Využití sociálních sítí pro realitní web

1,647 views
1,551 views

Published on

Prezentace Martina Vinše na semináři internetového marketingu pro realitní kanceláře.

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,647
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
209
Actions
Shares
0
Downloads
14
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Využití sociálních sítí pro realitní web

 1. 1. Využití sociálních sítípro realitní web Martin Vinš – Effectix.com
 2. 2. Sociální sítě v ČR Obrovský boom sociálních sítí cca začátek 2009 – nástup Facebooku. Až postupem času začali české firmy objevovat možnost komerčního využití sociálních sítí. Oproti zahraničí, konkurence stále spí. Obrovský potenciál FB a jiných sítí je využit nulově nebo velmi málo. Facebook (www.facebook.com) – v současnosti 3 430 000 uživatelů v ČR. Možnost mnoha komerčních aktivit, virálního marketingu atd. Twitter (www.twitter.com) – cca 65 tisíc aktivních účtů v ČR. Není česká lokalizace. Objevují se zde autoritativní osobnosti – novináři, celebrity atd. Google Plus (https://plus.google.com/) – cca 60 – 70 tisíc aktivních uživatelů. Nepřináší mnoho nového oproti FB. Komerční využití velmi malé . Firemní stránky. Do budoucna možnost AdWords. Zajímavé propojení s fulltextovým vyhledáváním.
 3. 3. Jak využít Facebook? Reklama! Klasická PPC reklama (dvojího typu – na profil x web). Perfektní možnost zacílení na cílovou skupinu. Dobré ceny za klik oproti například Skliku (u konkurenčních výrazů).
 4. 4. Jak využít Facebook? Firemnístránky. Vytvoření a komunikace na firemních stránkách (Vytvoření komerční FB stránky. Získávání fanoušků. Vzájemná komunikace. Možnost zvýšení důvěryhodnosti, nutnost zvládat krizovou komunikaci – nespokojení zákazníci. Možnost propojení FB stránky s korporátním webem – pluginy, widgety).
 5. 5. Firemní stránky na Facebooku –co komunikovat? Zajímavé novinky z firmy, úspěchy – vkládat odkazy Tipy na zajímavé nemovitosti (nepřehánět) – vkládat odkazy Upozornění na akce a akční nabídky Slevy pro fanoušky, soutěže pro fanoušky Konkrétně - Makléř měsíce, sponzoring, nemovitost měsíce, videa, fotografie zajímavých oblastí (bydlení na Barrandově), pokládání otázek za účelem reakce a diskuze fanoušků (kontroverzní otázky), seznamy a žebříčky (top bydlení v Praze), rady pro prodávající i nakupující. TIP – veřejné profily makléřů. Tvorba sítě doporučení a sdílení zajímavých nemovitostí. Potenciál domlouvat si schůzky přes FB.Komunikace na FB může být neformální. Lidé si sem chodí hrát hry, pobavit se, dozvědět se informace. Správce firemní FB stránky by toto měl brát v potaz.
 6. 6. Jak využít Facebook? Aplikace! Vedle FB komunikace na profilu či FB PPC reklamy, lze díky obrovským možnostem vývojářské Facebook platformy (http://developers.facebook.com) realizovat téměř jakoukoliv aplikaci přímo na Facebooku, která je pro Vás marketingově využitelná. Typickým příkladem jsou slevové kupony, akce, soutěže, hry a tzv. vstupní stránky (landing pages) – lákající stát se fanouškem. Pro Reality využitelné například také exporty nemovitostí (tzv.) Facebook Window) či virtuální prohlídky nemovitostí.
 7. 7. Jak využít Facebook? Aplikace! Příklad: Byty Budějovice
 8. 8. Propojení Facebookových aktivit sVaším webem. Pomocí mnoha variant tzv. widgetů lze bezproblémově Facebookovou stránku propojit s Vaším firemním webem. Je zde vidět aktivita fanoušků, počet fanoušků, vaše příspěvky na zdi atd. Kromě widgetů, lze doporučit možnost sdílení na sociálních sítích na každé kartě nemovitosti (doporučení x šíření). Forma – doporučit, líbí. Vhodným a jednoduchým řešením sdílení stránek na FB a ostatních soc. sítích je náš produkt Social Link (ukázka výše a na webu www.andrstova.cz – půdní vestavby)
 9. 9. Příklady FB stránek realitníchkanceláří či developerů http://www.facebook.com/bytymalesice (SiDi - bytymalesice.cz) http://www.facebook.com/hitreality (Hitreality.cz – exporty nemovitostí přímo jako Facebook aplikace) http://www.facebook.com/pages/REMAX- %C4%8Cesk%C3%A1-republika-realitn%C3%AD- r%C3%A1dce/345400991228 (Re/MAX realitní rádce) http://www.facebook.com/ekospol (Developer Ekospol) http://www.facebook.com/pages/Realitn%C3%AD- makl%C3%A9%C5%99-Bc-Eva-Viktorinov%C3%A1-REMAX- Power/380899490401 (Veřejný profil makléře) http://www.facebook.com/pages/Realitn%C3%AD- kancel%C3%A1%C5%99-Honz%C3%ADk/267819976918 (RK Honzík)
 10. 10. Ostatní sociální sítě Google Plus – nová sociální síť Googlu. Viditelně kopíruje Facebook. Pravděpodobnost silného propojení s ostatními službami Google (fulltext, AdWords, Maps). Možnost vytvoření firemní stránky (https://plus.google.com/pages/create) Flickr.com – sociální síť pro sdílení fotografií. Velmi nepřímo lze využít pro reality – nemovitosti, foto z různých lokalit. Možnost vkládat odkazy a tím zvyšovat návštěvnost. Linkedin.com – sociální síť pro „profesionály“. Slouží pro PR specialisty. V ČR zaznamenává růst v roce 2011. Lze využít k vytvoření profilů makléřů (důvěryhodnost). Limitující je absence české jazykové mutace. Twitter.com – populární celosvětově. V ČR velmi slabě využíván. Z firemních účtů je známější pouze Twitter Vodafone CZ. Potenciál pro realitní makléře a kanceláře s českou jazykovou mutací.
 11. 11. „Skryté výhody“ sociálních sítí prováš web Každý zpětný odkaz se počítá (SEO) – tzn. odkazy z Facebooku, Twitteru i Google plus i jiných mají svoji váhu pro fulltextové vyhledávače. Vkládáním odkazů na Váš profil , můžete navýšit návštěvnost hlavních stránek. Aktivita tlačítka plus 1 má „nepotvrzený“ vliv na fulltext Googlu (Google plus). Na českém Twitteru jsou aktivní zejména„autority“. Mohou Vám udělat zajímavé PR. Dejte vždy na web možnost nemovitosti či jinou stránku (zejména obsahově zajímavou) na webu sdílet na soc. sítích. Přirozené sdílení mezi lidmi Vám může zajistit překvapivou návštěvnost bez nákladů (například pomocí Social Linku)
 12. 12. Děkuji za pozornost Prostor pro vaše dotazy? Kontakt: http://www.effectix.com/cz/konzultanti

×