Bossowie kompas 11.2011

1,510 views
1,462 views

Published on

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,510
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
764
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Bossowie kompas 11.2011

 1. 1. BOSSOWIE POLSKIEJ GOSPODARKI Raport na podstawie materiałów z monitoringu Internetu zgromadzonych przez Instytut Monitorowania Mediów w okresie 1– 30 listopada 2011 roku Warszawa, grudzień 2011
 2. 2. <ul><li>Raport IMM prezentuje obecność szefów największych firm na polskim rynku w Internecie i social media. </li></ul><ul><li>Analiza obejmuje 2 735 publikacji, które ukazały się między 1 a 30 listopada 2011 roku w monitorowanych przez Instytut portalach internetowych, na forach, blogach oraz w serwisach społecznościowych. </li></ul><ul><li>Analiza porównawcza dotyczy sylwetek szefów firm z poniższych sektorów: </li></ul><ul><li>Bankowość </li></ul><ul><li>Energetyka </li></ul><ul><li>Telekomunikacja </li></ul><ul><li>Ubezpieczenia </li></ul>Bossowie polskiej gospodarki w Internecie Firmy zostały wyselekcjonowane z czołówki przedsiębiorstw z „Listy 500” (za 2010 rok) największych polskich firm, rankingu publikowanym corocznie przez dziennik &quot;Rzeczpospolita&quot;. Każda wybrana przez nas do raportu branża reprezentowana jest przez szefów pięciu firm: Bankowość: BRE Bank , Bank Pekao , Bank Zachodni WBK , ING Bank Śląski, PKO BP . Energetyka: Energa, Kompania Węglowa, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGNiG, Tauron Polska Energia. Telekomunikacja: Netia, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel, Telekomunikacja Polska. Ubezpieczenia: Grupa Europa, ING TUnŻ, PZU, Vienna IG, Warta TUnŻ.
 3. 3. W raporcie <ul><li>Obecność bossów w mediach społecznościowych na tle całej sieci </li></ul><ul><li>Udział bossów w mediach internetowych – podział branżowy </li></ul><ul><li>Udział bossów w mediach internetowych – osoby </li></ul><ul><li>Bossowie o największej ekspozycji </li></ul><ul><li>Wydźwięk informacji na temat bossów </li></ul><ul><li>Opisywani czy komentowani? Udział w mediach społecznościowych a w artykułach internetowych </li></ul><ul><li>Tematyka dyskusji </li></ul><ul><li>Tu dyskutowano o bossach: najaktywniejsze kanały komunikacji </li></ul><ul><li>Najaktywniejsze media społecznościowe o najczęściej dyskutowanych bossach </li></ul><ul><li>Udział bossów w mediach internetowych: profilowanie informacji </li></ul>
 4. 4. TOP 10 - bossowie o największej ekspozycji w sieci
 5. 5. Wydźwięk informacji na temat bossów
 6. 6. Bossowie w Internecie a w social media Dyskusja w mediach społecznościowych na temat bossów to 4% całej ekspozycji w Internecie.
 7. 7. Bossowie w Internecie a w social media
 8. 8. TOP 5 w Internecie i w social media
 9. 9. BOSSOWIE - INTERNET
 10. 10. Udział bossów w mediach internetowych wg branży Prawie połowa wszystkich komentarzy dotyczących prezesów firm odnosiła się do szefów z sektora energetycznego.
 11. 11. Udział bossów w Internecie Najczęściej komentowani w Internecie: Tomasz Zadroga, Zbigniew Jagiełło, Maciej Witucki.
 12. 12. Tu dyskutowano na temat bossów - portale
 13. 13. Profilowanie internetowych informacji o bossach
 14. 14. BOSSOWIE – SOCIAL MEDIA
 15. 15. Udział w mediach społecznościowych wg branży
 16. 16. Tu dyskutowano na temat bossów – social media
 17. 17. Bossowie w najaktywniejszych social media
 18. 18. BOSSOWIE - TEMATYKA DYSKUSJI
 19. 19. O tym dyskutowano w sieci Energetyka W listopadzie zapowiedzi działań i inwestycji planowanych przez PGE dowodzoną przez Tomasza Zadrogę odmieniano w mediach przez wszystkie przypadki: PGE chce do końca listopada wybrać doradców przy procesie sprzedaży EXATELA; PGE obciąża karami finansowymi konsorcjum firm Alstom; PGE wskazało Żarnowiec, Gąski i Choczewo, jako potencjalne lokalizacje dla elektrowni jądrowej w Polsce; PGE może wkrótce przejąć zagraniczne farmy wiatrowe; PGE inwestuje w węgiel, energetykę jądrową, wiatrową i gazową, PGE analizuje kilkanaście projektów akwizycyjnych poza Polską, PGE przedstawi w grudniu aktualizację strategii do 2035 roku, PGE może zainwestować 18 mld zł od razu i ponad 5-6 mld zł rocznie później – to najpopularniejsze informacje miesiąca.   Dariusz Lubera, szef Tauronu, komentował z kolei możliwość współpracy z PGE przy budowie elektrowni atomowej, oraz chwalił się zyskiem firmy wypracowanym w Q3 2011.   „ Zdecydowaliśmy się złożyć formalny wniosek do arbitrażu w Sztokholmie o rozpatrzenie rozbieżności co do wysokości ceny, jaką płacimy Gazpromowi Eksport za gaz” – ta wypowiedź Michała Szubskiego (PGNiG) była najczęściej cytowana w mediach w kontekście PGNiG.
 20. 20. O tym dyskutowano w sieci Telekomunikacja Maciej Witucki , prezes Telekomunikacji Polskiej, pojawiał się w mediach komentując korzystną dla TP decyzję sądu arbitrażowego w sprawie kłopotliwych duńskich akcjonariuszy spółki. Znalazł się też wśród „100 najbardziej wpływowych Polaków” według tygodnika Wprost, co również było chętnie cytowane w mediach.   Budimex, Ericsson, Telefonia Dialog oraz Netia podpisały list intencyjny, który zakłada ich wspólny udział w realizacji projektów budowy regionalnych sieci szerokopasmowych, takich jak &quot;Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej&quot; i &quot;Internet dla Mazowsza&quot; – to zdecydowanie najpopularniejsza informacja listopada, w której pojawił się szef Netii – Mirosław Godlewski – tłumacząc mediom przyczyny powstania konsorcjum.   Mariusz Gaca (PTK Centertel), zapewnił sobie popularność w mediach chwaląc zaangażowanie się firmy w najnowsze trendy: wprowadzenie do oferty Orange iPhone’a 4S oraz wdrożenie elementów obsługi klienta na Facebookowej stronie Orange.  
 21. 21. O tym dyskutowano w sieci Bankowość   Na trzecim miejscu pod względem liczby wystąpień znaleźli się przedstawiciele sektora bankowego. Najczęściej w tym kontekście mówiono o Zbigniewie Jagiełło (PKO BP). Przytaczano wypowiedź prezesa dotyczącą rekordowo wysokiego zysku, jaki prognozowany jest dla PKO BP za 2011 rok, oraz informowano o planach „repolonizacji” banku kierowanego przez Jagiełłę.
 22. 22. O tym dyskutowano w sieci Ubezpieczenia   Najwyżej wśród bossów firm ubezpieczeniowych w mediach społecznościowych uplasował się Andrzej Klesyk , szef PZU. Najczęściej był on wymieniany w kontekście dywidendy, którą PZU planuje wypłacić swoim akcjonariuszom. Podobnie jak Witucki, Klesyk znalazł się również na liście „100 najbardziej wpływowych Polaków” tygodnika Wprost.

×