Your SlideShare is downloading. ×
0
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Prezentimi i librit ne Prishtine
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Prezentimi i librit ne Prishtine

529

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
529
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
5
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. OpenStreetMap “Krijoni hartën tuaj”
 • 2. <ul>OpenStreetMap Krijoni hartën tuaj </ul><ul><li>Hyrje në OpenStreetMap
 • 3. Fillimi me OpenStreetMap
 • 4. GPS – Global Positioning System
 • 5. Programet e editimit për OpenStreetMap
 • 6. Vetitë e hartave </li></ul>
 • 7. <ul>1. Çka është OpenStreetMap? </ul><ul><li>Projekt për të ndërtuar hartën e botës
 • 8. Nga komuniteti
 • 9. E lirë </li></ul><ul>= </ul><ul>+ </ul>
 • 10. <ul>1. Pse ta përdorim OpenStreetMap? </ul>
 • 11. <ul>1. Pse ta përdorim OpenStreetMap? </ul>
 • 12. <ul>1. Pse të kontribuoni në OpenStreetMap? </ul>
 • 13. 1 . Hyrje në OpenStreetMap <ul><li>Historia e OpenStreetMap
 • 14. Arritjet e OpenStreetMap </li></ul>
 • 15. 2. Shpjegimi i ballinës së web – faqes
 • 16. 2. Krijoni llogarinë tuaj
 • 17. 2. Si ta përdorni Slippy Map
 • 18. 2. Komunikimi me zhvillues të tjerë të hartave <ul><li>Listat e mail – eve
 • 19. Bisedoni në IRC – in e OpenStreetMap
 • 20. Forumet </li></ul>
 • 21. <ul>2. OpenStreetMap në rrjetet sociale </ul>
 • 22. 3. GPS – Global Position System <ul><li>Çka është GPS?
 • 23. Çka është GPS trace?
 • 24. Cilat paisje më duhen mua për ta bërë një hartë
 • 25. Konfigoruni GPS – marrësit tuaj
 • 26. Merrni të dhënat tuaja në formën e duhur
 • 27. Shtoni rregjistrimet GPX në OpenStreetMap </li></ul>
 • 28. Si ndërtohet OpenStreetMap
 • 29. 4. Programet të editimit të OpenStreetMap ( Potlatch )
 • 30. 4. Programet të editimit të OpenStreetMap ( JOSM )
 • 31. 4. Programet të editimit të OpenStreetMap ( Merkaator )
 • 32. 4. Programet të editimit të OpenStreetMap ( Mapzen )
 • 33. 4. Programet të editimit të OpenStreetMap ( Vespucci )
 • 34. 4. Programet të editimit të OpenStreetMap ( Mapzen POI Collector )
 • 35. 4. Programet të editimit të OpenStreetMap ( OSM2go )
 • 36. 5. Vetitë e hartës <ul><li>Rrugët dhe hekurudhat
 • 37. Urat dhe tunelet
 • 38. Udhëkryqet dhe rrethet
 • 39. Malet, liqenet dhe lumenjtë </li></ul>
 • 40. 5. Vetitë e hartës
 • 41. <ul>? </ul>

×