iMarketings SEO audits

508 views

Published on

SEO audit example

Published in: Marketing
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
508
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
234
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

iMarketings SEO audits

  1. 1. bezmaksas SEO audits Mājas lapas adrese: www.klients.lv 1 Lapas domēns: Domēns no SEO optimizācijas viedokļa ir atbilstošs izvēlētajam projektam Jā, pilnībā X daļēji Nē Domēna paplašinājums konkrētajam projektam ir izvēlēts piemērots, jo komercdarbības lokalizācija un ģeogrāfija sakrīt ar domēna rģiona piederību (Latvija, .lv). Domēna vecums - pirmo reizi reģistrēts 15.04.2012. 2 Mājaslapas ielādes ātrums: ātrums testēts ar rīku: pingdom.com ielāde vidēji 3.20 sekundēs Mērītājs lapai piešķir vērtību 86% no 100% (ideāls). Kopumā tas ir vidējs rādītājs. Lai uzlabotu šo rezultātu, nepieciešama dzīļāka rezultātu analīze un interpretācija. 3 Lapas struktūra: 3.1. H tegu izmantošana H tegi satura formatēšanai lapā ir izmantoti: Jā X Nē Ir izmantoti, bet izmantošana nav korekti veikta. Piemēram, ar H1 atzīmēta hipersaite. Netiek izmantoti pārējie H tagi (H2, H3...).
  2. 2. 3.2. Alt tegu izmantošana Jā X Nē Alt tegi lapā nav izmantoti vispār. Līdz ar to meklētājs nespēs atrast un kontekstuāli sasaistīt lapā izvietotos attēlus ar lapas saturu. 3.3. Satura apjoms atbilstošs Jā X Nē Satura apjoms sadaļās kopumā ir atbilstošs. Vēlams papildu saturs sadaļā A, B. (reālā audita dokumentā būs norādītas konkrētas saites) 3.4. Dublēts saturs Lapā ir konstatēts dublēts saturs, kas ir kopēts no citiem resursiem. Šāda darbība no meklētāju puses tiek uzskatīta par sliktu praksi un sodīta ar pozīciju pazemināšanu meklēšanas rezultātos. 4 Norādes meklētājam (tegi): 4.1. Meta title izmantots X nav izmantots Automatizēti, nav pielāgoti uzņēmējdarbības specifikai. Neatbilst satura sadaļām, atkārtojas 4.2. Meta description izmantots X nav izmantots Automātiski ievilkts ar meta-title 4.3. Rel=”canonical” tegs izmantots nav izmantots X Nav izmantots, bet būtu nepieciešams. Risinājums kopētā satura izmantošanai, kas parādās vairākās sadaļās. 4.4. Rel=”alternative” tegs izmantots X nav izmantots Nav, šajā mājas lapā konkrētā tega izmantošana nav nepieciešama 4.5. Nofollow meta tegs izmantots X Nav, nevajag nav izmantots
  3. 3. 4.6. Robots.txt izmantots nav izmantots X Robots.txt fails būtu noderīgs, jo ir lapas, ko nevajag indeksēt. Piemēram, lapas, kurās ir lietotāju autorizācija. 4.7. Lapas XML karte (sitemap) Lapas karte nav izveidota. Lapa ir pietiekami apjomīga, un lapas karte noteikti palīdzētu meklētājam lapu nolasīt, kas savukārt uzlabotu meklēšanas rezultātus. 5 Saišu servera atbildes kodi Rezultāts: 200 kods (lapa atrasta): 32 301 kods (lapa pastāvīgi pāradresēta): 11 400 kods (lapa nav atrasta): 4 Būtu vērts pārbaudīt, kādu iemeslu dēļ šīm saitēm tiek atgriezts 400 kods. Pieaugot saišu skaitam ar šadu atbildi, var tikt pazeminātas mājas lapas indeksēto lapu pozīcijas meklēšanas rezultātos. 6 Koda pārbaude Kodā konstatētas: 82 kļudas, 7 brīdinājumi 7 Lapas reitings (Pagerank) Page rank 2 (vidēji zems rādītājs). Nepareizi veidota ienākošo saišu struktūra, vairāk skat. zemāk pie lapas komunikācijas. 8 Lapas komunikācijas aktivitāte (ienākošo/izejošo saišu attiecība...) Maza ienākošo un izejošo saišu attiecība - 0.014, dublēto saišu skaits - 42, 28% no visām saitēm. Lapa nav populāra, uz to tikpat kā neatsaucās citi interneta resursi.
  4. 4. 9 Aktivitāte sociālajos tīklos Aktivitāte sociālajos tīklos neliela un neregulāra. Tas ir signāls meklētājam, ka lapa nav populāra un tai nav jāatrodas top meklēšanas rezultātos. 10 Apkopojums (esošā situācija, veicamie darbi, rezultātu un laka prognoze) Mājas lapas stāvoklis no SEO viedokļa ir sekojošs: Lapas domēns - konkrētajam biznesa projektam atbilstošs Lapas ielādes ātrums - 3,2 sekundes, salīdzinoši labs, tiek piešķirts indekss: 86/100 Iekšējā mājas lapas SEO optimizācija praktiski nav veikta. Tā rezultātā informācijas atspoguļojums indeksētajos meklējumu rezultātos nav konsekvents - meklētājs rezultātos uzrāda nevis uzņēmuma sagatavotu, konspektīvu, uz darbību aicinošu informāciju, bet gan gadījuma izvilkumus no mājas lapas satura. Nav veikts satura formatējums, izmantojot H tegus, Alt tegus, nav lapas XML kartes, nav robots.txt faila, konstatēts dublēts saturs. Lai sakārtotu iepriekš minētās lietas (veiktu mājas lapas iekšējo SEO optimizāciju), nepieciešamas 5 - 10 darba dienas. Precīzi darba termiņi tiek noteikti, kad tiek precizēta sadarbība - noskaidrots, vai klientam būs nepieciešams darba plāns ar precīzām norādēm un nepieciešamo informāciju, ko nodot realizācijai mājas lapas administratoram, vai arī darbu veikšana pilnībā tiks uzticēta pakalpojuma sniedzējam. Jāvienojas par termiņu, kādā klients var novērst dublēto saturu. Mājas lapas ārējā optimizācija nav veikta. Ienākošo un izejošo saišu proporcija ir liela. Ārējā saites ir veidotas neprofesionāli gan no satura vietņu izvēles, gan no pašu saišu izveides viedokļa, kā rezultātā Google šādu rīcību sodīs ar pozīciju samazināšanu meklēšanas rezultātos. Sociālie tīkli ir izmantoti neregulāri un to izmantošanas veids nesniedz atbalstu mājas lapas pozīciju uzlabošanai (SEO). Ārējā SEO optimizācija ir ilgtermiņa process. Lai sasniegtu pozīcijas un tās noturētu ilgtermiņā, ir nepieciešams pastāvīgs darbs. Parasti lielāks darbs tiek ieguldīts, lai pozīcijas sasniegtu un mazāk darba pozīciju noturēšanai. Lai sasniegtu pozīcijas stratēģiskajiem atslēgas vārdiem, pirmajā lapā (10 - 4 pozīcijas) nepieciešami 3 - 6 mēneši, sasniegt top pozīcijas (1 - 3), 6 - 9 mēneši.
  5. 5. 11 SEO optimizācijas piemērs (case study) Mūsu klients: mēbeļu ražošanas uzņēmums, kas ražo masīvkoka mēbeles un piedāvā Latvijas tirgū. Līdz sadarbībai pamatā izmantoja reklāmas iespējas ziņu portālos un 2x gadā aktīvajā sezonā izmantoja arī reklāmu televīzījā. Klienta izaicinājumi: vēlme nodrošināt pastāvīgu apmeklētāju pieplūdumu un līdz ar to ilgtermiņā prognozējamus pārdošanas apjomus. Reklāmas aktivtātes ziņu portālos sniedz īstermiņa rezultātu. Reklāmas efekts televīzijā bija mainīgs, savukārt ieguldījums un risks salīdzinoši liels. Pirmo gadu ļoti labi rezlutāti, savukārt nākamajā gadā uz 1/2 mazāki un trūkst informācijas, kas izskaidrotu šo izmaiņu. Ir vēlme salīdzināt dažādus kanālus precīzi nosakot, no kurienes klients ir atnācis. Klienta risinājums: imarketings.lv klientam palīdzēja piesaistīt klientus internetā, izmantojot SEO optimizāciju. Tika veikta klienta mājas lapas iekšējā un ārējā optimizācija, uzlabotas produkta pasūtīšanas iespējas: pārdošanas stimuli, kontaktforma, piedāvājuma noformējums. Rezultāts: Pēc SEO optimizācijas uzsākšanas, ievērojami palielinājās mājas lapas apmeklējums un jau trešaja mēnesī klients bija sasniedzis visu laiku lielāko pārdošanas apjomu. Zemāk ir redzama mājas lapas apmeklējuma dinamika, divas nedēļas pēc SEO optimizācijas darbu uzsākšanas. Būtiskākie ieguvumi: palielināti pārdošanas apjomi, zemākas klienta piesaistes izmaksas kā izmantojot iepriekšējo komunikāciju, vairāk prognozējams klientu pieplūdums un skaidra, rezultātu balstīta pakalpjuma apmaksa.

×