Nītaureņi JPAA

269 views
241 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
269
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Nītaureņi JPAA

 1. 1. IDEJA:Radīt mehānismu (informatīvo materiālu) Amatas novada jauniešu un pašvaldības sadarbības uzlabošanai. IESNIEDZĒJI: Amatas novada jaunieši
 2. 2. www.draugiem.lv/nitaureni
 3. 3. Jauniešiem (īpaši laukos) Problēmas? neinteresē pašvaldības darbs (kā tā strādā). Jaunieši bieži vien nemaz Pašvaldība jauniešus uzskata nezin pat dažus novadaskaidrs un viegli izprotams Jauniešiem nezina parpieņemšanas process nav domes deputātus. par nekompetentiem. sadarbības iespējām. Pašvaldības lēmumu jauniešiem (13-25g). Jaunieši neiesaistās to lēmumu apspriedē, kas ietekmē jauniešu ikdienas dzīvi novadā. Pašvaldības prioritāšu sarakstā nav darbs ar jaunatni. Ja pastāv novadi, kuros jaunieši nekad nav uzrunāti, tas nav normāli.
 4. 4. TendenceJauniešu neiesaistīšana vietējāssabiedriskās dzīves uzlabošanā radafaktorus, kas veicina novada jauniešu„zaudēšanu”, jo tie meklē labākasiespējas citviet.
 5. 5. Redzējums situācijasuzlabošanaiRadīsim radošu un interesantu mehānismu,kā jauniešus iesaistīt pašvaldības lēmumupieņemšanas procesā. Motivēsim jauniešus iesaistīties procesos,kas uzlabotu vietējo ikdienas dzīvi.
 6. 6. Redzējums situācijasuzlabošanaiJauniešiem pašiem būtu jāpiedalās pašvaldībasaktivitātēs, kurās tiek lemts par jauniešupasākumiem, par jauniešu infrastruktūrasuzlabošanu, par jauniešu iespējām novada izglītībasiestādēs u.c.Jārada radoši risinājumi (amatiervideo filmiņas,interesantas infografikas, kolāžas u.c. materiāli), kaspalīdzētu uzlabot jauniešu pilsonisko aktivitāti šajājomā.
 7. 7. Redzējums situācijasuzlabošanaiLai jauniešu situācija laukos uzlabotos, paši jaunieši irjāiesaista, jāmotivē iesaistīties, jo ja jauniešu viedoklisnetiek uzklausīts vai tas netiek gūts, tad nebūs nākotnesLatvijas pašvaldībām, Latvijas lauku novadu skolupastāvēšanai.Nedrīkst ļaut jauniešiem ignorēt lietas, kas viņus tiešiietekmē, nedrīkst ļaut būt vienaldzīgiem pret procesiem,kas ietekmē viņu ikdienas dzīvi.
 8. 8. Redzējums situācijasuzlabošanaiStāstīsim par līdzšinējo pieredzi, labo un ne tik labopraksi sadarbībā ar pašvaldību, informēsim parjautājumiem, kur jauniešu viedoklis būtu nepieciešams.Organizēsim diskusijas ar Amatas novada deputātiem,pārvalžu darbiniekiem, NVO un citiem interesentiem.
 9. 9. Viegli nebūs, bet jādara!“NĪTAUREŅI” PALDIES PARinfo@nitaureni.lv UZMANĪBU!@NitaureniTel. 26590545Draugiem.lv/nitaureni

×