Määrsõnade järjekord lauses

966 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
966
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Määrsõnade järjekord lauses

 1. 1. MÄÄRSÕNADE JÄRJEKORDLAUSESKerli Pähkel
 2. 2. MÄÄRSÕNA Sõna, mis kirjeldab tegusõnu, omadussõnu või teisi määrsõnu Vastab küsimustele kuidas, kus, millal, kui tihti jne. Võib olla üks sõna või fraas Quietly At the coffe shop
 3. 3. SAGEDUST NÄITAVAD MÄÄRSÕNAD Asuvad lauses peale abitegusõna ja tegusõna “olema “. Enne põhitegusõna Helen often goes to the cinema.
 4. 4. VIISI KIRJELDAVAD MÄÄRSÕNAD Asuvad lauses enne põhitegusõna, peale abitegusõna või lause lõpus.She slowly walked up the stairs.
 5. 5. MÄÄRSÕNAD MIS NÄITAVAD TASET VÕIMÄÄRA Absolutely, completely, totally, extremely, very, quite, rather, etc. Asuvad lauses enne omadussõna, määrsõna ja põhitegusõna. Pärast abitegusõna.I didn’t quite understand what the teacher said.
 6. 6. AEGA JA KOHTA KIRJELDAVADMÄÄRSÕNAD Asuvad lause lõpus.I am going to buy a new handbag tomorrow. Määrsõnad nagu “varsti”, “nüüd” ja “siis” asuvad lauses enne põhitegusõna ja pärast abitegusõna või tegusõna “olema”.He is now writing an essay.
 7. 7.  Kui määrsõna rõhutada, siis tuleb see panna lause algusesse.Carefully, he took the baby to his lap.
 8. 8. MÄÄRSÕNADE OMAVAHELINE JÄRJEKORD Kui lauses on kaks või enam määrsõna, siis käivad nad sellises järjekorras: VIIS-KOHT-AEGHe sat peacefully in the corner for ten minutes.
 9. 9.  Kui tegusõna abil kirjeldatakse lauses liikumist, (go, come, leave) siis on määrsõnade järjekord lauses: KOHT-VIIS- AEGShe went shopping by taxi two hours ago.

×