Formuláře1

214
-1

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
214
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Formuláře1

 1. 1. Formuláře Účel, tvorba
 2. 2. Účel tvorby formulářů: Přehledné zobrazení dat Je to vlastně nadstavba tabulky, která zobrazuje data z tabulky v mnohem přehlednější podobě Při vytváření databázové aplikace se nezadávají data přímo do tabulek, ale používají se vhodně navržené formuláře
 3. 3. Tvorba nového formuláře: Ukázka formuláře: Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem vytvoření nového formuláře je využití automatického formuláře.
 4. 4. Postup tvorby formuláře: 1. Z levé části okna Databáze vyberte na panelu Objekty – Tabulky a ze seznamu v pravém části okna vyberte tabulku, pro kterou chcete vytvořit automatický formulář. 2. Na panelu nástrojů klepněte na šipku vedle tlačítka nový objekt a z rozvinuté nabídky vyberte možnost Automatický formulář. 3. Vytvoří se formulář, který obsahuje všechna pole z vybrané tabulky. 4. Pokud si chcete vytvořený formulář uložit pro pozdější použití, uložte jej uložit pomocí ikony Uložit ze Standardního panelu nástrojů nebo příkazem Soubor – Uložit.
 5. 5. Tvorba:
 6. 6. Automaticky vytvořený formulář ztabulky zákazníci:
 7. 7. Výběr automatických formulářů: Sloupcový Ten jsme si popsali před malou chvílí. Jeden formulář umožňuje za-dat jeden záznam. Položky jsou umístěné pod sebou ve sloupcích. Tento typ formuláře bude vhodný pro pořizování tabulky zákazníci Tabelární V něm jsou pole uspořádána vedle sebe a je současně je zobrazeno několik záznamů pod sebou. Řádky jednoho záznamu jsou tak ob-sáhlé, aby umožnily zadání všech položek. Tyto formuláře se použí-vají pro zadávání tabulek s malým počtem sloupců, například růz-ných číselníků. V našem případě by to byla tabulka Odvětví Datový list Tento automatický formulář obsahuje zobrazení datového listu jak ho známe při práci s tabulkami. Je vhodný jako informativní formu-lář, méně pro pořizování dat.
 8. 8. POSTUP TVORBY NOVÉHOFORMULÁŘE : 1. Vyberte typ objektu Formulář. Z nabídky Nový Objekt vyberte polož-ku Formulář nebo stiskněte tlačítko Nový na panelu nástrojů . 2. Vyberte druh automatického formuláře, který chcete vytvořit. 3. Stisknutím tlačítka OK vytvořte požadovaný formulář. 4. Pokud chcete nový formulář uchovat, uložte jej obvyklým způsobem.
 9. 9. Dialogové okno Nový formulář:

×