьохрічний громадянин має право: - відвідувати дитячий садок;
 12. 12. Шестирічний громадянин має право: - відвідувати школу;
 13. 13. Десятирічнийгромадянин маєправо: дати згоду на зміну свого імені та прізвища дати згоду на своє всиновлення або передачу в прийомну родину, або відновлення батьківських прав своїх батьків дає згоду на своє всиновлення або передачу в прийомну родину, або відновлення батьківських прав своїх батьків має право бути заслуханим у ході будь-якого судового або адміністративного розгляду може вступати в дитячі суспільні об’єднання
 14. 14. Чотирнадцятирічний громадянин: - може вибирати місце проживання (за згодою батьків); - має право за згодою батьків укладати будь-які угоди; - має право самостійно розпоряджатися своїм доходом, зарплатою, стипендією; - здійснювати свої авторські права, як результат своєї інтелектуальної діяльності; - може отримати дозвіл взяти шлюб у вигляді виключення, якщо склалися особливі обставини (при цьому наступає повна дієздатність); - допускається вступ на роботу з дозволу батьків (на легку працю не більше 4 годин у день); - має право вимагати відміни усиновлення; - може навчатися водінню мотоцикла; - має право управляти велосипедом під час руху дорогами; - несе карну відповідальність за деякі злочини; - несе майнову відповідальність по укладених угодах, а також за заподіяну майнову шкоду; - може бути виключений зі школи за порушення.
 15. 15. П’ятнадцятирічний громадянин має право: - вступу на роботу (24 годинний робочий тиждень).
 16. 16. Шістнадцятирічний громадянин має право отримати паспорт взяти шлюб при наявності поважних причин; управляти мопедом при їзді по дорогах навчатися водінню автомобіля на дорогах в присутност і інструктор а заключати трудовий договір (контракт), робочий тиждень не повинен перебільш увати 36 годин підлягає адміністра тивній та карній відповідаль ності за правопору шення
 17. 17. Сімнадцятирічний громадянин підлягає початковому ставленню на військовий облік (видається приписне свідоцтво).
 18. 18. У 18 років настає повна дієздатність громадянина. Отримує всі права та накладає на себе будь-які обов’язки.
 19. 19. Усе в житті людини починається зі сприйняття світу очима дитини. Саме тому важливо, коли вона знає свої права з дитинства. Усі ми різні. Але рівні у своїх правах. Кожна дитина становить надзвичайну цінність не лише для своїх батьків, а й для всього світу, саме тому, що вона унікальна й другої такої немає і не буде.

×