Menu
SZKOŁA
KONTAKT
OFERTA EDUKACYJNA

PROJEKTY
        II LO im. S. Żeromskiego
ul. Górnicza 17
     41-300 Dąbrowa Górnicza
   tel. 032 262-34-80; 032 261-52-59
       fax. 032 262-34-80
 ...
Oferta edukacyjna w roku szkolnym
      2010/2011

     Każdy uczeń ma możliwość wyboru własnej drogi
kształceni...
 profil matematyczno-informatyczny (MIF)

    matematyka,
    informatyka,
    fizyka i astronomia,
    j...
 biologiczno-chemiczny (BCG)

    biologia,
    chemia,
    geografia,
    język obcy.Jeżeli marzysz ...
 humanistyczny turystyczno-kulturowy (PGW)

   język polski,
   geografia,
   wos,
   język obcy.
Lubisz ...
 humanistyczny dziennikarsko-prawny (PHW)

    język polski,
    historia,
    wos,
    język obcy.


Piszesz...
 matematyczny społeczno-ekonomiczny (MGI)

     matematyka,
     geografia,
     informatyka,
     język ...
oferta
• Masz szanse rozwijać swoje zainteresowania, biorąc udział w Szkolnych Sekcjach
Uniwersyteckiego Towarzystwa Nauko...
• Weźmiesz udział w sesjach naukowych organizowanych na
Uniwersytecie Śląskim.

• Świat uczelni wyższej nie będzie już dla...
Uczniowie wraz z nauczycielami naszego Liceum biorą udział w
 partnerskim projekcie Comenius, który rozpoczął się 1.10.200...
Dwuletni okres trwania naszego projektu już
 wkrótce się zakończy. Udział w tym projekcie
dał nam wiele satysfakcji, bowi...
„PROSTO Z SERCA”


Klub wolontariusza działa od 2001r.
kiedy została nawiązana współpraca
z Ośrodkiem Szkolno-Rehabilitacy...
Tak się uczymy!!!
Studniówka
Studniówka
ŻeromStock
Halloween
Dzień Języków Obcych
Żerom Opener Festiwal
Dzień Patrona Szkoły
D
o
Ż
e
r
o
m
k
i
Dni Dąbrowy
Wymiana z Kappeln
Wycieczki
ZAPRASZAMY
 DO NAS!

U nas kształcą się
 nominowani do
  Oscarów!
Paulina Pruś

Łukasz Banach
Prezentacja giełda szkół 2010
Prezentacja giełda szkół 2010
Prezentacja giełda szkół 2010
Prezentacja giełda szkół 2010
Prezentacja giełda szkół 2010
Prezentacja giełda szkół 2010
Prezentacja giełda szkół 2010
Prezentacja giełda szkół 2010
Prezentacja giełda szkół 2010
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Prezentacja giełda szkół 2010

1,598 views
1,479 views

Published on

Prezentacja przygotowana przez uczniów IILO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej na miejską giełdę szkół 2010.

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,598
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
539
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Prezentacja giełda szkół 2010

 1. 1. Menu SZKOŁA KONTAKT OFERTA EDUKACYJNA PROJEKTY II LO im. S. Żeromskiego
 2. 2. ul. Górnicza 17 41-300 Dąbrowa Górnicza tel. 032 262-34-80; 032 261-52-59 fax. 032 262-34-80 e-mail: lo2@dabrowa.pl administrator strony: lo2dabrowa@wp.pl strona internetowa www.lo2.dabrowa.pl
 3. 3. Oferta edukacyjna w roku szkolnym 2010/2011 Każdy uczeń ma możliwość wyboru własnej drogi kształcenia, zgodnie z predyspozycjami i preferowanymi zainteresowaniami: matematycznymi, przyrodniczymi, humanistycznymi lub językowymi. Proponujemy następujące kierunki kształcenia w klasach o charakterze : informatycznym, przyrodniczym, kulturowym, prawnym, dziennikarsk im, ekonomiczno-społecznym z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym:
 4. 4.  profil matematyczno-informatyczny (MIF)  matematyka,  informatyka,  fizyka i astronomia,  język obcy. Czy poszukujesz profilu, który rozwinie Twoje matematyczne zdolności? Jesteś na bieżąco z technologicznymi nowościami? Jeśli tak, to profil wprost stworzony dla Ciebie! Oferujemy rozszerzenie z przedmiotów takich jak: matematyka, informatyka, fizyka i astronomia oraz wybrany język obcy. Będziesz więc doskonale przygotowany do zdawania egzaminu maturalnego z tych przedmiotów, a następnie podjęcia studiów i rozpoczęcia kariery informatyka, architekta, ekonomisty lub inżyniera.
 5. 5.  biologiczno-chemiczny (BCG)  biologia,  chemia,  geografia,  język obcy. Jeżeli marzysz o podjęciu studiów na tak przyszłościowych kierunkach jak: medycyna, stomatologia, farmacja, analityka medyczna, weterynaria, kosmetologia, dietetyka i wielu innych, ten profil Ci to ułatwi! Bogata oferta edukacyjna pomoże Ci realizować się w wymarzonym zawodzie związanym z chemią, biologią oraz geografią. Wymienione przedmioty będziesz realizował w zakresie rozszerzonym, co umożliwi Ci doskonałe przygotowanie do matury, a następnie podjęcie studiów.
 6. 6.  humanistyczny turystyczno-kulturowy (PGW)  język polski,  geografia,  wos,  język obcy. Lubisz podróżować i poznawać nowe kultury? Marzysz o karierze w przemyśle turystycznym? Jeśli tak, to klasa humanistyczna turystyczno-kulturowa jest idealna dla Ciebie! Język polski, geografia, wiedza o społeczeństwie i wybrany język obcy będą w niej przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym. Profil ten pomoże Ci w dostaniu się na wymarzony kierunek studiów, związanych z turystyką lub kulturą, takich jak kulturoznawstwo, hotelarstwo, turystyka.
 7. 7.  humanistyczny dziennikarsko-prawny (PHW)  język polski,  historia,  wos,  język obcy. Piszesz rzeka przez "rz"? Zdarza Ci się sięgać po książki inne niż "Pamiętnik Księżniczki"? Czy chcesz się wyindywidualizować z rozentuzjazmowanego tłumu? Jeśli tak, to ten profil został stworzony dla Ciebie! Przygotowany program nauczania pozwoli Ci na nabycie wielu przydatnych umiejętności potrzebnych w dalszym rozwoju. Rozszerzony zakres materiału z takich przedmiotów jak: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy - pozwoli Ci na zdanie matury pod kątem studiów humanistycznych np. prawo, dziennikarstwo, politologia, europeistyka. Nauka w tej klasie umożliwi Ci rozwijanie umiejętności swobodnego komunikowania się oraz odwagi w formułowaniu swoich poglądów.
 8. 8.  matematyczny społeczno-ekonomiczny (MGI)  matematyka,  geografia,  informatyka,  język obcy. Jesteś przedsiębiorczy? Komunikacja z innymi ludźmi nie sprawia Ci problemu? Podróże w różne nieznane miejsca nie są Ci obce? Jeśli tak, to z pewnością nadajesz sie do tej klasy. Oferujemy Ci program nauczania z rozszerzonymi przedmiotami: matematyka, geografia, informatyka oraz język obcy. 99% naszych absolwentów zdających na egzaminie matematykę na poziomie rozszerzonym kontynuuje naukę na wybranych przez siebie kierunkach wyższych uczelni. Otwiera się przed Tobą możliwość studiowania na wszystkich kierunkach politechnicznych, na Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Ekonomicznej i innych. Chcesz zostać inżynierem, ekonomistą, bankowcem, informatykiem lub tłumaczem? Wybierz ten profil!
 9. 9. oferta • Masz szanse rozwijać swoje zainteresowania, biorąc udział w Szkolnych Sekcjach Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego . • Zostaniesz współtwórcą internetowego biuletynu- Twoje pierwsze publikacje naukowe • Zaplanujesz ścieżkę własnej kariery zawodowej
 10. 10. • Weźmiesz udział w sesjach naukowych organizowanych na Uniwersytecie Śląskim. • Świat uczelni wyższej nie będzie już dla Ciebie obcy. • Weźmiesz udział w Warsztatach Aktywności Własnej . • Wyjedziesz na wycieczki i obozy, gdzie poznasz młodzież i uczniów z innych regionów. • Masz możliwość zostać członkiem Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego . UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.
 11. 11. Uczniowie wraz z nauczycielami naszego Liceum biorą udział w partnerskim projekcie Comenius, który rozpoczął się 1.10.2007, a trwać będzie do 31.07.2009. Tegorocznym tematem projektu jest "E-monitoring i ochrona środowiska naturalnego". Naszymi partnerami są szkoły średnie: - II Professional Lyceum of Evosmos - Thessaloniki - GRECJA - IES Migiel Herrero Pereda - Torrelavega - HISZPANIA - Selcuklu Anadolu Lisesi - Konya - TURCJA
 12. 12. Dwuletni okres trwania naszego projektu już wkrótce się zakończy. Udział w tym projekcie dał nam wiele satysfakcji, bowiem nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Każdy z uczestników projektu bardziej świadomie ocenia teraz stan zagrożenia takich bogactw, jak woda i powietrze w regionie w którym żyjemy oraz docenia starania, aby te ważne bogactwa zachować. Wszystkie produkty końcowe zostały wykonane przez uczniów z zastosowaniem najnowszej technologii IT, zatem uczniowie musieli także nabyć wiele nowych komputerowych umiejętności. Poznaliśmy specjalistyczne słownictwo związane z monitoringiem i ochroną środowiska naturalnego. Wszyscy uczestnicy projektu nabyli większej płynności w komunikowaniu się w języku angielskim.
 13. 13. „PROSTO Z SERCA” Klub wolontariusza działa od 2001r. kiedy została nawiązana współpraca z Ośrodkiem Szkolno-Rehabilitacyjnym nr 5 w Dąbrowie Górniczej. Działalność klubu skierowana jest także na uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej znajdujących się w trudnej sytuacji materialno- socjalnej, dzieci z Domu Małego Dziecka w Sarnowie, zaprzyjaźnionych z liceum przedszkoli oraz osoby indywidualne z całego kraju.
 14. 14. Tak się uczymy!!!
 15. 15. Studniówka
 16. 16. Studniówka
 17. 17. ŻeromStock
 18. 18. Halloween
 19. 19. Dzień Języków Obcych
 20. 20. Żerom Opener Festiwal
 21. 21. Dzień Patrona Szkoły
 22. 22. D o Ż e r o m k i
 23. 23. Dni Dąbrowy
 24. 24. Wymiana z Kappeln
 25. 25. Wycieczki
 26. 26. ZAPRASZAMY DO NAS! U nas kształcą się nominowani do Oscarów!
 27. 27. Paulina Pruś Łukasz Banach

×