• Share
 • Email
 • Embed
 • Like
 • Save
 • Private Content
E Nderuara Mashite...
 

E Nderuara Mashite...

on

 • 829 views

 

Statistics

Views

Total Views
829
Views on SlideShare
825
Embed Views
4

Actions

Likes
0
Downloads
1
Comments
0

1 Embed 4

http://ibadallah.net 4

Accessibility

Upload Details

Uploaded via as Microsoft Word

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

  E Nderuara Mashite... E Nderuara Mashite... Document Transcript

  • E nderuara Mashite...! Mashite ishte gruaja e minstrit te finances se Faraonit, ne te njejten ishte edhe dadoja e vajzes se tij. Kjo megjithse I kishte besuar fese se Musait a.s, e fshihte kete gje dhe ibadetet I bente ne menyre te fshehte. Nje dite teksa Mashite po I krihte floket vajzes se Faraonit I ra kreheri nga dora. Kur u ul per te marre kreherin , pa dashje I doli nga goja fjala “Bismil-lahirr- rrahamanirr-rrahim”. Vajza e Faraonit u inatos shum dhe I tha: Cfare jane keto qe po thua moj dado, a ka Zot tjeter pervec babait tim? Do te ankohem per ty tek babai im. Menjeher vrapoi tek I ati dhe I’a tregoi te gjitha. Faraoni e theriti Mashiten dhe I tha: mora vesh se ti I beson nje Zoti tjeter. Thuaj a ka Zot tjeter mbi tok pervec meje?. O Faraon ti edhe vet e din qe nuk je Zot por vetem nje Krijesë nevojtare. Ai qe te ka krijuar ty eshte All-llahu. Ti je I vdekshem dhe do te zhdukesh, ndersa Krijuesi im I cili eshte All-llahu eshte I Perjetshem. Nuk ka fund, Musai