• Share
 • Email
 • Embed
 • Like
 • Save
 • Private Content
Jak mít úspěšný a účinný realitní web
 

Jak mít úspěšný a účinný realitní web

on

 • 1,698 views

Prezentace Martina Vinše na semináři o internetovém marketingu pro majitele a marketéry realitních kanceláří.

Prezentace Martina Vinše na semináři o internetovém marketingu pro majitele a marketéry realitních kanceláří.

Statistics

Views

Total Views
1,698
Views on SlideShare
1,495
Embed Views
203

Actions

Likes
0
Downloads
6
Comments
0

3 Embeds 203

http://www.effectix.com 201
http://www.linkedin.com 1
https://www.linkedin.com 1

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft PowerPoint

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

  Jak mít úspěšný a účinný realitní web Jak mít úspěšný a účinný realitní web Presentation Transcript

  • Jak mít úspěšný aúčinný realitní web Martin Vinš – Effectix.com
  • Web musí plnit své cíle Díky marketingu, reklamě či jiným zdrojům máme pravidelnou návštěvnost webu. Tu je třeba maximálně využít. Lidé by na webu měli dělat to, k čemu byl vytvořen. Tedy, web by měl plnit své cíle. Cíle realitního webu – získávat poptávky, kontakty na potenciální zájemce o realitní služby, navyšovat povědomí o značce, odeslané formuláře na konkrétní nemovitosti konkrétního makléře.
  • Faktory úspěšného webu Použitelnost! – web je použitelný (uživatelé se na něm neztrácejí a jednoduše zde najdou co hledají) Pravidla – snadná identifikace, čtivost a viditelnost obsahu, rozložení hlavních prvků layoutu, vyhledávání, rychlost načítání, personalizace, chybová stránka) Důvěryhodnost! – web je důvěryhodný a přesvědčivý (aktuality, novinky, články, reference, případové studie, fotografie makléřů, ceníky, ohlasy zákazníků, 100% funkčnost, sponzoring, celebrity, žebříčky, sociální sítě) Obchodní účinnost! – web cílí na konverzi (obecné i personalizované formuláře, tlačítka, zpětná vazba, online chat, A/B testování, přehledný detail nemovitosti)
  • Prostředky úspěšného webu V Effectixu používáme zkratku WEO (web efficiency optimization) – Optimalizace účinnosti webu (http://www.effectix.com/cz/weo) Mezi metody optimalizace účinnosti patří – dodržování pravidel použitelnosti dle vypracované analýzy, A/B testování pomocí Google Website optimizeru, Analýza klikacích map (tzv. Heat Mapy) a následný redesign webu, tvorba důvěryhodného obsahu (Copywriting – texty na web), Uživatelské testování.
  • Základní pravidla použitelnosti Každá stránka by se měla odkazovat na úvodní stránku a na hlavní stránku sekce, ve které se nachází. Umístění základních prvků webu (logo, navigace, hlavní nadpis) by mělo být konzistentní na všech stránkách webu. Stránka by měla být vizuálně rozdělena do logických bloků. Měla by být použita vizuální hierarchie pro rozlišení důležitých a méně důležitých prvků. Úvodní stránka by měla uživatele informovat o účelu webu a ukázat mu, co může na webu najít. Na každé stránce by mělo být uživateli zřejmé, kde se v rámci webu nachází.
  • Příklady použitelnosti - Homepage RK Maxima
  • Příklady použitelnosti - Homepage RK MM Reality
  • Příklady použitelnosti - Detail RK MM Reality
  • Příklady použitelnosti - Detail RK Next Reality
  • Základní faktory důvěryhodnosti –realitní web Důvěryhodnost můžeme ovlivnit pouze nepřímo Tvorba aktualit a novinek z realitního trhu – cenové mapy, realitní rádce, oblíbené lokality, trendy Velké a kvalitní fotografie detailu nemovitosti (ve velkém rozlišení). Fotografie makléře u každé nemovitosti. U každé nemovitosti více možností kontaktu – mail, telefon, formulář. Nejlépe i konkrétní reference makléře, hypoteční kalkulačka u prodeje, výrazně celková cena včetně poplatků u pronájmů. Ohlasy spokojených klientů na úvodní straně. Komunikace hlavních výhod a přidané hodnoty oproti konkurenci. Na stránce „O nás“ jasná a stručná historie firmy včetně fotografií vedení. Na stránce kontakty adresa, telefon, mapka, otevírací doba, MHD, povinné údaje (IČ, DIČ) atd. Provázání webu se sociálními sítěmi – ukázka aktivity a komunikace s fanoušky. Chlubení se – „sponzoring, certifikáty, celkový počet nemovitostí v nabídce, etické kodexy makléřů, realitní blog“.
  • Zajímavé příklady budovánídůvěryhodnosti - reality Ohlasy klientů na Next Reality Právní poradna RK Evropahttp://www.rkevropa.cz/poradna/pravni TV Bezrealitky (http://tv.bezrealitky.cz/) Mapa realit na http://chirs.cz/ -Google Maps API
  • Základní faktory obchodníúčinnosti (navyšování konverze) –realitní web 100% funkčnost kontaktních formulářů. Formuláře musí být jednoduché. Tlačítko „Odeslat“ musí být barevně kontrastní ke zbytku stránky. Kromě perfektních fotografií obsahuje karta nemovitosti například video či 3D prohlídku. Na vyplněný formulář je optimální reagovat do 24hod. Uživatel má mít k dispozici informaci co se stane, když formulář vyplní (kdo se mu ozve, kdy a co může očekávat) Formulář by měl být pod každým detailem nemovitosti. Spolu s ním i telefonní a mailový kontakt na konkrétního makléře, který má nemovitost na starost. Celková cena musí být barevně i velikostně zvýrazněna oproti zbytku obsahu. V detailu nemovitosti by měl být výpis „podobné nemovitosti“ z hlediska lokality, dispozice a ceny bytu. Možnost sdílet kartu nemovitosti na soc. sítích či poslat ji přátelům po mailu.
  • Analytické nástroje pro WEO Google website optimizer (A/B testování) (http://www.google.com/websiteoptimizer ) Klikací mapy MyX (http://www.myx.cz)
  • Shrnutí – WEO pro realitky Web by měl plnit základní pravidla použitelnosti (lidé se na webových stránkách pohybují mnoho let velmi podobně) – možností je audit použitelnosti a konkrétní návrh redesignu. Tvořte kvalitní obsah webu, který by měl nepřímo budovat Vaši důvěryhodnost – reference, novinky, fotografie, hlavní výhody. Optimalizujte hlavní typy stránek (šablony) – homepage, výběr nemovitosti, detail nemovitosti například pomocí A/B testování či uživatelského testování Měřte a vyhodnocujte výsledky WEO (pomocí nárůstu konverzí) Testuje, testujte, testujte!!
  • Děkuji za pozornost Prostor pro vaše dotazy? Kontakt: http://www.effectix.com/cz/konzultanti