Your SlideShare is downloading. ×
E Nderuara Mashite...
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

E Nderuara Mashite...

506

Published on

Published in: Spiritual, Self Improvement
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
506
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

  • 1. E nderuara Mashite...! Mashite ishte gruaja e minstrit te finances se Faraonit, ne te njejten ishte edhe dadoja e vajzes se tij. Kjo megjithse I kishte besuar fese se Musait a.s, e fshihte kete gje dhe ibadetet I bente ne menyre te fshehte. Nje dite teksa Mashite po I krihte floket vajzes se Faraonit I ra kreheri nga dora. Kur u ul per te marre kreherin , pa dashje I doli nga goja fjala “Bismil-lahirr- rrahamanirr-rrahim”. Vajza e Faraonit u inatos shum dhe I tha: Cfare jane keto qe po thua moj dado, a ka Zot tjeter pervec babait tim? Do te ankohem per ty tek babai im. Menjeher vrapoi tek I ati dhe I’a tregoi te gjitha. Faraoni e theriti Mashiten dhe I tha: mora vesh se ti I beson nje Zoti tjeter. Thuaj a ka Zot tjeter mbi tok pervec meje?. O Faraon ti edhe vet e din qe nuk je Zot por vetem nje Krijesë nevojtare. Ai qe te ka krijuar ty eshte All-llahu. Ti je I vdekshem dhe do te zhdukesh, ndersa Krijuesi im I cili eshte All-llahu eshte I Perjetshem. Nuk ka fund, Musai

×