Vzpomínáte si na dotazník o dojíždění do zaměstnání? Zajímají vás vý-
sledky? Jestli chcete vědět, co váš zaměstnavatel pl...
Dobré zprávy jsou, že více než polovina respondentů je ochotna na cestu do práce častěji
využívat kolo, MHD, začít využíva...
d
Týden mobility v Českém technologickém parku Brno pořádá Nadace Partnerství.
Partneři
30. 9. – 4. 10.	Koordinátor mobili...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Týden mobility v Českém technologickém parku Brno

110 views
72 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
110
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
27
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Týden mobility v Českém technologickém parku Brno

  1. 1. Vzpomínáte si na dotazník o dojíždění do zaměstnání? Zajímají vás vý- sledky? Jestli chcete vědět, co váš zaměstnavatel plánuje, aby vylepšil podmínky pro parkování a dopravu na vašem pracovišti, otočte a dozví- te se víc! Podporujeme mobilitu v Českém technologickém parku s cílem zajistit: d příjemnější cesty do práce, d lepší prostředí a infrastrukturu v parku, d udržitelný rozvoj pro Český technologický park. Plán mobility Český technologický park Brno
  2. 2. Dobré zprávy jsou, že více než polovina respondentů je ochotna na cestu do práce častěji využívat kolo, MHD, začít využívat spolujízdu nebo chodit pěšky. Zaměstnanci by do práce dojížděli častěji na kole za následujících podmínek: • vyšší bezpečnost provozu (24 % argumentů) • lepší propojení cyklostezek a cyklopruhů (22 %) • lepší šatny a více sprch na pracovišti (shodně 20 %) Zaměstnanci by častěji využívali spolujízdu, pokud by byly zajištěny tyto podmínky: • rezervovaná parkovací místa pro ty, kteří využívají spolujízdu a zároveň finanční motivace ze strany zaměstnavatele (shodně 20 % argumentů) • funkční rezervační systém pro hledání spolujezdců (18 %) Byla založena pracovní skupina, aby řešila problém s mobilitou zaměstnanců a vytvořila pro ně lepší podmínky pro dojíždění. Skupina je tvořena zástupci společností/organizací IBM, Y Soft a Jihomoravského inovačního centra. Ve spolupráci s vedením Českého technologického parku a VUT bude skupina společně usilovat o vytvoření plánu mobility, který podporuje udržitelnou dopravu. Plán mobility: Co bylo... Plán mobility: Co plánujeme... 0% 5% 10% 15% 20% 25% 30% 26% 20% 18% 12% 7% 5% 4% 4% 4% The most often mentined problems of commutingN=1339N=1339N=1339 Nejčastější problémy s dojížďkou do práce V průzkumu na téma dopravní chování z května 2013 jsme obdrželi odpověděli od zhruba 33 % zaměstnanců (1339 lidí) vybraných firem v Českém technologickém parku. Výsledky tohoto průzkumu ukazují, že... • 50 % respondentů se dopravuje do práce z lokality vzdálené méně než 5 km • auto je nejčastější dopravní prostředek • parkovací místa obslouží pouze 1⁄₅ zaměstnanců • řidiči považují za největší problém dopravní zácpy a nedostatek parkovacích míst • pouze 4 % zaměstnanců dojíždějí pravidelně na kole • pouze 4 % dojíždí pravidelně autem jako spolujezdec • uživatelé MHD za největší problém považují přeplněné dopravní prostředky • cyklisté nejčastěji poukazují na problém s bezpečností provozu d motocykl nebo moped 1% vlak 1%kolo 4% auto (spolucestující) 4% kombinace více druhů dopravy 7% chůze 10% MHD 33% auto (řidič) 40% Jak se zaměstnanci dopravují do práce Připojte se k Týdnu mobility a poznejte alternativní způsoby dopravy. V přůběhu Týdne mobility si můžete vyzkoušet elektrokola, nový rezervační systém pro spolu- jízdu a zúčastnit se soutěže o zajímavé ceny. Více informací o výsledcích výzkumu a programu Týdne mobility najdete na www.facebook.com/BrnoMobilityPark. ǟǟ Nový software pro hledání řidičů a spolujezdců bude představen a spuštěn na 1 měsíční testo- vací provoz v říjnu 2013. ǟǟ 1 parkovací místo bude rezervováno jako bene- fit pro ty, kteří se zapojí do spolujízdy.
  3. 3. d Týden mobility v Českém technologickém parku Brno pořádá Nadace Partnerství. Partneři 30. 9. – 4. 10. Koordinátor mobility informuje zaměstnance o Týdnu mobility Akce bude propagována interně a formou plakátů v areálu parku. 7. 10. – 11. 10. Týden mobility: propagace elektrokol a spolujízdy V průběhu týdne si můžete zdarma zapůjčit elektrokolo a zapojit se do sys- tému organizované spolujízdy. Na Facebooku se můžete zúčastnit fotosou- těže a vyhrát zajímavé ceny. Přijďte se podívat na zahájení programu Týdne mobility 7. 10. ve 13 h. 7. 10. – 8. 11. Spuštění software na spolujízdu V průběhu jednoho měsíce si můžete vyzkoušet rezervační online systém na spolujízdu www.djengo.cz. Po zaregistrování můžete jednoduše hledat spolujezdce nebo řidiče pro každodenní cestu do práce. Soutěž Chcete se podělit o své zážitky z každodenní dojížďky do práce? Připojte se k naší fotografické soutěži v Týdnu mobility. Nahrajte fotku z vaší cesty do práce na www.facebook.com/ BrnoMobilityPark, přidejte krátký komentář a vyhrajte slevu na nákup elektrokola nebo půlroční šalinkartu zdarma. Oceníme 2 vítěze: za nejvíce získaných hlasů a za nejlepší ko- mentář. Zaměstnanci využívající rezervační systém na spolujízdu Djengo mohou vyhrát speciální cenu: 1 rezervované parkovací místo na měsíc zdarma! Více informací o spolujízdě a registraci na www.planymobility.cz. Důvody proč jezdit do práce na kole... Přemýšleli jste o jízdě do práce na kole, ale stále se nemůžete odhodlat? Čtěte dál a třeba vás nalákáme...Každou cestou na kole namísto auta ušetříte průměrně 65 Kč denně, což je 24 ti- síc Kč ročně. Taková suma už stačí na nákup nového kola nebo třeba 4 roční šalinkarty! Program Týdne mobility Tentoletákbylvytištěnnarecyklovanýpapír.

×