Виконала
Студентка ІІІ курсу
Заочної форми навчання
факультету Кредитно-економічного
Пилипюк Вікторія
Відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність" від
7 грудня 2000 р. банк - це юридична особа, яка має ви...
Згідно ст. 4 Закону України «Про банки та банківську
діяльність», банківська система України складається з
Національного б...
Види банків
Банківська система може включати як банківські ін­ститути (центральний банк, комерційні,
ощадні, інвестиційні,...
Види банків за приналежністю статутного капіталу
і способом його формування

Державні;Це-переважно
центральні банки,
окрем...
Публічні акціонерні товариства кредитні установи, що є
об'єднанням на підставі угоди
коштів фізичних і юридичних осіб (у
т...
Державний банк
Державний банк - це банк, сто відсотків
статутного капіталу якого належать
державі
(ст. 7. ЗУ « Про банки і...
Характер діяльності банків

Універсальні банки. Виконують усі види
кредитних, розрахункових та інших фінансових
операцій. ...
Види банків за статутного капіталу

Малі

Середні

до 5 млн. євро, в Україні на початок 2005
року їх налічувалося близько ...
Малі

Середні

до 50 млн. грн.

Від 50 до
100 млн. грн.

• Види банків
за розмірами
активів

Найбільші
понад 1 млрд. грн.
...
Стійкі
(стабільні)

Види банків
за фінансовим
становищем

Проблемні

Кризові

Банкрути
ФУНКЦІЇ Банків

Платіжно-розрахункова
функція
Ця
функція
дозволяє
скорочувати
витрати
на
утримання штату касирів,
бухгалте...
Види операцій комерційних банків
Пасивні

Залучення
депозитів
юридичних осіб

Активні
Надання кредитів
юридичним
особам

П...
Основні функції комерційних банків України
Функції
Залучення (акумулювання коштів)

Посередництво в кредиті

Розрахунково-...
Поняття банку. Види банків України.2
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Поняття банку. Види банків України.2

273 views
245 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
273
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
174
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Поняття банку. Види банків України.2

 1. 1. Виконала Студентка ІІІ курсу Заочної форми навчання факультету Кредитно-економічного Пилипюк Вікторія
 2. 2. Відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 7 грудня 2000 р. банк - це юридична особа, яка має виключне право на підставі ліцензії Національного банку України здійснювати у сукупності такі операції: залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб. Банки - це кредитно-фінансові установи, головне призначення яких акумулювати тимчасово вільні кошти підприємств, населення та бюджетних установ і надавати кредити своїм клієнтам та обслуговувати грошовий обіг.
 3. 3. Згідно ст. 4 Закону України «Про банки та банківську діяльність», банківська система України складається з Національного банку України та інших банків, а також філій іноземних банків, що створені і діють на території України відповідно до положень цього Закону та інших законів України. • Національний банк України (НБУ) – центральний банк України, особливий центральний орган державного управління, юридичний статус, завдання, функції, повноваження і принципи організації якого визначаються Конституцією України, Законом України «Про Національний банк України» та іншими законами України. Він є емісійним центром, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України – гривні.
 4. 4. Види банків Банківська система може включати як банківські ін­ститути (центральний банк, комерційні, ощадні, інвестиційні, іпотечні, зовнішньоторговельні банки та ін.), та і небанківські фінансовокредитні інститути (інвестиційні фонди, страхові компанії, трастові організації, пенсійні фонди тощо). Типи комерційних банків Критерії Спосіб формування статутного капіталу Організаційно-правова форма банку Характер діяльності Територія діяльності Розмір активів та статутного капіталу Види комерційних банків державні приватні змішані іноземні публічні акціонерні товариства державні кооперативні банки універсальні національні (колишні спеціалізовані ) міжнародні національні (колишні спеціалізовані) регіональні малі середні великі найбільші
 5. 5. Види банків за приналежністю статутного капіталу і способом його формування Державні;Це-переважно центральні банки, окремі комерційні або спеціалізовані банки, націоналізовані повністю або шляхом придбання державою контрольного пакета акцій; Приватні фінансові інститути можуть бути утворені на основі будьякої організаційноправової форми; Банки, створені за участю іноземного капіталу, або іноземні банки. Станом на 1 вересня 2013 року в Україні працював 51 банк (із 180 банків у реєстрі НБУ) з іноземним капіталом, у тому числі 21 установа, іноземний капітал у якій становив 100%.
 6. 6. Публічні акціонерні товариства кредитні установи, що є об'єднанням на підставі угоди коштів фізичних і юридичних осіб (у тому числі іноземних) з метою спільної господарської діяльності та одержання прибутку. Кооперативні банкифінансово-кредитні установи, створювані товаровиробниками за галузевим чи територіальним принципом для задоволення взаємних потреб у кредитах чи інших банківських послугах. Державні банки банківські фінансовокредитні установи, які знаходяться у власності держави, регулюються і керуються державою і Учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) є банки і її органами. філії іноземних банків, які включені до Державного реєстру банків, який веде Національний банк України, та мають банківську ліцензію на право здійснення банківської діяльності. Участь у Фонді банків і філій іноземних банків є обов'язковою. Санаційний банк (НБУ)не є учасником Фонду. (ч. 1, ст. 2. ЗУ «Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб»)
 7. 7. Державний банк Державний банк - це банк, сто відсотків статутного капіталу якого належать державі (ст. 7. ЗУ « Про банки і банківську діяльність») Державний банк створюється за рішенням Кабінету Міністрів України. При цьому в законі про Державний бюджет України на відповідний рік передбачаються витрати на формування статутного капіталу державного банку. Кабінет Міністрів України зобов'язаний отримати позитивний висновок Національного банку України з приводу наміру заснування державного банку. Отримання висновку Національного банку України є обов'язковим також у разі ліквідації (реорганізації) державного банку, за винятком його ліквідації внаслідок неплатоспроможності. ( ч. 2., ст. 7. ЗУ « Про банки і банківську діяльність»)
 8. 8. Характер діяльності банків Універсальні банки. Виконують усі види кредитних, розрахункових та інших фінансових операцій. В Україні бі­льшість комерційних банків виконують близько 20 видів операцій та послуг. Спеціалізовані банки. Обмежують кількість операцій 1-4-видами послуг.
 9. 9. Види банків за статутного капіталу Малі Середні до 5 млн. євро, в Україні на початок 2005 року їх налічувалося близько половини від 5 до 10 млн. євро Великі від 10 до 30 млн. євро Найбільші понад 30 млн. євро. Це такі банки «Аваль», «Приватбанк», «УкрСиббанк», «Ощадбанк».
 10. 10. Малі Середні до 50 млн. грн. Від 50 до 100 млн. грн. • Види банків за розмірами активів Найбільші понад 1 млрд. грн. Великі Від 100 млн. до 1 млрд. грн.
 11. 11. Стійкі (стабільні) Види банків за фінансовим становищем Проблемні Кризові Банкрути
 12. 12. ФУНКЦІЇ Банків Платіжно-розрахункова функція Ця функція дозволяє скорочувати витрати на утримання штату касирів, бухгалтерів, охорони, спеціального транспорту тощо. Здійснення безготівкових розрахунків через електронну систему платежів дозволяє істотно скоротити тривалість фінансово-господарського обігу та значно зменшити рівень невиробничих витрат обігу. Ощадно-капіталотворча функція Банки акумулюють грошові доходи та заощадження у вигляді різноманітних депозитів, вкладів, перетворюючи їх у позиковий капітал шляхом його надання у тимчасове користування зацікавленим суб'єктам господарювання та домашнім господарствам на відповідних умовах. Кредитно-інвестиційна функція База функціонування кредитно-інвестиційних відносин — тимчасове вивільнення грошових ресурсів та поява тимчасової потреби в них. Кредитно-інвестиційна функція забезпечується банками за допомогою механізму створення кредитних засобів обігу.
 13. 13. Види операцій комерційних банків Пасивні Залучення депозитів юридичних осіб Активні Надання кредитів юридичним особам Послуги Розрахункові послуги Надання кредитів фізичним особам Залучення вкладів фізичних осіб Отримання кредитів від Банків Випуск цінних паперів Надання кредитів Банкам Вкладення в цінні папери Формування касових залишків та резервів Формування інших активів Касові послуги Трастові послуги Посередницькі, консультаційні та інші послуги
 14. 14. Основні функції комерційних банків України Функції Залучення (акумулювання коштів) Посередництво в кредиті Розрахунково-платіжна Депозитна емісія Емісійно-засновницька Надання послуг Економічне значення стимулювання накопичень в країні, забезпечення кредитної діяльності вільне переміщення фінансових ресурсів професійне управління платежами і розрахунками збільшення грошової маси в обігу шляхом надання кредитів забезпечення ефективного напрямку заощаджень, у т. ч. для виробничих цілей максимальне задоволення індивідуальних потреб клієнтів

×