Your SlideShare is downloading. ×
 • Like
Jak efektivně dělat SEO pro weby v segmentu realit
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Now you can save presentations on your phone or tablet

Available for both IPhone and Android

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply

Jak efektivně dělat SEO pro weby v segmentu realit

 • 1,260 views
Published

Prezentace Martina Vinše na semináři o internetovém marketingu určeného pro marketingové pracovníky a majitele realitních kanceláří.

Prezentace Martina Vinše na semináři o internetovém marketingu určeného pro marketingové pracovníky a majitele realitních kanceláří.

Published in Business
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Be the first to comment
  Be the first to like this
No Downloads

Views

Total Views
1,260
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3

Actions

Shares
Downloads
10
Comments
0
Likes
0

Embeds 0

No embeds

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  No notes for slide

Transcript

 • 1. Jak efektivně dělatSEO pro weby vsegmentu realit Martin Vinš – Effectix.com
 • 2. SEO – cíle, prostředky (reality) SEO (Search engine optimization) – cílem SEO je maximalizovat „kvalitní“ návštěvnost z fulltextových vyhledávačů (Seznam, Google). Kvalitní návštěvností se rozumí návštěvnost z relevantních klíčových slov, kterou zadává do vyhledávače Vaše cílová skupina (zájemci o bydlení). Pozice klíčových slov jsou spíše prostředkem SEO, nikoliv cílem. Výjimka – brandová větev SEO (chci být vidět, chci být známý)
 • 3. Důvody pro SEO v segmentu realit Existují tisíce nebo spíše desetitisíce relevantních klíčových slov a frází v segmentu realit, která lidé denně zadávají v hojném počtu do vyhledávačů. Výsledky fulltextového vyhledávání vnímají lidé lépe než výsledky PPC reklamy (placený segment). Očekávají na prvních pozicích lídra trhu, nejlepší nabídku. Největší realitní portály (sreality.cz, realitymix.cz) dávají do optimalizace nemalé částky. Svoji vysokou návštěvnost tak získávají i díky vyhledávačům. Možnost lokálního zacílení = nižší výdaje na SEO!!!
 • 4. Důvody pro SEO v segmentu realit Příklad úspěšného SEO webu jedné z největších RK v ČR Vyhledávače zajišťují po celý rok 2011, 54% veškeré návštěvnosti webu. Odkazující stránky (sreality.cz, realitymix.cz a ostatní realitní servery pouze 28%).
 • 5. Důvody proti SEO v segmenturealit Obrovská konkurence u obecných výrazů (reality, realitní kanceláře, nemovitosti) - (ještě, že máme možnost lokálního zacílení !!) Delší doba realizace a viditelných výsledků oproti mediální reklamě či PPC kampaním. Většinou vysoké náklady na startu SEO (nutnost předělat stránky?!)
 • 6. Prostředky a metody SEO vsegmentu realit Hloubková analýza klíčových slov, která bude vycházet z Vaší cílové skupiny a vaší specializace. Využití lokálního zacílení dle specializace Vaší RK (byty Praha, pronájem bytů Praha 4, novostavby Vysočina, Pozemky Praha Západ, Byty Plzeň – Bory, Nemovitosti Brno, Byty Žižkov) Využití tematického zacílení dle specializace Vaší RK (byty, pronájem bytů, prodej bytů, novostavby, rodinné domy, komerční nemovitosti, pozemky, spolubydlení, vily a luxusní nemovitosti)
 • 7. Kde najdu dobrá klíčová slova Seznam (http://search.seznam.cz/stats?collocation=klicove- slovo) - hledanost Seznam Sklik (https://www.sklik.cz/navrh-klicovych-slov) – hledanost, odhad konkurence, trendy Google – hledanost i odhad konkurence (https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal) Google – trendy (www.google.com/trends) - Dobrá analýza klíčových slov od profesionálů stojí od10ti tisíc výše.
 • 8. Vhodná struktura menu(architektura webu) Pokud máte stanovena klíčová slova, je třeba je na web implementovat , tedy ho upravit. Začít musíme strukturou menu. Struktura menu musí být rozdělena dle analýzy klíčových slov – ideálně dle typu nemovitosti v první kroku a ve výběru lokality v druhém kroku (viz. Příklad – www.rscs.cz).
 • 9. Optimalizace vstupních stránek Jednotlivé stránky struktury menu je třeba optimalizovat, tzn. zvolit jaká stránka je vhodná na jaký výraz a co je k tomu potřeba. Vstupní stránky jsou např. úvodní, typ nemovitosti, nemovitost – lokalita, detail nemovitosti Stránka s nabídkou podnájmu v Praze 5, musí být optimalizována na Slovní spojení „Pronájem bytů Praha 5“. Optimalizovaná vstupní stránka má klíčový výraz (slovo) v titulku, popisku, nadpisech, alternativním textovém popisu obrázků a foto, v textu a zejména v textech zpětných odkazů vedoucích na tuto stránku.
 • 10. Příklad optimalizované vstupnístránky http://www.rscs.cz/byty/prodej/praha/ - stránka je optimalizována na výrazy (prodej bytů Praha, byty na prodej Praha)
 • 11. Možné onpage faktory SEO (nastránkách) Vhodná struktura menu reflektující vstupní stránky na základě hloubkové analýzy klíčových slov. Klíčové slovo (slova) je obsaženo v titulku, URL adrese, popisku, nadpisu, ALTu a textu stránky. Stránky mají originální textový obsah (realitní rádce, okénko makléře, cenové mapy, aktuality a novinky, hypoteční kalkulačky atd.) Stránky jsou navzájem interně prolinkované (drobečková navigace, wikipedia styl) Struktura zdrojového kód webu neobsahuje u zásadních prvků stránky překážky pro indexaci vyhledávači (JavaScript, Flash) Jednotnost URL adres (eliminace základních duplicit)
 • 12. Možné offpage faktory SEO (mimostránky) Offpage faktory stránky nemůže přímo ovlivnit správce webu. Jedná se o faktory mající vliv na optimalizaci a jsou mimo stránky webu samotného – zpětné odkazy. Zpětný odkaz – každý hypertextový odkaz vedoucí z jiné domény na jakoukoliv podstránku Vašeho webu. Co rozhoduje – počet a kvalita zpětných odkazů. Kvalita i kvantita zpětných odkazů má zásadní význam na pozici Vašich stránek po zadání klíčových slov. Vyhledávače hodnotí oba faktory pomocí svých vlastních veličin (PageRank, S-rank).
 • 13. Zpětné odkazy – kolik jich mám? Velikost Pageranku a S-ranku nabývá každá stránka Vašeho webu. Lze je zjistit například na www.ranky.cz či v rozšíření pro prohlížeč Firefox (Seznam lištička, Google Toolbar). Nástroje na zjištění zpětných odkazů - https://www.majesticseo.com/, http://www.opensiteexplorer.org Google Webmaster Tools (počet odkazů, které bere Google) Odkazy by měli vést nejen na úvodní stranu, ale zejména na vstupní stránky. Vedle celkového počtu odkazů je naprosto zásadní z kolika unikátních domén odkazy jsou. Je lepší mít 100 odkazů ze 100 domén než 1000 odkazů z 1 domény. V textu zpětných odkazů by mělo být klíčové slovo. Čím konkurenčnější výrazy (Reality), tím je třeba více zpětných odkazů (platí zejména pro Seznam). Tzn. například na výraz „Prodej bytů 2+kk Liberec“ stačí pár kvalitních odkazů.
 • 14. Metody budování zpětných odkazů Registrace do všeobecných katalogu www stránek Registrace do oborových katalogů www stránek Výměna odkazů (obchodní partneři) Nákup odkazů (SEO agentury) Tvorba podpůrných ministránek obsahujících odkazy na mateřský web (Blogy, weby makléřů, weby zajímavých nemovitostí, weby věnující se konkrétní oblasti realit, weby věnující se konkrétní lokalitě – Barrandov, Podolí, Žabovřesky) Distribuce SEO PR článků (obsahující odkazy) Nákup profesionálních PR článků (obsahující odkazy) Linkbaiting (lákání zpětných odkazů)
 • 15. Analytické nástroje na „měřeníSEO“ Nárůst konverzních cílů (počet poptávek, telefonátu makléřům, odeslané formuláře) Navýšení návštěvnosti (celkové) díky fulltextu Navýšení počtu klíčových slov zajišťujících provoz (návštěvnost) webu Google Analytics (www.google.com/analytics) Effectix Analyzer (www.analyzuj.cz)
 • 16. Příklady dobře optimalizovanýchrealitních webů. Velké realitky – http://www.remax-czech.cz http://www.rscs.cz http://www.mmreality.cz http://www.nextreality.cz Menší realitky – http://www.patoma.cz http://www.lexireal.cz/cs http://www.kareality.cz
 • 17. Shrnutí – SEO pro realitky Získejte důkladnou analýzu klíčových slov reflektující Vaše lokální zacílení a specializaci na druhy nemovitostí. Upravte stránky, zejména jejich struktura tak, aby odpovídala zvoleným klíčovým slovům. Optimalizujte vstupní stránky – upravte onpage faktory, zajistěte kvalitní obsah Budujte dlouhodobě zpětné odkazy (linkbuilding není nikdy jednorázová záležitost) Měřte a vyhodnocujte výsledky SEO Testuje, testujte, testujte!!
 • 18. Děkuji za pozornost Prostor pro vaše dotazy? Kontakt: http://www.effectix.com/cz/konzultanti