Your SlideShare is downloading. ×
Love
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Love

547
views

Published on

when u really know do you love someone!

when u really know do you love someone!

Published in: Real Estate, Education

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
547
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
12
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1.  
 • 2.
  • Љубов е?
 • 3. Кога мислиш дека ја сакаш жена ти...
 • 4. Кога големината не ти е важна...
 • 5. Кога се разбирате без зборови...
 • 6. Кога си заедно со некој не постои нешто невозможно...
 • 7. Кога во твојата прегратка се чувствувам заштитетно... и тоа е единственото место каде сакам да бидам засекогаш!
 • 8. Кога заедно се бориме за иста цел...
 • 9. Кога заедно уживаме да се глупираме... Не е важно дали некој не гледа,се додека сум со тебе!
 • 10. Кога додека танцуваш со мене ме гледаш во очи, а јас се чувствувам како најпосакуваниот човек на светот.
 • 11. Кога меѓу сите овие луѓе те барам само тебе.
 • 12. Кога јас сум на најниската скала во животот...
 • 13. А само на тебе никогаш нема да ти се смачи од мене и ќе направиш се за да ме излечиш.
 • 14. Кога лежам покрај тебе и се чувствувам како најсреќната жена на светот
 • 15. Кога уживаш додека се смеам...
 • 16. Кога сакам да бидам најубава за да неможеш да го тргнеш погледот од мене...
 • 17. Кога живеам за да го земам најдоброто од тебе...
 • 18. ...и да ти го дадам најдоброто од мене
 • 19. Кога насабајле кога ќе се разбудам, се будам покрај тебе...
 • 20. За сета среќа што ми ја донесе во животот, Затоа што виде нешто во мене, Затоашто ми даде крила и направи да летам
 • 21.
  • И можеби ќе дојде еден ден кога ти ќе се чувствуваш сигурен, а јас нема да имам време.
  • И двајцата сакаме да трае вечно,затоа држи ги твоите очи кон мене.
  • Не е илузија дека ти си тој,
  • и јас се заљубив во тебе.
  • Не е важно што мислиш дека ми треба,
  • Не е важно во што некогаш верував и во што некогаш си верувал,
  • Не е важно каква љубов некогаш си имал или си немал
  • Ако си со мене сакам да бидеш воздухот што го дишам.
 • 22.
  • Те сакам и сакам да те сакам повеќе.
  • Со тебе припаѓам,
  • Луѓето даваат се за љубов,
  • Јас давам се за тебе.

×