Islami Dhe Ndikimi I Tij Në Civilizim E Korigjume

 • 623 views
Uploaded on

 

More in: Education
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Be the first to comment
No Downloads

Views

Total Views
623
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0

Actions

Shares
Downloads
9
Comments
0
Likes
1

Embeds 0

No embeds

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  No notes for slide

Transcript

 • 1. EBUL-HASEN ALI EN-NEDEVIJJ ISLAMI NDIKIMI I TIJ NË CIVILIZIM DHE MERITA E TIJ PËR NJERËZIMIN Prishtina, 2004
 • 2. Titulli i origjinalit: EL ISLAM - ETHERUHU FIL HADARE VE FADLUHU ALA EL INSANIJJE Titulli i librit: ISLAMI - ndikimi i tij në civilizim dhe merita e tij për njerëzimin Autor: Ebul-Hasen Ali en-NEDEVIJJ Përktheu nga arabishtja: Bashkim ALIU Redaktor gjuhësor-korrektor: Arian Koçi Kopertina & Faqosja: PLAKU DeSiGn – Bashkim Svirca Shtypi: Tirazhi: Boton: KOMITETI I BASHKUAR SAUDIT – NDIHMË KOSOVËS