Your SlideShare is downloading. ×
Krijimi I Natyres
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Saving this for later?

Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime - even offline.

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply

Krijimi I Natyres

784
views

Published on

Published in: Entertainment & Humor

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
784
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. SHIKO MADHËSHTINË E ALLAHUT xh.sh. TË PARAQITUR NË NATYRË dhe thuaj : SUBHANALLAH
 • 2. ...por njeriu kurrë nuk do të jetë në gjendje të krijojë bukurinë e ngjyrave si në këto gjethe. Njeriu do të ketë ndërtuar këtë shteg rruge SUBHANALLAH
 • 3. ...e kush ishte që e hodhi ngjyrën në këto fusha? Kush i bëri të rriten ato? Njeriu do të ketë sajuar shtrirjen e tyre... SUBHANALLAH
 • 4. ALLAH U ( xh.sh. ) , për të ndryshuar pamjen e natyrës nuk ka nevojë për stinët, borën e as për ngjyrat. SUBHANALLAH
 • 5. ALLAH U ( xh.sh. ) nuk ka nevojë për ujin që ta krijojë akullin, e as nuk ka nevojë për diellin për ta shkrirë akullin. SUBHANALLAH
 • 6. Të gjitha këto lule janë zhvilluar nga fara , fillimisht ato të gjitha janë fara e njëjtë , e pse pra kanë ngjyra të ndryshme ? Prej nga u erdhën këto ngjyra ?? SUBHANALLAH
 • 7. Vendos ujin e njëjtë si këtu në një shishe dhe shih ngjyrën e tij ? Pastaj do të kuptosh madhështinë e ALLAH ( xh.sh. ) në çfarë ka krijuar. SUBHANALLAH
 • 8. Ju e shikuat ujin në pikturën e kaluar, e tani, si ka mundësi që ky liqe të bëhet pasqyrë ?? SUBHANALLAH
 • 9. Kush shkoi në zemër të shkretëtirës për ta formësuar kështu këtë shpellë? SUBHANALLAH
 • 10. Vazhdimisht shiko rreth teje dhe kërko rrugën për te Allahu yt... … kur do ta gjesh Allahun atëherë ke gjetur çdo gjë... SUBHANALLAH Duke e lexuar këtë email e ke falënderuar Allahun xh.sh. 10 herë duke thënë “Subhanallah” Shpërblimi për thënien 1 0 herë ’’ Subhanallah ’’ me bindje të plotë se vetëm ALLAH U (xh.sh.) është i pastër nga të metat, për juve do të mbjell në Xhennet një pemë madhësia e së cilës është sikur ju të udhëtonit 500 vjet me kalin më të shpejtë ne bote për të përfshirë hijen e saj !!!
 • 11. Lexues i nderuar mua ma derguan kete e-mail dhe me ndihmen e Allahut edhe une ua dergoj me shpres qe edhe ju tua dergoni te tjerve…shperndaje sa te kesh mundesi kete e-mail lexues i nderuar, me respekt nga rrobi i Allahut xh.sh dhe nevojtar per faljen e Tij te pa fund Abdul-Kuddusi apo Kudusi2010 & Kudusi2012….