Cognity Kurs Excel- Wstawianie daty w Excelu

410 views
326 views

Published on

Na prezentacji przedstawione są możliwości dodawania i edycji dat w programie Excel. Ten krótki samouczek powstał w oparciu o umiejętności zdobyte podczas kursu z programu Excel. Więcej przydatnych porad dotyczących tego programu można znaleźć na stronie www.cognity.pl.

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
410
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
116
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Cognity Kurs Excel- Wstawianie daty w Excelu

 1. 1. Excel samouczek- formatowanie daty w Excelu
 2. 2. Excel samouczek- jak stosować daty w Excelu
 3. 3. Szanowni Państwo, W poniższej prezentacji znajdziecie omówienie zasad wprowadzania dat i godzin do arkusza MS Excel. Tych, którzy chcieliby zapoznać się dokładniej z zagadnieniami związanymi z arkuszem kalkulacyjnym, zapraszamy na kurs Excel, które realizujemy w naszej firmie - na wszystkich poziomach zaawansowania. Więcej informacji, ciekawostek oraz przykładów systematyzujących poznaną wcześniej wiedzę, znajdą Państwo również w Strefie Wiedzy na stronie Cognity.
 4. 4. Excel samouczek- czym są daty i godziny dla Excela oraz jak szybko je wstawiać do komórki • W Excelu często musimy stosować operacje na datach. Z tego wpisu dowiemy się jaka jest najstarsza data, na której możemy pracować w tym programie oraz w jaki sposób szybko wstawić bieżącą datę i godzinę za pomocą skrótów klawiaturowych.
 5. 5. Liczby i godziny oraz liczby całkowite i ułamki Liczby w programie Excel przechowywane są jako liczby całkowite, a godziny jako ułamki dziesiętne. Dzięki takiemu zapisowi, program Excel ten może przeprowadzać takie operacje jak dodawanie, odejmowanie lub porównywanie dat i godzin w taki sam sposób, jak na wszystkich innych liczbach. Liczba porządkowa 1 reprezentuje datę 1900-01-01, dlatego w programie MS Excel nie ma możliwości przeprowadzania operacji na wcześniejszych datach.
 6. 6. Reprezentacja liczb i godzin w Excelu Godziny są przechowywane jako liczby dziesiętne z zakresu od 0,0 do 0,99999, gdzie 0,0 reprezentuje godzinę 00:00:00, a 0,99999 godzinę 23:59:59. Liczby całkowite reprezentujące daty i ułamki dziesiętne przedstawione jako godziny mogą być łączone w liczby mające część całkowitą i część dziesiętną. Przykład: liczba 32211,56002 stanowi datę 1988-03-09 13:2 Można to sprawdzić klikając zmieniając sposób formatowania komórki z liczbowego na format daty i czasu.
 7. 7. Skróty klawiaturowe w MS Excel Aby wstawić: • Bieżąca data CTRL+; • Bieżąca godzina CTRL+SHIFT+; • Jak wstawić bieżącą datę i godzinę? • zaznaczamy komórkę i naciskamy klawisze CTRL+; oraz naciśnij klawisz SPACE, a następnie klawisze CTRL+SHIFT+;.
 8. 8. Cognity Jesteśmy firmą szkoleniowo-doradczą specjalizującą się przede wszystkim w szkoleniach informatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem programów z pakietu Ms Office. Przeszkoliliśmy już setki przedstawicieli klientów korporacyjnych, biznesowych, pracowników instytucji publicznych oraz klientów indywidualnych (zachęcamy do zapoznania się z treścią zakładki referencje na naszej stronie internetowej).
 9. 9. Cognity Proponując najwyższej jakości usługi edukacyjne, umożliwiamy naszym klientom odkrywanie nowych pokładów praktycznej wiedzy, która wpływa na realną poprawę ich wyników oraz podniesienie komfortu wykonywanej pracy. OFERTA FIRMY COGNITY OBEJMUJE: ▶ Szkolenia otwarte ▶ Szkolenia zamknięte (dedykowane dla firm) ▶ Konsultacje ▶ Opiekę poszkoleniową ▶ Doradztwo informatyczne
 10. 10. Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w organizowanym przez nas szkoleniu, zapraszamy do kontaktu: Cognity Szkolenia ul. Dietla 25/5 31-070 Kraków Tel. +48 12 421 87 54 e-mail: biuro@cognity.pl www.cognity.pl Aby być na bieżąco odwiedzaj nas również na portalu Facebook https://www.facebook.com/cognityszkolenia Zapraszamy!

×