IT People-Задзеркалля - Руслан Середюк

791 views
784 views

Published on

В ІТ відсоток розумних людей на квадратний метр значно більший, ніж у деяких інших галузях. Це призводить до того, що порозумітися таким людям зазвичай важче ніж іншим. У кожного свої високі амбіції, розуміння, звички. Коли люди працюють в командах - така різнорідність може, як нашкодити так і допомогти.
У доповіді ми спробуємо розвінчати міфи про програмістів та тестерів, про менеджерів та сейлзів і показати, як ефективно співпрацювати, вчитися та досягати результатів.

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
791
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • На попередньому івенті я розказував про менеджмент очікуваннь замовників, тепер поговоримо співпрацю з людьми, що нас оточуютьСпочатку я думав розвінчувати міфи, що є в інтернеті, але згодом зрозумів, що то вже такий баян,і попса.... Типу девелопер худий і в очках...
 • Стосунки зазвичай можуть важити набагато більше аніж гроші. Багато договорів, заключаються завдяки знайомствам та хорошим відносинам, а не завдяки тому що ціна менша.
 • Буває. Але ж ми розуміємо, що завжди є проекти, що ми називаємо challenge. І є проекти, які ми знаємо і вміємо робити – це девелопери зазвичай нахивають нецікавим. Якщо і попадаються останні – то шукайте challenge – зробіть проект в 2 рази дешевше.Стосовно неціавих проектів – сейлзи інколи можуть до кінця не знати, яка ваша спеціалізація та які проекти ви б хотіли. Сейлзи можуть не знати, які люди зараз вільні.
 • В даний час, у еру конкуренції з Індією, Китаєм та іншими країнами, все важче та важче продати свої послуги. Тому кожен сейлз намагається прикрасити ситуацію. Типу ексра якісні послуги, окрема команда, всі masters of computer science, відносно невисокі ціни, а основне досвід в бізнес області клієнта.Інакше, ви будете отримувати нецікаві, досить прості в реалізації проекти – ніякого challenge. Тому варто приймати те, що вас продали як спеціалістів екстракласу, якими ви можете не бути.
 • Більшість з нас ІТ шників – інтраверти. Не думаю, що ми вміємо добре говорити (хоча підозрюю що це не зовсім правда). Для сейлзів добре підвішений язик – це як сліпе набирання для програміста. Якщо його нема, то робота іде, але повільно і ти відволікаєш мозок на розглядання клави. В іншому випадку, ми сконцентровані на цілі. Так і у сейлзів, говорити – це як дихати... Знають трюки розвідників , можуть читати по губам і тд.
 • Робота сейлзів – знайти замовника, заключити контракт. Ваша робота – закрити контракт на мажорній ноті.
 • ПМ це людина у якої задача здати проект, що відповідає вимогам замовника, так щоб це принесло фінансову користь спонсорам. І це зазвичай відбувається про обмежених часових, грошових та людських ресурсах .
 • ПМ це перш за все фасилітатор. Той хто сприяє, налагоджує.ПМ може не знати всі вимоги на зубок, може не знати всі тонкощі фреймворка (тому він вряд чи вам допоможе пофіксати якусь багу). Але ПМ може знати людей, що вам допоможуть, зарахунок того що 90% роботи ПМ це комунікація.
 • Іцхак Калдерон Адізес — один з провідних світових експертів в області підвищення ефективності ведення бізнесу і урядової діяльності шляхом внесення кардинальних змін, які не породжують хаосу і деструктивних конфліктів, що перешкоджають змінам.«Ідеальний керівник: чому їм не можна стати і що з цього виходить»На зборах по проекту – він завжди сидить мовчки і дає іншим висловитися. Інколи просто задає наводящі питання... Це вся його робота. З іншого боку ПМ – захищає команду від так званих зовнішніх впливів. До команди інколи доходять тільки іскри а не вогонь. У Пма є як мінімум 4 сторони перед якимим він відповідальний – тому і не дивно, що будь яка з них може запідозрити що ПМ – ледар бо не приділяє їм час.
 • Знаючи основи, ПМ може організувати роботу у кожній області і контролювати її виконання.
 • В середньому так і є. З іншого боку я знаю багато прокладів де ПМ мають меншу зарплату, ніж розробники.
 • Є приказка – краще команда де вовк веде стадо овець, а ніж коданда де вівця веде зграю вовків.Тому зрозуміло, що той хто веде команду вперед має бути лідером. І це класно коли ПМ – лідер. Але ж лідер – це людина, що працює на відчуттях, емоціях, генерує геніальні ідеї і тд.. Ризики це для лідерів – вони на них йдуть не вагаючить...ПМ спочатку порахуюють..... Я б напевно погодився з Адизесом і віддав би Пму роль сірого кардинала....А лідером може бути будь хто з членів команди... Основне чітко розділити обовязки.
 • Цей міф класно працює у джуніорів, які звертаються до програмістів,як до джерела правдиВ більш досвічених тестерів, до того що кажуть програмісти вже більш скептичне ставленняІнколи задають питання тестерам, а як тестити якщо нема специфікації.....Всі ми ліниві, тому програмісти лююлять десь схалявити... Наприклад забути додати пошук... Для чого пошук,якщо в мене 10 рядків, моїх тестових даних. 10 рядків можна очами продивитися... 10 рядків для того, щоб швидко можна було дебагати... То нічо що тестер тестить на 10000. І колм питає, а що пошуку не буде - той каже не не буде. А нащо...
 • Якщо людина розуміє предмет – то вона може його просто пояснити. Якщо ні то буде пояснювати складно.Також девелопери (як і інші люди) часто бубнять під ніс – коли щось не можуть чи не хочуть робити. Але ж варто просто задати коротке правильне питання...Якщо бачите, що людина затягує спитайте прямо, чи підійти пізніше, чи питати когось доугого.
 • Є люди що проводять багато часу за компютером. Я наприклад в середньому 12 годин на день, як пити дати. Деяким людям мало.... В соновному тим, хто грає онлайн ігри  і працює за компютером.Але в основному, оскільки ми ж люди, розумні, це проходить з віком, і ми починаємо приділяти більше часу собі, хобі, сімї.Я знайомий з програмістом, що не мав вдома компютера, тільки на роботі. А те що було дома – то так почту почитати. Тому я вірю, що більшість адекватних людей витрачає хоча б половину часу на щось інше окрім компютера.З іншого боку менеджери можуть подумати, що люди можуть реально процювати скільки – це неправда.
 • Всі розумні люди включають мозок, і пробують вигадати як краще, швидше зробити свою роботу. Інженери на машинобудівних заводах, виховательки в садіку. Спробуйте знайти спільну мову з нелінійним алгоритмом – дитиною. Це вам не компютер зі скінченним часлом інструкцій. Тому є такий міф – що коли ти просиш сказати орієнтовний час на задачу – то чуєш у віжповідь, що це творчість тому час порахувати важко.
 • Є два типи програмістів:Ті які люблять подискутувати, заради дискусії, щоб розвинути свої ораторські здібності. Їм просто цікаво. Вони хочуть показати, що можуть доказати те чого насправді нема. Ті які люблять поговорити про теми що їх цікавлять
 • Є такий стереотип, що тестери – це недопрограмісти. Він має право на життя. Я сам через це пройшов, оскільки починав з тестування. Це напевно – про занижену самоцінку. Я вірив в те, що декілька сайтів на пхп, лабораторних на с, декілька аплікух на делфі мало для того, щоб піти джуніором....Тому, на співбесіді були здивовані а чому я іду тестером.З іншого боку в мене є знайомий – який спочатку був тестором тільки тому що на проекті місця не було програмістом. Потім він став програмістом – потім ПМ..Так що – в ідеалі – тестувальник це досвічений програміст..
 • Є різні тестери – якщо ви хочете працювати простим клікером, незнаючим англійської, і йти домому коли на годиннику 18:00. Тоді – для вас швидше за все зп буде не дуже велика. Люди все бачать.З іншого боку – є тестери які просто незамінимі на проекті. Вони все знають, вони як ходяча специфікація, девелопери три рази перевірять фічу перед тим як віддавати тестеру. І ви думаєте таким платять мало ?????Не забувайте про аутсорсинг тестування....
 • Кожній професії потрібно вчитися.... Тому думати, що якщо у вас є тільки смикалка і цього достатньо.. Не зовсім розумно. З кожним днем ви будете відчувати що вам не вистачає знань...Інколи на проекти – де тестерам потрібно праюцвати з БД, віддають людей яких потрібно вчити основам БД.... Це смішно...Проблема – тестерів не готують ніякі вузи..
 • Це дуже поширений міф..Чому так - ринок був перегрітий – і брали всіх....Але для того щоб якісно тестувати – треба вміти аналізувати. Розуміти основні ризики... Мати бажанння копати...
 • Насправді тестер має правильно аналізувати пріортети тестів, передбачати поведінку кінцевого юзера і гарантувати шо найбільш високопріортетні сценарії виконуються успішно. Ad-Hoc тестування робиться вкінці, якщо є на це час.
 • IT People-Задзеркалля - Руслан Середюк

  1. 1. IT Peopleзадзеркалля Аудиторія: розробники, тімліди, керівники Ruslan, Seredyuk, 2011 Ruslan.seredyuk@gmail.com
  2. 2. IT People
  3. 3. Для чого....• Розібратися чим живуть інші люди в ІТ• Зрозуміти, що ними керує• Зрозуміти, як з ними співпрацювати• Розвінчати міфи, що заважають працювати• Допомогти вибрати професію, тим хто ще не вибрав• Подискутувати 
  4. 4. Хто працює і IT• Розумні люди• Креативні люди• Більшість інтраверти• Більшість молоді• Освіта – не головне
  5. 5. Хто працює в компанії Developer QC Managers Designers Sales
  6. 6. Sales guy
  7. 7. Міф №1Вірять тільки в гроші Вірять в стосунки
  8. 8. Міф №2Сейлзи завжди приносять нецікаві проекти Сейлзи приносять ті проекти, у які вірять
  9. 9. Міф №3 Обіцяють замовнику «золоті гори»Обіцяють стільки, за скільки клієнт купиться
  10. 10. Міф №4Нічого не роблять, в основному триндять Говорити – це їх робота
  11. 11. Міф №5Можуть ВСЕ порішати з замовником за вас Сейлзи – організовують продажі, а ви робите свою роботу
  12. 12. Project managers
  13. 13. Хто такий ПМWatch “Office space” movie
  14. 14. Міф №1 ПМ може всеОсновна задача ПМа - СПРИЯТИ
  15. 15. Міф №2 ПМ нічого корисного не робитьРобота хорошого менеджера не завжди помітна
  16. 16. Міф №3Менеджер досконало знає предметну область, якою керуєПМ має знати основи у кожній області розробки софта.
  17. 17. Міф №4 У ПМ найвища в команді зарплатаЗазвичай найвища зарплата у найбільш цінного для компанії спеціаліста.
  18. 18. Міф №5 ПМ - ЛідерЗадача ПМа – знайти в команді лідера
  19. 19. Developers
  20. 20. Міф №1 Знають як має працювати софтЗнають як їм потрібно, щоб працював софт
  21. 21. Міф №2 «Говорят по-китайски»Тільки тоді коли не хочуть, не можуть або не знають як відповісти
  22. 22. Міф №320/24 годин за компомБуває, але то хвороба 
  23. 23. Міф №4 ТворціЗазвичай творять не більше і не менше а ніж інші
  24. 24. Міф №5 НебагатослівніПросто ніхто не говорить з ними на цікаві їм теми
  25. 25. Міф №1 Тестери - недопрограмістиВ ідеалі – тестувальник це досвічений програміст..
  26. 26. Міф №2 В тестерів менша ЗПСтатистика показує, що ні 
  27. 27. Міф №3"На тестера" не треба вчитись. Потрібно, але ніде
  28. 28. Міф №4Тестувати може кожен, хто вміє користуватися ПК Тестувати може той, хто як мінімум вміє аналізувати
  29. 29. Міф №5Гарний тестер, це той який "ламає" аплікацію Гарний тестер, це той який може швидко підтвердити якість системи
  30. 30. Як з жити сейлзами• “Relationship matters.” Дбайте про стосунки з замовником, з колегами по цеху• Проекти – рідко нецікаві. Ви або його до кінця не розумієте, або ви не та людина і не в тому місці.• Будьте готові до того, що замовник сподівається побачити супермена, а не JR developer• Говорити – це все що можна зробити на початку проекту, коли кодити рано. Тому прокачуйте цей skill• Не сподівайтеся, що люди, що «ближчі» до замовника, можуть все з ним вирішити. Ви можете опинитися на передовій дуже швидко.
  31. 31. Як жити з ПМами• Ніхто крім вас самих вам не допоможе • Коли вам здається, що ваш ПМ не працює – запропонуйте йому лишити вас замість себе на час його відпустки.• Не мрійте про те, що ваш керівник, знає вашу роботу краще за вас• ЗП – це те що залежить тільки від вас, а не від вашої професії. Думайте не про зарплати колег, а про те як отримувати достатньо• Не завжди керівник лідер. Ставайте лідерами...
  32. 32. Кроки назустріч девелоперам• Думайте про користувачів. А потім слухайте програмістів.• Коли ви не розумієте, про що говорить людина, – це не ви тупі, це вам погано пояснюють.• В кожній професії є доля творчості. Але це не є приводом, щоб не давати естімейтів.• Якщо з вами не говорять, або говорять мало -спробуйте слухати.
  33. 33. Кроки назустріч тестерам• Не недооцінюйте тестерів – вони індикатор зродов’я на проекті• Маєш добрі аналітичні навики, нудно в програмуванні – спробуй тестування • Тестування має бути раціональним
  34. 34. Про час та гроші• Не любиш залишати зону комфорту – не сподівайся на велику ЗП• Кожній професії потрібно вчитися. Вчитися вдома, коли ти не студент чи школяр – нормально.• В житті є багато цікавого окрім комп’ютера. Якщо сумніваєтеся. Знайдіть хобі. Не допоможе – подумайте про сім’ю.
  35. 35. Питання...

  ×