Your SlideShare is downloading. ×
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Te mposhtim zvarritjen
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Te mposhtim zvarritjen

282

Published on

Të mposhtim zvarritjen, nga Rick Grubbs

Të mposhtim zvarritjen, nga Rick Grubbs

Published in: Spiritual
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
282
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. TË MPOSHTIM ZVARRITJEN Veprat 24:24-25
 • 2. Ne priremi të kujtojmë:
  • 20% TË ASAJ QË DËGJOJMË
  • 30% TË ASAJ QË SHOHIM
  • 40% TË ASAJ QË SHOHIM DHE DËGJOJMË
  • 65% TË ASAJ QË SHOHIM, DËGJOJMË DHE SHKRUAJMË
 • 3. TË MPOSHTIM ZVARRITJEN Veprat 24:24-25
 • 4. ÇFARË ËSHTË ZVARRITJA?
  • “ TË SHTYSH PËR MË VONË ATË QË PERËNDIA DËSHIRON QË UNË TA BËJ TANI”
 • 5. FAZAT E ZVARRITJES
  • 1. TËRHEQJE E VËMENDJES
  • 2. ARSYETIME MBROJTËSE
  • 3. JUSTIFIKIME
 • 6. ZVARRITJE PËRTACE
  • PËRQENDRIMI :
  • ” DËRRMUES”
 • 7. RACIONALIZIME PËRTACE
  • PËRQENDRIM AFATSHKURTËR
  • PENGESA IMAGJINARE
 • 8. ARMË KUNDËR PËTACISË
  • AFATE
  • ANGAZHIM
  • PËRGJEGJËSI
 • 9. ZVARRITJE E FRIKSHME
  • PËRQENDRIMI:
  • “ I PAKËNDSHËM”
 • 10. RACIONALIZIME TË FRIKSHME
  • PERFEKSIONIZMI
  • AKTIVITET PA KRYERJE
 • 11.  
 • 12. ARMË KUNDËR FRIKËS
  • TA SHOHËSH DËSHTIMIN SI TË NEVOJSHMË PËR SUKSES
 • 13. “ NUK ËSHTË NUMRI I RASTEVE QË DËSHTONI AI QË KA RËNDËSI. ËSHTË NUMRI I RASTEVE QË IA DILNI MBANË. DHE NUMRI I RASTEVE QË IA DILNI MBANË VARET NGA AJO SE SA HERË PËRPIQENI”.
 • 14. TY COBB
  • 94 BAZA
  • 154 PËRPJEKJE
  • 61% SUKSES
 • 15. MAX CAREY
  • 51 BAZA
  • 53 PËRPJEKJE
  • 96% SUKSES
 • 16. KUSH ISHTE MË MIRË?
  • 94 BAZA
  • 154 PËRPJEKJE
  • 61% SUKSES
  • 51 BAZA
  • 53 PËRPJEKJE
  • 96% SUKSES
 • 17. “ NUK ËSHTË NUMRI I RASTEVE QË DËSHTONI AI QË KA RËNDËSI. ËSHTË NUMRI I RASTEVE QË IA DILNI MBANË. DHE NUMRI I RASTEVE QË IA DILNI MBANË VARET NGA AJO SE SA HERË PËRPIQENI”.
 • 18. ARMË KUNDËR FRIKËS
  • TA SHOHËSH DËSHTIMIN SI TË NEVOJSHMË PËR SUKSES
  • MERR VRULL
 • 19. “ ËSHTË GJITHNJË MË E LEHTË QË TË REDAKTOSH SE TË KRIJOSH”.
 • 20. LLOJET E ZVARRITJES ME DASHJE PËRTAC I FRIKSHËM
 • 21. PYETJA KRYESORE
  • A DO T'I BINDEM PERËNDISË TANI PO APO JO ?
 • 22.
  • FLETË PUNE E PLOTË- Merre në shtëpi për të parë vargjet nga Shkrimit.
  • KARTA PSE E DI- Ktheje për një kalendar falas me 365 citime mbi “Të shfrytëzojmë kohën”.
  • ZARFI - Ktheje për një organizues falas, buletin falas ose për të mbështetur shërbesën.
  • DOSJA - Ktheje lapsin dhe lëre mbi karrige.
  • TAVOLINA E LIBRAVE - Burime, karta lutjeje, informacion për shërbesën radiofonike.
 • 23.  

×