Share point microsoft

233 views
165 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
233
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Share point microsoft

 1. 1. ECM SoftwareHakan Dikbaşhakandikbas09@gmail.comSharePoint-Microsoft
 2. 2. SharePoint—SharePoint, Microsoftun geliştirdiği şirket içi dokümandeğişimini ve versiyonların kullanımınısağlayan, Windows SharePoint Services 3.0 ve Asp.Net2.0 temelleri üzerine kurulu pakettir. Sharepoint PortalServer uygulaması altı önemli başlık altındadüşünülebilir;—Bilgi paylaşımı—Doküman yönetimi—Gelişmiş arama fonksiyonları—Form Servisleri—Excel Servisleri ve BDC(Business Data Catalog)
 3. 3. SharePoint Portal ServerınÖzellikleri—Doküman ortak çalışma özelliği—Versiyon kontrolü—Workflow sistemi (belgelerin dijital ortamdaonaylanması ve yayınlanması)—Güvenlik—İndeksleme ve arama—Belgelerdeki değişikliklerden haberdar olma.
 4. 4. SharePoint Özellikler
 5. 5. SharePoint-SitelerBütün hizmetleri bir arada sunan bir mağaza,Site oluşturmada kullanılacak tüm araçlarısunar,Site yönetimini kolaylaştıran tek bir alt yapısağlar.Farklı siteler olmasına rağmen tek bir tanıdıksistem sunar.
 6. 6. SharePoint Siteler: AvantajlarBilgiler kolayca paylaşılır ve yayınlanır,Herkes rahatlıkla kullanabilir,Kişisel deneyimler sunulur.
 7. 7. Siteler: Başlıca ÖzellikleriSharepoint Şeridi
 8. 8. Siteler: Başlıca ÖzellikleriKullanıma hazır Web bölümleri
 9. 9. SharePoint-TopluluklarÇalışanların kendileri için en verimli şekildebirlikte çalışmasına olanak sağlar.
 10. 10. SharePoint Topluluklar: AvantajlarBirlikte çalışma,Güvenilir işbirliği platformu,Topluluk çözümlemelerinin değeri.
 11. 11. Topluluklar:Başlıca ÖzellikleriProfil
 12. 12. Topluluklar: Başlıca ÖzellikleriEtiketler
 13. 13. SharePoint: İçerikKurumsal içerik yönetimini kolaylaştırıyor,Geleneksel içerik yönetimini, sosyal yeteneklerive güçlü arama özelliklerini bir arayagetirerek kullanması kadar yönetilmesi dekolay çözüm sağlıyor.
 14. 14. SharePoint İçerik: AvantajlarÜretkenliği ve bilgi değerini arttırır,Uyumluluğu teşvik eder,Riski azaltır,Daha az sistem, daha kolay entegrasyonsağlar.
 15. 15. İçerik:Başlıca ÖzellikleriHer Yönden Uyumluluk
 16. 16. İçerik:Başlıca ÖzellikleriBelge Setleri
 17. 17. SharePoint-AramaÇalışanların işlerini tamamlamak için ihtiyaçduydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur,İntranet üzerinde arama ve kişi aramaözellikleri ile arama odaklı uygulamalaroluşturmaya yönelik bir platformun tümünütek bir uygun maliyetli altyapı ile sağlar.
 18. 18. SharePoint Arama- Avantajlarİçeriği daha hızlı bulmak,Çalışanların bağlanmasına yardımcı olmak,Arama deneyimlerini özelleştirmek.
 19. 19. Arama:Başlıca ÖzellikleriMeta veri odaklı gezinme
 20. 20. Arama:Başlıca ÖzelliklerKişi ve uzmanlık arama
 21. 21. SharePoint-İş Zekasıİş Zekâsı, herkesin iyi kararlar almak için ihtiyaçduyduğu bilgilere erişmesini sağlar.Etkileşimli panolar ve karneler gibi güçlüözellikler sayesinde çalışanlar belirliihtiyaçlara çözüm getirmek amacıylaveritabanları, raporlar ve iş uygulamalarındakibilgileri kullanabilir.
 22. 22. İş Zekası:AvantajlarTüm çalışanların karar alıcı niteliğine yardımcıolur,Şirketin etkinliğini arttırır,BT departmanlarını daha verimli kılar.
 23. 23. İş Zekası:Başlıca ÖzelliklerAyrıştırma Ağacı
 24. 24. İş Zekası:Başlıca ÖzelliklerPanolar
 25. 25. SharePoint:İş Süreçleriİşbirliği çözümlerini birleştirmek, bağlamak veyapılandırmak için kullanabileceğiniz yapıtaşları sağlar.Basit sitelerden karmaşık uygulamalara kadarçeşitli özel çözümleri kullanarak belirli işihtiyaçlarını hızla yanıtlayabilirsiniz.
 26. 26. İş Süreçleri:AvantajlarKod kullanılmadan hızla SharePoint çözümlerioluşturulur,Şirket veri değerleri ortaya çıkar,Son kullanıcı çözümleri kontrol altında tutulur.
 27. 27. İş Süreçleri:Başlıca ÖzelliklerAccess Hizmetleri
 28. 28. İş Süreçleri:Başlıca Özelliklerİş Bağlantı Hizmetleri
 29. 29. SharePoint 2013 Yenilikler!Site tasarımı çok kolay,Azure Workflow,Hem windows hem mobil işletim sistemleri.

×